کد خبر: ۱۰۷۶۵
۲۵ آبان ۱۳۸۸ - ۱۵:۴۵
0
عبدالله سهرابي سفير جمهوري اسلامي ايران در دوحه با دكتر عبدالله بن حسين الكبيسي رئيس دفتر شيخه موزه بنت ناصر المسند همسر امير قطر و رئيس موسسه تربيت، علوم و رشد جامعه در قطر موسوم به «موسسه قطر» ديدار كرد و دعوتنامه رسمي همسر رئيس جمهوري اسلامي ايران را تسليم وي كرد.

به گزارش ايسنا سفير كشورمان در اين ديدار با اشاره به اهميت نقش زن و خانواده بر اساس مباني دين مبين اسلام، بر نقش و حضور ممتاز و برجسته بانوان ايران اسلامي در تمامي عرصه هاي جامعه و روند توسعه و پيشرفت كشور ويژه در بخشهاي آموزشي و بهداشتي تاكيد كرد و اظهار داشت: توجه و اهتمام خاص در جمهوري اسلامي بويژه از سوي مقام معظم رهبري و رئيس محترم جمهور به امور بانوان وجود دارد و در دولت دهم نيز با عنايت ويژه رئيس محترم جمهور شاهد گسترش حضور زنان در كابينه هستيم و برنامه هاي متعدد و متنوعي در دولت ايران در راستاي گسترش و ارتقاي جايگاه زنان و تقويت نقش و مشاركت زنان در توسعه و گسترش جامعه مورد تاكيد قرار داد و طيف وسيعي از نخبگان علمي و دانشگاهي و متخصصين و دانشمندان ايراني در عرصه هاي مختلف را دختران و زنان پرتلاش تشكيل مي دهند.

سفير كشورمان اظهار داشت : جامعه ايران به دليل جوان بودن از شادابي و پويايي بسياري برخوردار است و قشر كثيري از جامعه ايراني بويژه در دانشگاهها و مراكز علمي و تحقيقاتي و پژوهشي از قشر بانون و دختران هستند. سفير كشورمان با اشاره به روابط خوب و دوستانه بين دو كشور ، همكاري و تبادل تجربيات در بخشهاي مرتبط با امور زنان از جمله در امور اجتماعي و آموزشي و دانشگاهي را يكي از زمينه هاي مفيد و مناسب در توسعه و گسترش همه جانبه روابط بين دو كشور دانست و اظهار داشت : مشتركات فرهنگي و مذهبي بين دو كشور و روند سازندگي و توسعه در دو كشور ايران و قطر زمينه خوبي را براي همكاري و تبادل تجربيات در اين خصوص فراهم آورده است.

سفير كشورمان در اين همچنين از نقش و اهتمام خاص خانم شيخه موزه همسر امير قطر و رئيس موسسه قطر و بعنوان نماينده ويژه يونسكو در امور آموزش زيربنايي و عالي نيز در جهت توسعه و گسترش آموزش در اين كشور و سطح منطقه اي و بين المللي تقدير كرد . سفير كشورمان با اشاره به ابتكار همسر امير قطر در ارائه ابتكاري موسوم به طرح فاخوره براي حمايت از دانش آموزان و دانشجويان فلسطيني در نوار غزه ، بر ضرورت توسعه و گسترش همكاري بين كشورهاي اسلامي بويژه ايران و قطر در جهت حمايت از مقوله تعليم و تربيت در جهان اسلام تاكيد كرد.

دكتر عبدالله بن حسين السليطي رئيس دفتر همسر امير قطر و رئيس موسسه تربيت و علوم و توسعه جامعه قطر نيز در اين ديدار با اشاره به اهتمام و توجه خاص مقامات عاليرتبه اين كشور در توسعه و گسترش همه جانبه روابط با ايران به سفر چند سال پيش خود و شيخه موزه به ايران اشاره كرد و اظهار داشت مسوولين قطري به خوبي از روند پيشرفتهاي جمهوري اسلامي در زمينه هاي مختلف بويژه در امور آموزشي و دانشگاهي مطلع هستند و تلاش و سرمايه گذاري ايران در راستاي مبدل شدن به قطب علم و فناوري در منطقه در راستاي مصالح و منافع همه كشورهاي اسلامي است.

دكتر الكبيسي همچنين با ارائه گزارشي از حجم گسترده فعاليتهاي موسسه قطر در امور آموزشي و دانشگاهي و تشريح برنامه هاي دولت قطر به ويژه در موسسه تربيت و علوم و توسعه جامعه تحت مديريت شيخه موزه همسر امير قطر اظهار داشت: دولت قطر سرمايه گذاري وسيعي را در راستاي توسعه و ارتقاي مقوله مهم آموزش در سطوح مختلف در اين كشور آغاز كرده است و اين موسسه براي همكاري و تبادل تجربيات و همچنين مبادله استاد و دانشجو با ايران آمادگي دارد. دكتر الكبسي همچنين با اشاره به حضور برخي دانشجويان و اساتيد ايراني در دانشگاههاي مختلف قطر ابراز اميدواري كرد با حصول توافقات و پيگيري مسوولين دو كشور شاهد توسعه و گسترش روابط بين ايران و قطر در اين عرصه ها باشيم.

شيخه موزه بنت ناصر المسند رياست موسسه تربيت و علوم و توسعه جامعه در قطر ، همچنين معاون دو شوراي عالي آموزش و بهداشت در اين كشور را بر عهده دارد.

وي همچنين نماينده و سفير يونسكو در امور آموزش اساسي و عالي نيز هست و طرح و ابتكارعملهاي متعددي را براي حمايت و توسعه آموزش در كشورهاي اسلامي ارائه كرده است.

وي در خلال تهاجم رژيم صهيونيستي به غزه طرحي را موسوم به فاخوره براي حمايت از دانش آموزان و دانشجويان فلسطيني در غزه ارائه كرد و خواستار حمايت سازمان ملل و يونسكو از مدارس و مراكز آموزشي در غزه بعنوان اماكن امن شد.

شيخه موزه همچنين طرحي را براي مقابله با برنامه هاي مخرب و غيراخلاقي شبكه هاي ماهواره اي بعنوان «به سوي شبكه هاي ماهواره اي مسئول» ارائه كرده كه در نشست سران كشورهاي شوراي همكاري در سال 2006 به تصويب رسيد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: