May 2021 18 / سه‌شنبه ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۰۳۷۲۵
۲۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۲
0
پول‌نیوز - مراسم اختتاميه چهارمين دوره آموزشي بدو خدمت کارکنان جديدالورود بانک اقتصادنوين با حضور رئيس هيات مديره، معاونين، مديران، اعضاي هيات علمي مرکز آموزش بانک اقتصادنوين و نفرات برتر دوره قبل در محل ساختمان آموزش اين بانک برگزار شد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، بهرام فتحعلي رئيس هيات مديره بانک اقتصادنوين در اين مراسم با اشاره به اهميت انجام سوگندنامه در حرفه بانکداري، گفت: حرفه بانکداري از جمله مشاغلي است که از اهميت بالايي برخوردار است و صفت بانکدار زماني به فرد تلقي مي‌شود که مراسم سوگندنامه را به جاي آورده باشد.

وي با اشاره به تفاوت‌هاي حرفه و شغل گفت: انتخاب شغل محدوديتي ندارد و افراد به راحتي مي‌توانند شغل انتخاب کنند، ولي براي انتخاب حرفه فرد بايد داراي صلاحيت ويژه و خاص باشد و اين صلاحيت توسط افراد ديگر به تاييد برسد.

وي با تشکر از افرادي که در آموزش به همکاران نقش‌آفريني مي‌کنند، گفت: مجموعه توان‌مند و تجهيزات مدرن، ظرفيت مناسبي براي مرکز آموزش بانک اقتصادنوين فراهم کرده که توجه به بحث آموزش آينده بانک را تضمين خواهد کرد.

وي به اهميت آموزش در عرصه بانکداري اشاره کرد و گفت: بانکداري از جمله حرفه‌هاي مدرن به شمار مي‌رود که مورد احترام جامعه است، در چنين شرايطي لازم است فعالان اين عرصه توانايي و دانش خود را مطابق با سطح توقع آحاد مختلف جامعه افزايش دهند که ساده‌ترين راه آن توجه به آموزش است.

فتحعلي با اشاره به اينکه برگزاري دوره‌هاي آموزشي بانک به حد مناسب رسيده است، گفت: رسالت و شايستگي‌ها با آموزش‌هاي علمي و عملي در بانک اقتصادنوين تکوين شده است، به طوري که امروز نيروي انساني در بانک اقتصادنوين به واسطه حضور در دوره‌هاي آموزشي به روز، به سرمايه انحصاري بانک تبديل شده است.

وي با اشاره به اينکه با اداي رسمي قسم‌نامه بانک رسما جوانان اين گروه بانکدار خواهند شد افزود: جوانان اين گروه امروز با پذيرش بانک، رسما وارد حرفه بانکداري شده‌اند و با عضويت در اين خانواده بزرگ، مسئوليت آنها نيز سنگين‌تر خواهد شد.

رئيس هيات مديره بانک با تبريک مجدد به جوانان اين گروه به قابليت‌هاي آموزشي بانک اقتصادنوين به عنوان يکي از نام‌آورترين مراکز حرفه‌اي نظام بانکي اشاره کرد و حضور جوانان مستعد و آموزش ديده را از دست‌آوردهاي اين مرکز دانست.

رئيس هيات مديره بانک اقتصادنوين آموزش را اساسي‌ترين مسئوليت سازمان عنوان کرد و گفت: قطع ارتباط با مباحث آموزشي به معناي کسب تجربه بدون پشتوانه علمي است که اين روش آينده بانک را متزلزل خواهد کرد.

وي با اشاره به اينکه مديريت آموزش بانک اقتصادنوين به تناسب شغل و سمت افراد دوره‌هاي آموزرشي مناسب برگزار مي‌کند از اداره آموزش براي برنامه‌ريزي‌هاي آموزشي تشکر کرد.

وي اظهار داشت: بانک اقتصادنوين به عنوان نخستين بانک خصوصي جمهوري اسلامي با درک اين اهميت مرکز آموزش مدرن و مجهزي راه‌اندازي کرده که استادان زبده در آن مشغول تدريس هستند.

علي‌اکبر حدادزادگان معاون طرح و برنامه و سرمايه انساني بانک اقتصادنوين نيز در مراسم اختتاميه چهارمين دوره آموزشي بدو خدمت کارکنان جديدالورود بانک اقتصادنوين با بيان اينکه بانک اقتصادنوين بنگاهي اقتصادي است که فعاليت‌هاي آن بايد منتج به سود آوري و ارزش افزوده براي همه ذ‌‌ي‌نفعان بانک شود گفت: مشتريان به عنوان ذي‌نفعان اصلي بانک که ادامه حيات سازمان بدون آنها ممکن نيست، يکي از سرمايه‌هاي اصلي بانک به شمار مي‌روند و بانکداران به عنوان اولين نقطه تماس در ايجاد تصوير ذهني مطلوب و ماندگار در ذهن مشتريان بسيار تاثيرگذارند.

وي به مباحث اخلاقي در نحوه برخورد با مشتريان از طريق پاسخ‌گويي موثر، رفتار مطلوب، مودبانه و راهنماگر به عنوان عوامل اصلي در ارتباط موثر با اين گروه اشاره کرد و افزود: بانکداران بايد بتوانند مشتري را شيفته منش مشتري مدارانه بانک نمايند تا ماندگاري مشتري در بانک تضمين گردد.

معاون طرح و برنامه و سرمايه انساني با اشاره به اينکه رفتار، گفتار، کردار، شيوه پاسخ‌گويي در اين بخش و پوشش همکاران در ساختن تصوير ذهني در مشتريان اثرگذار است تصريح کرد: تغييرات محيطي و پيشرفت علم و تکنولوژي باعث تغيير نيازها و خواسته‌هاي مشتريان مي‌شود. در شرايط رقابتي امروز که بانک‌ها ابزارهاي متعدد رقابتي در اختيار ندارند، تنها امتياز ارزش‌آفرين براي جلب مشتري نحوه سرويس‌دهي و ارائه خدمت به مشتريان است که اين مهم با هنر بانکداران محقق مي‌شود. به گفته وي براي تحقق اين امر لحظه‌اي از يادگيري و آموزش‌هاي جديد نبايد غافل شد.

وي با اشاره به اينکه 80 درصد تراکنش‌هاي بانکي امروز به صورت غيرحضوري انجام مي‌شود اضافه کرد: در اين شرايط به زعم يکي از بزرگان: "سازمان‌ها بر اساس آنچه مي‌دانند بايد براي خود مزيت رقابتي ايجاد کنند" بايد تلاش کنيم سطح آگاهي و دانش خود و سازمان خود را دايما ارتقا دهيم.

حدادزادگان ارائه مشورت و همراهي با مشتريان را به عنوان راهکارهايي در اين زمينه عنوان کرد و افزود: شان، منزلت، اعتبار و جايگاه بانک اقتصادنوين در طول ساليان بسيار و با همت و پشتکار بسياري از مديران و همکاران در واحدهاي مختلف بانک ايجاد شده و امروز ما وام‌دار همه اين تلاش‌ها هستيم و شايسته است در حفظ اين جايگاه ارتقاي آن نهايت تلاش و گزينش را انجام دهيم.

وي بانک را متعلق به جوانان به عنوان سرمايه‌هاي اصلي بانک دانست و به جوانان براي ايجاد آمادگي براي مقابله به روزهاي متلاطم آينده تاکيد کرد.

معاون طرح و برنامه و سرمايه انساني با اشاره به نقش پيشتاز بانک اقتصادنوين در ايفاي مسئوليت‌هاي اجتماعي به جوانان براي توجه مضاعف در اين بخش تاکيد کرد.

زهرا ميرحسيني، معاون فناوري اطلاعات بانک اقتصادنوين نيز طي سخناني با اشاره به اينکه بايد با ايفاي نقش‌ها الگو باشيم به تشريح کارکرد و ساختار معاونت فناوري اطلاعات پرداخت و وظايف زيرمجموعه‌هاي اين معاونت را براي آشنايي بيشتر همکاران مورد اشاره قرار داد.

وي با اشاره به لزوم نوآوري و خلاقيت براي بانکداران آينده تصريح کرد: با تکيه بر اين دو اصل است که مي‌توان آينده را براي مشتريان به نحو مطلوب ساخت.

به گفته وي آينده با ايده‌پردازي براي مشتريان با قلب و مغز بانکداران جوان شکوفاتر خواهد بود و با بهره‌گيري از ابزارهاي فناوري، ايده‌ها را مي‌توان بهتر، سريع تر ،ساده تر و امن‌تر در اختيار مشتريان قرار داد.

ميرحسيني با اشاره به اينکه رعايت شعارهاي امنيتي ضامن اعتماد به بانک خواهد بود بار ديگر به آموزش و رعايت موارد امنيتي تاکيد کرد و گفت: آينده‌سازان اقتصادنوين خلاقان و نوآوراني هستند که سرويس‌هاي مبتني بر فن‌آوري امن تر ارائه مي‌کنند.

عليرضا لشگري‌پور مدير آموزش و توسعه انساني بانک اقتصادنوين نيز در اين مراسم با ارائه گزارش از فعاليت‌هاي آموزشي با اشاره به اينکه از اول اسفند سال 1390 که مرکز آموزش در ساختمان خيابان فردوسي استقرار يافته به دوره‌هاي آموزشي برگزار شده در اين مرکز اشاره کرد.

مدير آموزش و توسعه انساني بانک اقتصادنوين با اشاره به اينکه در دوره‌هاي اخير از پيش‌کسوتان صنعت بانکداري، اساتيد دانشگاه بهره گرفتيم، افزود: از اساتيد و همکاران در برگزاري اين دوره‌هاي آموزشي تشکر دارم و بايد عنوان کنم که همکاران دوره اخير در نظم و انضباط در مجموع گروه شايسته‌اي ارزيابي شده‌اند.

در اين مراسم علي حسيني مدير امور شعب استان‌ها نيز طي سخناني بر اهميت برگزاري دوره‌هاي متنوع آموزشي تاکيد کرد. در پايان اين مراسم از نفرات برتر دومين دوره آموزشي بدو خدمت در دو گروه تجليل شد.

در گروه اول عطيه شومال از شعبه جنت‌آباد با معدل به مقام نخست دست يافت. در اين گروه مهرنوش آوازي از شعبه سرو غربي و مهدي حيدري ترکماني از شعبه بعثت به ترتيب دوم و سوم شدند.

در گروه دوم نيز متينه نامدار خطيباني از شعبه فرشته به مقام نخست دست يافت و بابک کشاورز از شعبه نازي‌آباد و نجمه عليرضايي از شعبه هنگام شمالي مشترکا رتبه دوم را به دست آوردند و ريحانه رمضانپور از شعبه ميدان مادر سوم شد.

در اين مراسم همچنين از برگزيدگان مسابقات کتابخواني قدراني شد. سميه زرين از اداره اعتبارات، مرجان مهديان مرضيه اصانلو و آيدين هزارخاني هر سه از شعبه تجريش، ليلا رفعتي و طناز زيبا از شرکت ليزينگ، امير اميري از مديريت حقوقي، سولماز افرنچه از شعبه صيقلان رشت، زهرا رحيمي از شعبه علوي خرم آباد و آرش فلاح از شعبه ستارخان همکاراني بودند که در اين مسابقه حايز رتبه برتر شدند.

اختتاميه مراسم با تحليف و سوگند دانش‌آموختگان اين دوره بانک اقتصادنوين به پايان رسيد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: