کد خبر: ۱۰۳۱۱
۱۷ آبان ۱۳۸۸ - ۱۰:۳۸
0
سه کارگر روزمزد ميوه و تره بار نقشه قتل مردي را طراحي و اجرا کردند
راز قتل يک حسابدار ميوه و تره بار که قرباني سه قتل خونين شده بود با اعترافات سه کارگر برملا شد. مقتول 20ساله که عبدالله نام داشت در غرب تهران مورد اصابت ضربه چاقو قرار گرفت و کشته شد. پس از آن پليس به يک کارگر سابقه دار مظنون شد و رديابي او به دستگيري سه متهم انجاميد.

گزارش به پليس

ساعت 20 روز دوم مهرماه مسوولان بيمارستان پيامبران واقع در منطقه شهرزيبا در تماس با مرکز فوريت هاي پليسي خبر دادند جواني 20ساله روي يکي از تخت هاي بيمارستان جان باخته است. اين جوان پيش از انتقال به مرکز درماني مورد اصابت چاقو قرار گرفته و تيم پزشکي زماني اقدامات خود را براي نجات وي آغاز کردند که مصدوم خونريزي شديدي داشت.

پس از حضور ماموران کلانتري کن در بيمارستان و مسجل شدن وقوع جنايت بازپرس ويژه قتل و کارآگاهان دست به کار شدند و به تحقيق در اين رابطه پرداختند. آنها متوجه شدند مقتول پسر 20ساله يي به نام عبدالله است که در ميدان ميوه و تره بار کار مي کرد. پرس و جو از همکاران اين جوان فاش کرد او حسابدار بود و هر شب بعد از تعطيلي بازار پول هاي دخل را به خانه شوهرخواهرش مي برد و در آنجا باقي کارها را انجام مي داد اما در شب حادثه هيچ پولي همراه او نبود. بنابراين انگيزه قتل سرقت تشخيص داده و اين احتمال مطرح شد که قاتل يا قاتلان از شغل عبدالله خبر داشتند و وي را در مسير بازار تا خانه دامادش که تقريباً در مجاورت هم قرار دارند، کشته اند.

شناسايي مظنون

کارآگاهان براي گره گشايي از اين پرونده تفحص هاي خود را روي کارگران ميدان ميوه و تره بار متمرکز کردند و از بين آن افراد به مردي به نام احمد مشکوک شدند. دليل ظن پليس به اين مرد سوءسابقه وي بود. از طرفي احمد از زمان قتل به طرز مرموزي بدون اعلام قبلي محل کارش را ترک کرده بود.

جست وجو براي يافتن احمد از طريق پرس و جو از نزديکان و دوستان او ادامه پيدا کرد و در اين بين جواني به نام ادريس نيز که رابطه صميمانه يي با احمد داشت در حلقه مظنونان جاي گرفت. ادريس نيز مانند مظنون اول سوءسابقه داشت و در حالي که تا قبل از جنايت در بازار روز جنت آباد کار مي کرد، از زمان قتل ناپديد شده بود.

تلاش ها براي پيدا کردن ردپاي اين دو نفر ماموران را به يکي از شهرهاي غرب کشور کشاند و فاش شد آن دو به خانه هاي پدري شان رفته اند. سرانجام روز 25 مهرماه مظنونان بازداشت و به تهران منتقل شدند اما از دست داشتن در قتل ابراز بي اطلاعي کردند.

آخرين مظنون

به رغم انکارهاي احمد و ادريس آن دو به دستور بازپرس پرونده در بازداشت ماندند و کارآگاهان در شاخه هاي ديگري نيز به تحقيق پرداختند و اين بار با جواني به نام حامد آشنا شدند که از دوستان ادريس بود. حامد کارگر اخراجي بازار روز بود که به خاطر نداشتن جاي خواب شب ها براي استراحت به محل کار ادريس مي رفت. او نيز از زمان قتل تهران را ترک کرده و به خانه پدري اش رفته بود.

کارآگاهان با فرضيه دخيل بودن حامد در قتل جوان حسابدار با اخذ نيابت قضايي به شهرستان محل سکونت او رفتند و اين جوان را بازداشت کردند. حامد زماني که تحت بازجويي قرار گرفت راز قتل را برملا و ادريس را به عنوان قاتل معرفي کرد. او گفت؛ از چند روز قبل از حادثه احمد مرتب سراغ ادريس مي آمد و درباره عبدالله و اينکه او شب ها پول زيادي را حمل مي کند، صحبت مي کرد. احمد مي گفت اگر پول هاي عبدالله را بدزديم هيچ مشکلي پيش نمي آيد. سرانجام ادريس موافقت خودش را براي اجراي اين نقشه اعلام کرد و من هم به خاطر بيکاري و بي پولي با آنها همراه شدم.

من و دوستم منتظر مانديم تا احمد به ما خبر بدهد چه زماني بايد دست به کار شويم. روزهاي پنجشنبه معمولاً ميزان فروش ميادين ميوه و تره بار بيشتر از روزهاي ديگر است، به همين دليل احمد پنجشنبه شب با ما تماس گرفت و گفت زمان سرقت فرا رسيده است. او مسير هر روزه عبدالله را نيز به ما نشان داد. اين متهم در ادامه اعترافاتش گفت؛ آن شب را مقابل بازار ايستاديم و منتظر عبدالله مانديم. او در حالي که يک گوني برنج در دست داشت به طرف مان آمد. ما مي دانستيم داخل گوني پر از اسکناس است. همين که عبدالله به ما رسيد، به وي حمله و گوني را سرقت کرديم و من دوان دوان پا به فرار گذاشتم.

ادريس با تاخير به من رسيد و گفت؛ عبدالله را با چاقو زده است. از ترس چاقو را دور انداختيم. مبلغ سرقت شده را تقسيم بر سه کرديم و هر کدام به شهر خودمان رفتيم. بعد از اعترافات حامد، ادريس نيز جرمش را گردن گرفت و گفت؛ بعد از سرقت گوني اسکناس ها عبدالله شروع به داد و فرياد کرد. براي اينکه بتوانم خودم را از دستش نجات بدهم و او را ساکت کنم با چاقو ضربه يي به وي زدم و فرار کردم. بنا بر اين گزارش در حال حاضر پرونده هر سه متهم در شعبه چهار دادسراي امور جنايي در حال رسيدگي است.

در عين حال سرهنگ سعيد ليراوي معاون مبارزه با جرائم جنايي پليس آگاهي تهران گفت؛ کل مبلغ به سرقت رفته از مقتول حدود پنج ميليون تومان است و در واقع به هر متهم کمتر از دو ميليون تومان رسيده که عمده اين مبلغ توسط متهمان خرج شده است. وي افزود؛ هر سه متهم پرونده که کارگران روزمزد بازار روز هستند در بازداشت به سر مي برند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: