پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۱۰۳۹۱۱
۰۱ اسفند ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۵
0
داستان شکل گیری دوراسل به اوایل دهه 1920 و آشنایی "ساموئل روبن"، دانشمند، با "فیلیپ راجرز مالوری"، تاجر، باز می گردد که شراکت آنها را در پی داشت.
پول نیوز،مازیار دانیالی-  دوراسل برندی آمریکایی شامل خط تولید باتری ها و سیستم های نیروی هوشمند بوده که توسط شرکت پراکتر اند گمبل تولید می شوند. داستان شکل گیری دوراسل به اوایل دهه 1920 و آشنایی "ساموئل روبن"، دانشمند، با "فیلیپ راجرز مالوری"، تاجر، باز می گردد که شراکت آنها را در پی داشت.
روبن که به دنبال قطعه ای برای آزمایش خود به شرکت پی آر مالوری مراجعه کرد، اما خیلی زود هر دو آنها فرصتی بی نظیر برای همکاری که شامل نبوغ و ابتکار روبن و قدرت تولیدی و تجاری مالوری می شد را شناسایی کردند. شراکت آنها تا زمان مرگ مالوری در سال 1975 ادامه داشته و زیربنای شکل گیری دوراسل را فراهم کرد.
به گزارش گروه بین الملل پول نیوز، نوآوری های ساموئل روبن انقلابی در فناوری باتری ایجاد کرد. به عنوان مثال، طی جنگ جهانی دوم باتری جیوه ای که دارای ظرفیت بیشتر در فضایی کمتر بوده و از دوام کافی برای استفاده در شرایط آب و هوایی بد برخی مناطق در دوران جنگ - باتری های روی-کربن معمولی مورد استفاده در چراغ قوه ها، مین یاب ها و واکی تاکی ها دوام نمی آوردند - در اختیار ارتش قرار گرفت. پی آر مالوری میلیون ها باتری جیوه ای را طی آن دوران برای ارتش تولید کرده و اندکی پس از آن شرکت باتری مالوری تاسیس شد. 
در دهه 1950، ساموئل روبن بهبود باتری آلکالاین-منگنز را دنبال کرده که به تولید نمونه ای جمع و جورتر، بادوام تر و با طول عمر بالاتر نسبت به نمونه های پیشین منجر شد. در همان دوران، شرکت کداک دوربین های جدیدی مجهز به فلش داخلی را معرفی کرده بود که به نیرویی بیشتر از آنچه باتری های روی-کربن تولید می کردند، نیاز داشت. بر همین اساس، باتری های آلکالاین منگنز در اندازه جدید AAA شکل گرفتند. مالوری این باتری ها را تولید کرده و از آن جایی که هیچ توزیع کننده مصرف کننده ای در اختیار نداشت مجوز استفاده از این فناوری را برای دیگران ارائه کرد.

در سال 1964، نام دوراسل به عنوان برند جدید معرفی شد که نام مرکب برای "باتری سلولی بادوام" بود. شرکت پی آر مالوری در سال 1978 توسط صنایع دارت خریداری شد که این شرکت نیز در سال 1980 با شرکت کرافت ادغام شد. در سال 1988، دوراسل توسط کوهلبرگ کراویس رابرتس خریداری شد. در سال 1996، ژیلت مالک بعدی دوراسل نام گرفت و در سال 2005، ژیلت توسط پراکتر اند گمبل خریداری شد و مالکیت دوراسل تا به امروز در اختیار این شرکت قرار داشته است.

در سپتامبر 2011، دوراسل و پاورمت تکنولوژیز سرمایه گذاری مشترکی را با عنوان "دوراسل پاورمت" به منظور تولید شارژهای بی سیم کوچک برای تلفن های همراه و دستگاه های الکترونیکی کوچک را انجام دادند. پراکتر اند گمبل سهمی 55 درصدی در این سرمایه گذاری داشته و باقی به پاورمت اختصاص دارد. در مارس 2012، دوراسل زیر چتر حمایتی پراکتر اند گمبل و به همراه پاورمت، "پاور مترز الاینس"، اتحادی از صنعت پیشرو و سازمان های دولتی که به دستگاه های بی سیم هوشمند پیشرفته و دوستدار محیط زیست اختصاص دارد را تاسیس کردند. شرکت های AT&T و استارباکس در اکتبر 2012 به هیئت مدیره پاور مترز الاینس پیوستند.
دوراسل به تولید باتری های آلکالاین در اندازه های معمول مانند AAA ، AA ، C ، D ، و  9V مشغول است. افزون بر این، تولید باتری هایی در اندازه هایی که کمتر مورد استفاده قرار می گیرند مانند AAAA  (برای پیجرها، دستگاه های اندازه گیری قند خون، قلم های نوری) و اندازه J (برای دستگاه های بیمارستانی و فلش های عکاسی) به همراه باتری های روی-هوا، نقره-اکسید و لیتیوم که در ماشین حساب ها، ساعت ها، سمعک ها و وسایل کوچک دیگر استفاده می شوند در دستور کار این شرکت قرار دارد.

همچنین، دوراسل به تولید باتری های تخصصی شامل باتری های قابل شارژ NiMH می پردازد. دو برند اصلی باتری دوراسل، "کوپر تاپ(پلاس)"، به عنوان باتری های بادوام و "اولترا" برای کاربران دستگاه های دیجیتال و دستگاه های نیازمند به نیروی بیشتر، هستند. در سال 2013، خط تولید جدید "دوراسل کوانتوم" معرفی شد که به عنوان سومین سری محصولات برتر این شرکت محسوب می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
پروازهای فرودگاه مهرآباد برقرار شد
پول نیوز - پروازهای فرودگاه مهرآباد تهران با فروکش کردن شدت بارش برف از دقایقی قبل و نیز پاکسازی باند این فرودگاه، از سر گرفته شد.