کد خبر: ۱۰۲۸۰۹
۱۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۷:۵۲
0
نمایندگان مجلس به صندوق توسعه ملی اجازه دادند تا به طرح‌های نیمه تمام تسهیلات ارزی بدهد و برای تامین منابع مالی پروژهای نیمه تمام در مناطق کمتر توسعه‌یافته اوراق مشارکت منتشر کند.
پول‌نیوز - نمایندگان مجلس شورای اسلامی به صندوق توسعه ملی اجازه دادند تا به طرح‌های نیمه تمام دارای مجوز سرمایه گذاری مشترک با سازمانهای توسعه ای تسهیلات ارزی بدهد.

به گزارش گروه اقنصاد کلان پول‌نیوز، نمایندگان همچنین به دولت اجازه دادند برای تامین منابع مالی پروژهای نیمه تمام در مناطق کمتر توسعه یافته کشور با تضمین خود، اوراق مشارکت منتشر کند.

با تصویب پیشنهاد نخست که با هدف توسعه سرمایه گذاری بخش خصوصی در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته و فناروی های نوین با اولویت طرحهای نیمه تمام ارائه شده بود، صندوق توسعه ملی مجاز شد، به طرحهای نیمه تمام در مناطق محروم که دارای مجوز سرمایه گذاری مشترک با ایدرو، ایمیدرو و شرکت ملی صنایع ملی صنایع پتروشیمی حداقل 51 درصد می باشد، تسهیلات ارزی مورد نیاز را تامین و پرداخت نماید.

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در ادامه بررسی بخش‌های هزینه‌ای لایحه بودجه سال 93 کل کشور در بند الف تبصره 6 مصوب کردند که به شرکت‌های وابسته و تابعه وزارتخانه های نیرو، نفت، راه و شهرسازی، دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، ارتباطات و فناوری اطلاعات، صنعت، معدن و تجارت و جهاد کشاورزی اجازه داده می شود با رعایت قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت تا سقف 150 هزار میلیارد ریال برای اجرای طرح های انتفاعی دارای توجیه فنی، اقتصادی و مالی خود با اولویت اجرای پروژه ها و طرح های میادین نفت و گاز مشترک با همسایگان و مهار آب های مرزی، طرح های حمل و نقل، طرح های آبرسانی و تأمین آب، احداث و تکمیل طرح های آب شیرین کن، تصفیه خانه های آب و فاضلاب، نیروگاه های برق و همچنین مناطق محروم و کمتر توسعه یافته اوراق مشارکت ریالی و یا صکوک و با رعایت ماده (88) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و برای طرح هایی که به تصویب شورای اقتصاد می رسد، با تضمین خود شامل اصل و سود، منتشر کنند.

همچنین نمایندگان در بند ب تبصره 6 نیز به دولت اجازه دادند که تا مبلغ 30 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت ریالی با تضمین خود با بازپرداخت اصل و سود آن به منظور اجرای طرح های انتفاعی دارای توجیه فنی، اقتصادی و مالی و طبق قانون نحوه انتشار اوراق مشارکت منتشر و وجوه أخذ شده را به ردیف شماره 310102 جدول شماره(5) این قانون واریز نماید.

منابع واریزی به طرح های تملک دارایی های سرمایه ای نیمه تمام مندرج در پیوست شماره (1) این قانون اختصاص می یابد تا بر اساس مبادله موافقتنامه با معاونت برنامه ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور هزینه شود. واگذاری این اوراق به بخش دولتی اعم از شرکت ها، بانک ها و سایر دستگاه ها در بازار پول و قبل از سررسید ممنوع است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: