May 2021 19 / چهارشنبه ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۰۲۷۹۰
۱۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۵
0
وی در ادامه خطاب به نیروی انتظامی نیز گفت: وظیفه شماست که جلوی گناهها را بگیرید، وظیفه دارید و باید برخورد کنید.
پول‌نیوز -خطیب نماز جمعه تهران گفت: از وزارت خارجه می خواهیم به این دروغ ها، یاوه سرایی ها، پررویی ها و تهمتهای آمریکایی ها پاسخ دندان شکن بدهد.
 
به گزارش مهر، آیت الله موحدی کرمانی خطیب جمعه موقت تهران در نماز جمعه این هفته گفت: روز 22 بهمن را در پیش داریم، روز بسیار بزرگی است و این روز هر چقدر باشکوهتر برگزار شود کمر دشمن را شدیدتر می شکند.
 
وی سپس به برخی از سیره های شخصیتی امام (ره) اشاره کرد و گفت: می گویند امام (ره) دستمال را دو نصف می کرد، این عمل جزئی است اما سنت بزرگی است. یک اسوه است که باید به آن اقتدا کرد یعنی با نصف دستمال کاغذی هم می شود رفع نیاز کرد ولی متاسفانه جامعه به این سیره عمل نمی کند و جشن های بزرگ با غذاهای متنوع را برگزار می کنند و بسیاری از غذاهای دست نخورده را به کیسه آشغال می ریزند.
 
آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه من از این جایگاه مقدس احساس خطر می کنم و می ترسیم به خاطر این اسراف، عذاب الهی سراغ ما بیاید، ادامه داد: مواظب باشید در شرایطی که افرادی در یک هفته دسترسی به یک تکه گوشت ندارند برای چه این همه کباب ها بیرون ریخته می شود، من به این آقایان تذکر می دهم تا غذای اضافی خود را به دست فقرا برسانید.
 
وی در ادامه خطاب به نیروی انتظامی نیز گفت: وظیفه شماست که جلوی گناهها را بگیرید، وظیفه دارید و باید برخورد کنید.
 
خطیب نماز جمعه تهران در مورد برقرار نشدن عدالت در روابط اداری کشور نیز گفت: بعضی کارمندان حقوق بسیار بالا و بعضی حقوق بسیار پایین می گیرند، برای حقوق های بالای 10 میلیون تومانی فکری بکنید، اگر بودجه ها با این حقوق های سنگین اشباع شود چیزی برای فقرا باقی نمی ماند و در این مورد تذکری به این مجلس می دهم تا یکی از عزیزان پیشنهادی در مورد تعدیل حقوق ها برای تصویب به مجلس ارائه دهد.
 
آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه سخن اصلی امروز من در مورد آمریکاست، افزود: آقای کری و خانم شرمن خیلی بی ادبی کردند، کلمات زشتی گفتند که این زشتی لایق خود آنهاست. خانم شرمن می گوید ایران با پول ما به فقرا غذا داد، الله اکبر، واقعا پررویی است. پول آمریکا؟ پول ما ایران است، شما پول را بلوکه کردید، این یک نوع دزدی است، حالا به برکت مذاکره بعضی از این پول ها را برمی گردانند و می گویند پول ماست.
 
وی با بیان اینکه توقعات آمریکایی ها خیلی بالا رفته است، اظهار داشت: در یک جمله اینکه مسئله اینها فقط بمب اتمی نیست، زمزمه این را دارند که ما سراغ موشک های بالستیک می رویم، عجب!
 
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: مسئله دیگر اینکه می گویند دو نفر حاضر در فتنه 88 آزاد شوند که با این حرف ها دیگر آبرویی برای این دو نفر باقی نمانده است. آنها می گویند ایران دست از حمایت تروریست ها بردارد. منظور آنها حزب الله است که از شرف، آبرو و کیان مردم لبنان دفاع می کند ولی از دید آمریکا، تروریست خوانده می شود.
 
آیت الله موحدی کرمانی با بیان اینکه آمریکایی ها صریح می گویند ایران عامل بی ثباتی در لبنان، عراق، بحرین و افغانستان است، افزود: قدری فکر کنید، با تعقل حرف بزنید، آنچه در این کشورها نام بردید جنایت های شماست، شما جمعی از دشمنان سوریه را جمع کردید تا در مورد سوریه تصمیم بگیرند. جنایتکاران نمی توانند برای سوریه و مردم سوریه تصمیم بگیرند، حالا ما از مردم سوریه حمایت می کنیم و حرف شما، حرف بی ربطی است.
 
وی با اشاره به اینکه آمریکاییها از تروریست ها حمایت می کنند، ادامه داد: ایران از مظلومیت حمایت می کند و حالا شده عامل بی ثباتی! عجیب تر این است که جان کری می گوید ما چشممان را به روی تاریخ سی ساله با ایران نبسته ایم. من هم می گویم بله، چشم نبندید و ببینید در طول این 35 سال چقدر جنایت کردید.
 
آیت الله موحدی افزود: می گویند لغو تحریم ها اندک و قابل برگشت است، این سخنان را در فضای مذاکره می گویند و مدعی هستند در طول شش ماه آینده با تحریم ها، فشار را به اقتصاد ایران ادامه می دهند. حالا با تمام حرف های بی ربط و بی اساس آنها آیا جا ندارد ایران فریاد بزند مرگ بر آمریکا.
 
خطیب نماز جمعه تهران سپس خطاب به وزارت خارجه گفت: مردم از وزارت خارجه ایران انتظار دارند به این دروغ ها، یاوه سرایی ها، پررویی ها و تهمت ها پاسخ دندان شکن بدهد.
 
وی افزود: آنها از نجابت و روح آرام وزیر خارجه ما آقای دکتر ظریف سوء استفاده کردند که هر چه ایشان ادب بیشتر نشان داده، آنها بی ادب تر شده اند. وزارت خارجه باید مقابل این متکبرین تکبر نشان دهد و همان طور که آنها سخنان بی اساس گفته اند وزرای ما سخنان اساسی را بگویند که این مسئله، مسئله مهمی است.
 
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه آمریکا ول کن نیست، مدام از گزینه نظامی حرف می زند، اظهار داشت: مرتب تهدید می کنند گزینه نظامی روی میز است، من برای پاسخ به نامه ای که معاویه به امیر المومنین می نوشت اشاره می کنم. معاویه در این نامه گفت بین ما و شما شمشیر جواب خواهد داد، امام علی (ع) پاسخ دادند تو خواستی ما را بگریانی با این تهدیدات اما ما به تو می خندیم. لذا ایران نیز به این تهدیدات می خندد.
 
وی با بیان اینکه شما در حال مذاکره هستید، افزود: این تهدید و سخنان با ادبیات مذاکره سازگار نیست. بالاخره اگر ادب ندارید، ادبیات مذاکره را بفهمید. من به آقای ظریف تسلیت می گویم که گرفتار مذاکره با این عناصر شده البته از یاد نمی رود حضرت زینب (س) هم فرمودند یزید اگر به ناچار با تو حرف می زنند اما تو از نظر من بسیار کوچک هستی.
 
آیت الله موحدی کرمانی با اشاره به اینکه سخنان آمریکا مبنی بر اینکه گزینه نظامی روی میز است مصرف داخلی دارد، تصریح کرد: شوخی می کنند، جرات ندارند. آنها هشت سال جنگیدند و مردم ایران سرافراز از این جنگ بیرون آمد. مردم ایران، شما و صدام را در طول هشت سال به زانو درآورد، شماها سالهاست که با اسلام می جنگید و جنگ با اسلام به مانند جنگ با ایران است، چه دستاوردی جز پشیمانی به دست آوردید؟
 
خطیب نماز جمعه تهران ادامه داد: برادران کوچک ما در جنگ های 33 روزه، 22 روزه و هشت روزه بینی اسرائیل را به خاک مالیدند و همه می دانند شما حامی اسرائیل بودید و در عین حال به تعبیر امام (ره) نتوانستید هیچ غلطی بکنید.
 
وی خطاب به آمریکا گفت: بدبخت ها به خود آیید و بدانید ایران خدا را دارد ضمن اینکه نیروهای مسلح قوی و پیشرفته دارد البته می دانیم که تمام این عزت در گرو پایبندی به احکام اسلام است. امروز روزی است که باید به ارزش های اسلامی و انقلابی پایبند باشیم.
 
آیت الله موحدی کرمانی در پایان گفت:یک تخلف ممکن است منجر به شکست شود، لذا باید با تقوا و مبارزه با فساد، زیرمیزی، رشوه خواری و غارت بیت المال، شکاف بین دو طبقه غنی و فقیر را کم کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: