January 2021 20 / چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۰۸۱۰
۲۶ آبان ۱۳۸۸ - ۱۲:۰۶
0
بالاخره تودیع قلعه بانی ومعارفه هدایت با جنجال های آن در روز گذشته برگزارشد تا دژایدرو از قلعه بانی پس گرفته شود وهدایت به عنوان نیرویی تازه نفس در وقت اضافه به تیم وزارت صنایع به پیوندد!
به گزارش "جوان آنلاین " ،روز گذشته در شرایطی مدیریت ایدرو تغییر یافت که گفته می شد تغییر زمان تودیع در اثر تلاش های مدیر اجرایی دولت بوده است .اما ظاهرا تلاش هابرای بقا در وزارت صنایع به نتیجه نرسیده وقلعه بانی بار سفر به وزارت خانه ای دیگر بسته است .

هرچند در مراسم واخبار قبلی گفته شدکه برای قلعه بانی این مراسم تودیع ازوزارت صنایع نیست وبرای وی دو،سه سمت در نظر گرفته شده است و وی مهلت یک هفته ایی برای انتخاب یکی از آنها رادارد اما رفتن او از وزارت صنایع بسیار جدی است .

بنابر شنیده ها در جلسه ایی یک ساعته که دوشب پیش مرد مورد وثوق رییس جمهور با میر کاظمی داشته ،قراراست تا زمینه نقل مکان قلعه بانی به یک خیابان بالاتر یعنی وزارت نفت مهیا شود .البته این خبر نیز از سوی یک تولید کننده قطعات خودرو نیز تایید شده است با این حال باید منتظر ماند ودید که مرد چشم روشن دولت با میر کاظمی چگونه به توافق رسیده اند ومیر کاظمی به رغم وعده هایش تن به این تغییر خواهد داد .

به هر رو یک چیز قطعی شد.وان بازپس گیری دژ"ایدرو"از قلعه بانی وفتح آن توسط مجید هدایت از وزارت دفاع .

تودیع لغو شده چرا برگزارشد

پس از صورتجلسه مورخ 20/8/88 مجمع عمومی عادی که به طور فوق العاده سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران برگزارشد معلوم بود که محرابیان عزم خود را جزم کرده تا روح تازه ای در مدیریت ایدرو بدمد از همین وزیر صنایع ومعاون روز 22 آبان در حکمی مجید هدایت را به سمت معاون وزیر و رئیس هیئت عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران ( ایدرو) منصوب کرد.وبرنامه تودیع ومعارفه را برای روز شنبه به اطلاع خبرنگاران رساند.تقریبا همه چیز تمام شده بود که ناگهان سایت جهان مطلع شد پس از رایزنی قلعه بانی با مهندس مشایی، رئیس دفتر رئیس جمهور بار دیگر توانسته است، دکتر احمدی نژاد را از تصمیمش برای برکناری قلعه بانی منصرف نماید.

سایت بولتن نیوز نیز در این باره نوشت: به دنبال انتشار خبری مبنی بر حكم وزیر صنایع و معادن برای برکناری مهندس احمد قلعه‌بانی از ریاست این سازمان، یك مقام عالی اجرایی كشور به این مسئله واكنش نشان داده و با این موضوع مخالفت كرده است و به دنبال این مخالفت بركناری قلعه بانی، لغو شد.

این سایت های خبری شاید از اطلاعات جلسه ای خبر دار شده بودند که شنبه شب در دفتر رییس دفتر ریاست جمهوری برگزار شده بود ونتایج آن محرابیان را به حدی ناراحت کرده بود که از استعفای خود نیز سخن گفت .

اما سرانجام با پافشاری علی اکبر محرابیان وزیر صنایع و معادن، قلعه بانی با ایمیدرو خداخافظی کرد و کلید این سازمان را به مجید هدایت جایگزین خود تحویل دادتا در نهایت با برنده شدن محرابیان در این مجادله مراسم لغو شده تودیع و معارفه رییس سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) برگزار شود.اما در مراسم چه گفتند وچه شنیدند؟

مدیری استراتژیست جایگزین مدیر اجرایی شد

اگرچه وزیر صنایع و معادن در حکم برکناری قلعه بانی از تلاش‌های وی در سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران نیز قدردانی کرده بود و حتی قلعه بانی به خود نمره 90 از100 امتیاز راداده بود اما جلسه روز گذشته از سوی وزیر ورییس جدید به نوعی جلسه نقد مدیریت سازمان گسترش بدل شد وبه نوعی محرابیان ومعاون جدیدش دلایل اتخاذ این تصمیم را برشمردند.

وزیر صنایع و معادن از عملكرد سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) در حوزه‌های صنایع ریلی و دریایی انتقاد كردوگفت:درایمیدرو مدیری استراتژیست جایگزین مدیر اجرایی شد تا برای اجرای برنامه‌های از پیش اعلام شده برنامه ریزی کند.

علی اكبر محرابیان در مراسم تودیع و معارفه‌ توضیح داد: امروز به جرات می‌توانم بگویم كه صنعت حمل و نقل عامل اصلی توسعه‌ی كشورها محسوب می‌شود كه متاسفانه در كشور ما با وجود همه‌ی تلاش‌های انجام شده، نقایص زیادی در این صنایع وجود دارد.

وی صنایع هوایی، دریایی و ریلی را زیربنای صنعت حمل و نقل در همه‌ كشورها دانست و توضیح داد: البته سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران باید در صنایع نیروگاه‌سازی و ماشین‌سازی و صنایع دیگری از این دست نیز فعالیت‌های خود را گسترش دهد.

محرابیان همچنین فلسفه وجودی سازمان گسترش را در دو بخش سرمایه‌گذاری در مناطق محروم و حضور در طرح‌های پیشرفته و صنایع نوین اعلام كرد و گفت: اگر بین وضعیت كنونی اقتصاد ایران با اقتصاد جهانی مقایسه‌ای انجام دهیم، متوجه می‌شویم كه عملكرد مدیران كشور در حوزه صنعت بسیار خوب بوده و باید دست تك تك آنها را بوسید.

رییس جدید از بنگاه‌داری‌های كم اهمیت دست برمی دارد

اما شاید نگاه بنگاه داری قلعه بانی به مجموعه مدیریتش یکی ازمهمترین ایراداتی بود که رسانه ها به قلعه بانی وارد کرده بودندواز سویی دیگر قطعه سازان نیز از کم توجهی وی به قانون استفاده حداکثری از توان داخلی وعلاقه مندی به قراردادهای خارجی وی گلایه کرده بودند .

اظهارات رییس جدید حول این مسایل، نشان داد که وی نیز چندان با ایدرو ناآشنا نیست .وقصد دارد به انتقاد ریزقلعه نوعی در باره سابقه خود در همین جلسه پاسخ دهد ولذا گفت: اقتصاد كشور امروز در شرایط حساسی قرار دارد و سازمان گسترش باید از بنگاه‌داری‌های كم‌اهمیت دست برداشته و به سمت حضور در صنایع پر اهمیت پیش رود.

سید مجید هدایت: ایدرو باید حضور خود را در حوزه‌های نفت و گاز، پتروشیمی، نیروگاه‌سازی، حمل و نقل، خودرو، صنایع هوایی، صنایع نوین، صنایع ریلی و صدور خدمات فنی مهندسی افزایش دهد و از بنگاه‌داری‌های كم اهمیت دست بردارد.

وی با یادآوری این‌كه در زمان جنگ افرادی از سازمان گسترش و نوسازی صنایع به وزارت دفاع آمدند تا به صنعت دفاعی كشور كمك كنند، عنوان كرد: امروز كشور نیاز به نیروگاه هسته‌یی دارد و صنعتی مانند ال.ان.جی نیز از اهمیت زیادی برخوردار است كه سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران باید در این حوزه‌ها ورود پیدا كند.

معاون وزیر صنایع و معادن با بیان این‌كه نباید بازارهای خود را دودستی در اختیار كشورهای خارجی قرار دهیم، درباره صنعت خودروسازی كشور خاطرنشان كرد: صنعت خودروسازی جزو صنایع كلیدی كشور بوده كه باید در كنار توسعه محصولات باكیفیت در این صنعت به فكر جلب رضایت مشتریان در حوزه خدمات پس از فروش هم باشیم.

کاش دوماه می ماندم

رئیس سابق سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران گفت: اغلب اتفاقاتی كه در دوران مدیریت من رخ داده، در دی ماه بوده و اگر وزیر صنایع ومعادن دو ماه دیگر صبر می‌كرد، مراسم تودیع من نیز در دی ماه برگزار می‌شد.

‌احمد قلعه‌بانی ‌در مراسم تودیع خود با بیان این مطلب گفت: دی ماه برای من خاطره‌انگیز است، چرا كه اغلب اتفاقات دوران مدیریتی من دراین ماه رخ داده است. جالب اینجاست كه حتی دو پسر من نیز متولد دی ماه هستند.

وی در پایان با اشاره به سوابق موفق خود درحوزه مدیریت در باره سوابق رئیس جدید گفت:رییس جدید سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران از طریق روزنامه‌ها آشنا شده‌ است.

قلعه بانی از سال 86 ریاست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران را عهده دار بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: