کد خبر: ۱۰۴۸۲
۲۰ آبان ۱۳۸۸ - ۱۰:۱۷
0
شاید اگر بدانید که در هر بار سوخت گیری با کارت سوخت شخصی تان، اگر نکات مندرج بر روی صفحه نمایش کوچک پمپ ها را مو به مو اجرا نکنید 3 لیتر از سهمیه تان به صورت خودکار کم میشود این بار در نحوه بنزین زدن و کار با پمپ ها تجدید نظر کنید.
پول نیوز _ شاید اگر بدانید که در هر بار سوخت گیری با کارت سوخت شخصی تان، اگر نکات مندرج بر روی صفحه نمایش کوچک پمپ ها را مو به مو اجرا نکنید 3 لیتر از سهمیه تان به صورت خودکار کم میشود ، این بار در نحوه بنزین زدن و کار با پمپ ها تجدید نظر کنید.

برای نمونه اگر پس از انجام عملیات سوخت گیری کارت سوخت خودرو را قبل از فرمان داده شده بر روی صفحه نمایش بیرون بکشید ، 3 لیتر از سهمیه بنزینتان به صورت خود کار کم می شود و یا اگر در ابتدای سوخت گیری با کمی عجله نازل را از روی پمپ بردارید باز هم این اتفاق برای شما می افتد و مجدد 3 لیتر از سهمیه داخل کارتتان کاسته میشود .

حال احتمال دارد برای برخی شهروندان این اتفاق بی افتد که در هر بار سوخت گیری 3 لیتر بنزین از دست بدهند که اگر هر چه تعداد دفعات مراجعه به پمپ بیشتر باشد رقم کاسته شده از کارت نیز افزایش می یابد ولی با یک حساب سر انگشتی اگر به صورت میانگین هر شخص 5 بار در ماه به پمپ بنزین مراجعه کند و در هر مرتبه 20 لیتر سوخت گیری کند در ماه حداقل 15 لیتر بنزین را از دست داده است که این رقم در سهمیه 3 ماهه و در 300 لیتر به 45 لیتر افزایش می یابد .
البته در این امر کوچکترین گناهی به پای شخص و نحوه سوختگیری او نیست و به جد می توان این امر را از ایرادات بزرگ کارت سوخت ها به حساب آورد .

حال سوال این جاست که این کسر از سهمیه به چه حقی و با چه مجوز قانونی صورت می گیرد و می توان گفت این امر هیچ مطابقتی با نام هوشمندی کارت سوختها را در پی ندارد و کسر از سهمیه مردم و اضافه کردن آن به دولت بی شک تخلف است و اطلاع رسانی در خصوص این مقررات نا عادلانه از ابتدای سهمیه بندی تاکنون در حد صفر بوده است.

موید حسینی صدر نماینده مردم خوی در مجلس و عضو کمیسیون انرژی در این خصوص به خبرنگار پول نیوز گفت : ابتدا باید از صحت خبر مطلع شویم زیرا من برای اولین بار این مسله را از شما می شنوم .

وی پس از اینکه از پخش این خبر از شبکه اول سیما مطلع شد و صحت خبر برایش به اثبات رسید گفت : این کار قطع به یقین تخلف است و نیاز به پیگیری دارد که مسولان باید از آن جلوگیری کنند تا حق مردم ضایع نشود .

اکثر اعضای کمیسیون انرژی و نمایندگان مجلس در گفتگو با پول نیوز از این امر اظهار بی اطلاعی کردند که این امر واقعا موجب تاسف است زیرا این برخورد نشانگر این است که پایمال شدن حقوقی که خود دولت آنرا برای مردم مقرر کرده ، ذره ای برای آنان اهمیت ندارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: