May 2021 17 / دوشنبه ۲۷ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۰۳۳۱۳
۲۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۸:۳۲
0
در یکی دو ماه اخیر مباحث گوناگونی پیرامون افزایش مزد مطرح شده است و معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آخرین جلسه ای که به این منظور با حضور نمایندگانی از کارگران، کارفرمایان و دولت برگزار شد اعلام کرده است: تا زمان قطعی شدن بحث ها و ارائه مصوبه شورای عالی کار در کمتر از یکماه آینده، هر بحثی در این باره تنها نظرات شخصی افراد است و همه می توانند در این خصوص اظهارنظر کنند.
پول‌نیوز -  رقم نهایی افزایش دستمزد مشمولان قانون کار برای سال 93 تا یک ماه تعیین و اعلام خواهد شد. در این زمینه تاکنون 4 سناریوی اصلی مطرح شده که افزایش‌ها را در دو بخش نقدی و غیرنقدی کارشناسی خواهد کرد. پیش از این، دولت میزان افزایش حقوق کارمندان برای سال آینده را 18 درصد تعیین کرده بود.

به گزارش مهر، کمتر از یک ماه دیگر تکلیف افزایش حداقل دستمزد سال آینده میلیون‌ها کارگر و مشمول قانون کار در شورای عالی کار مشخص و به تصویب خواهد رسید. این اولین ورود دولت تدبیر و امید به موضوع تعیین دستمزد سالیانه بزرگترین جامعه شاغلان کشور است.

در یکی دو ماه اخیر مباحث گوناگونی پیرامون افزایش مزد مطرح شده است و معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در آخرین جلسه ای که به این منظور با حضور نمایندگانی از کارگران، کارفرمایان و دولت برگزار شد اعلام کرده است: تا زمان قطعی شدن بحث ها و ارائه مصوبه شورای عالی کار در کمتر از یکماه آینده، هر بحثی در این باره تنها نظرات شخصی افراد است و همه می توانند در این خصوص اظهارنظر کنند.

شواهد و بررسی ها نشان می دهد که با وجود طرح برخی موضوعات از سوی وزارت کار مبنی بر لزوم استفاده از روش های جدید برای تعیین دستمزد سال آینده و به کارگیری مدل های نوین و کارآمد، اما افزایش دستمزد مشمولان قانون کار در سال آینده نیز همان مسیری را طی خواهد کرد که شورای عالی کار دستکم در 10 سال گذشته طی کرده است.

بنابراین بنابه گفته برخی نمایندگان کارگری کشور، نمی توان چندان به اعمال تغییرات اساسی در دستمزد سال آینده کارگران دلخوش بود و زمزمه ها حاکی از آن است که تمامی مباحث و گفتگوها نهایتا رقم افزایش سالیانه مزد را بین 100 تا 120 هزارتومان قطعی خواهد کرد؛ همان روالی که در سال های اخیر نیز طی شده است.

پیش از این وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیشنهاد کرده بود تا برای سال 93، شیوه جدیدی برای افزایش حداقل دستمزد کارگران به نحوی که 20 درصد افزایش نقدی و 25 درصدی کالایی در نظر گرفته شود، مطرح و مورد پیگیری قرار گیرد.

همچنین در هفته های گذشته کارفرمایان اعلام کرده اند توان افزایش دستمزد بالاتر از 20 درصد مانند آنچه که دولت برای کارمندان در سال آینده در نظر گرفته است را ندارند؛ بنابراین پیشنهاد آنها در شورای عالی کار حول و حوش همین میزان افزایش سال 93 خواهد بود.

معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه نیز در هفته گذشته پیشنهاد کرد نمایندگان کارگران و کارفرمایان درباره افزایش دستمزد دوگانه و تعیین دو نرخ یک برای شاغلان زیر 30 سال و یکی نیز برای شاغلان بالای 30 سال فکر کنند. در همین زمینه وی عنوان کرد: کارگران و کارفرمایان پیشنهادات خود را درباره افزایش درصدی بالاتر از مصوبه سال آینده شورای عالی کار برای شاغلان بخش معدن ارائه کنند.

علی اکبر سیارمه در گفتگو با مهر گفت: به دستور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی کارگروه تخصصی تعیین دستمزد سال آینده تشکیل شده و از این طریق مباحث تخصصی و اصلی در کانون های عالی کارگری کشور در جریان است.

نماینده کارگران در شورای عالی کار اظهارداشت: قرار است در تعیین دستمزد سال آینده از نظرات همه گروه ها در شورای عالی کار استفاده شود. از اینرو، کانون عالی انجمن های صنفی کارگران ایران تاکنون برخی نشست ها را در این زمینه برگزار کرده که نتیجه آن و جمع بندی را به شورای عالی کار ارائه خواهد کرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته:
نظرات بینندگان
فهیم
10:09 - 1392/11/27
افزایش حقوق کارگران:
همه ساله در بوق و کرنا از سوی دولت های قبلی و فعلی اعلام می شود حقوق کارگران افزایش می یابد.
بنا به دلایل زیر این یک عوام فریبی آشکار است که در طول این سالیان اتفاق افتاده است.و فاصله نجمومی سطح دستمزد ها با مخارج واقعی کمر همه کارگران را شکسته است.
1-مبنای منطقی که با شرایط روز و دخل خرج روزانه در آن دیده نمی شود.
2-فرمول های ارائه شده ، دارای اشکال و تاریخ مصرف آن به پایان رسیده و کسانی که به آن استناد می کند ، یا سواد ریاضی ندارند و یا در جامعه امروز ایران زندگی نمی کنند ، یا جیره خور کارفرمان هستند و طعم بردگی کارگران به آنها مزه کرده است.
3- فرمولی صحیح و منطقی است ، مبنای ان علمی و بر روی سایت رسمی وزارت کار طراحی شده باشد و با دادن چند عدد ، بطور رسمی مزد واقعی استخراج گردد . این مبنای همه شرکت ها و موسسات و بخش خصوصی و دولتی باشد. امروزه محاسبات را رقومی و فرمولی را به کامپیوتر داده و تنها جواب ها را استخراج می کنند ، تا هیچ کارفرمایی نتواند در دادن دستمزد واقعی کارگران طفره روند ، ضرایب افرایش سالیانه نیز در آن لحاظ شده ، بطوریکه یک کارگر بتواند تا پایان دروه بازنشستگی ، حقوق خود را با کسر مالیاتی محاسبه و بدست آورده.
4-شما چطور با این دستگاه هی عریض و طویل و با امکانات کامل دولتی نمی توانید یکبار برای همیشه این محاسبات را در یک سایت جامع و رسمی عملیاتی کنید ؟
محاسن :
5- داشتن آمار از میزان درآمد ها جهت یارانه بگیر های واقعی.
6-خذف باند بازی و رانت از دستگاه های اداری و دولتی و خصوصی.
7- شفافیت واقعی از میزان درآمدها و دریافت مالیات واقعی در زمان و موعد مقرر.
8- پرداخت بموقع حقوق همه کارگران و کارمندان و خذف سود جویی بانکی مدیران ارشد ، حفاظت و امنیت مبادلات پولی و ریالی و خذف پولشویی.
9-واقعی شدن قیمت کالا ها و کمک به توسعه بازار سرمایه و تک نرخی شدن قیمت ارز.
10-قابل توجه دولت و کارفرمان:
مادامیکه سطح درآمدی حقوق کارگران غیر واقعی و غیر علمی و غیر کارشناسی باشد ، هیچ کدام از بخش های صنعتی و دولتی مزه رشد و توسعه ملی را نخواهد چشید.
نماینده کارفرمایان باید بدانند ، تا زمانیکه بر مبنای بهره کشی و بردگی کارگران به منفعت برسند ، در خیال باطل هستند ، زیرا عدم ثبات و به ریختگی و اشفتگی بازار سرمایه تمامی سود آنان را بر باد خواهد داد.
این یک عزم ملی است ، اگر همه بخواهند از این بحران در هم پیچیده خلاص شوند.
این یک اراده جمعی برای همه ما ایرانیان است تا بتوانیم با دنیا مقابله و مراوده اقتصادی داشته باشیم .
مدیران ما باید بدانند : اگر امروز کارگران ما از طرف گروهی وطن فروش ، سودجو و منفعت طلب داخلی بلعیده شوند-فردا نوبت بلعیدن شدن خود آنان است.
ما باید بدانیم در این سال های سرنوشت و با این جمعیت زیاد جوانان زبده و تحصیل کرده با خودمان رقابت داریم و یا می خواهیم با دنیا
رقابت کنیم؟
زنده و پایدار ایران همیشه سرافراز-وطنم،
خاکش سرمه چشمم-شهیدانش پرچم عشقم -و جوانان برومندش ، افتخارم
و در آخر :
خدایا همه ما را به کمال برسان، همه هموطنانم را زنده و پایدار و موفق بدار.
به امید آن روز - که خیلی دور نیست.
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: