کد خبر: ۱۰۳۸۷۸
۳۰ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۵۰
0
مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن گفت: حجم فعالیت های ساختمانی در کشور بسیار گسترده است و هم اکنون یک سوم سرمایه گذاری های داخلی در حوزه ساخت و سازها انجام می شود.
پول‌نیوز - محمد پژمان روز چهارشنبه در دومین همایش ملی مسایل حقوقی صنعت ساختمان افزود: با توجه به اینکه در کشور سرمایه گذاری های زیادی در حوزه صنعت ساختمانی انجام می شود توجه به قراردادهای ساختمانی بین مهندسان و پیمانکاران اهمیت زیادی دارد.

به گزارش ایرنا، وی با بیان آن که، باید در قراردادها به قوانین و مقررات و ضوابط شهری توجه شود تاکید کرد: برای تنظیم قراردادهای ساختمانی باید در این حوزه یک استاندارد مشخصی تعریف شود تا همه، ضوابط آن را در قراردادها لحاظ کنند.

مدیر عامل سازمان ملی زمین و مسکن، بر نقش تشکل های صنفی در انعقاد قراردادهای ساختمانی تاکید کرد و گفت: تشکل های صنفی در انعقاد قراردادهای منصفانه ساختمانی و پیوست های مورد نیاز آن نقش مهمی دارند و اگر این قراردادها در چارچوب ضوابط قانونی تنظیم نشود، وجود تناقض ها باعث خواهد شد برای رفع مشکلات، مراجعه به دادگاه ها و گرفتاری های حقوقی افزایش یابد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: تشکل های صنفی تنها حافظ حقوق مهندسان نیستند، بلکه باید در قراردادهای منصفانه به رعایت حقوق شهروندی نیز توجه کنند.

وی یادآور شد: استنادات قانونی در قراردادها مانع ضایع شدن حق و حقوق افراد است و امیدواریم در این عرصه با شفاف سازی بیشتر، شاهد بروز مشکلات و مسایل حقوقی نباشیم.

پژمان تصریح کرد: مدت اجرای پروژه ها در قراردادها مهم است و باید در قراردادهای ساختمانی، زمان آغاز و پایان هر پروژه ای به صورت شفافی بین طرفین مشخص شود.

وی با بیان اینکه در انعقاد قراردادهای ساختمانی باید به جزییات انجام امور توجه جدی شود، گفت: توجه به جزییات قرارداد سبب خواهد شد بسیاری از مشکلاتی که در اجرای قراردادها ممکن است در آینده بروز کند جلوگیری شود و در مجموع نباید مسایل مبهم در مفاد قراردادها گنجانده شود.

حسن تابش دبیر علمی دومین همایش ملی مسایل حقوقی ساختمان در این همایش افزود: قراردادهای ساختمانی ریسک زیادی دارند، لذا ضروری است در مفاد هر قراردادی حقوق طرفین لحاظ شود تا در مواقع بروز مشکل بتوان به آن استناد کرد.

وی افزود: کامل بودن قراردادها سبب می شود که در زمان بروز هرگونه مشکل طرفین با استناد به آن بتوانند زمینه حل مشکل را فراهم کنند.

دومین همایش ملی مسایل حقوقی صنعت ساختمان و الزامات قانونی در قراردادهای ساختمانی با هدف انتقال تجارب و یافته های علمی، فنی و حقوقی در امور قراردادی و خدمات مهندسی در مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی برگزار شد.

در این همایش مهندسان و کارشناسان حقوقی متخصص در امور ساختمانی جایگاه الزامات قانونی در قراردادهای ساختمانی در زمینه ضوابط شهرسازی، بهداشتی، ایمنی و حفظ محیط زیست را مورد بحث وبررسی قرار دادند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: