May 2021 13 / پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۰۲۶۸۹
۱۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۰۷
0
دکترسعادت فعالیت آموزشی خود را از یک اتاق اجاره ای در خیابان «سپه» شروع کرد و بدون حمایت مالی دیگران به تدریج مراحل ترقی را طی کرد.
پول‌نیوز - دکتر سعیدسعادت یکی ازکارآفرینان نمونه کشوری است که مؤسس و مدیرعامل مجتمع فنی تهران، رییس مؤسسه آموزش عالی فن آوران تهران و مؤسس و مدیرمسئول مؤسسه ی فرهنگی دیباگران تهران است، کسی که با انتشار بیش از 1000 عنوان کتاب علمی-کاربردی در زمینه کامپیوتر و فن آوری اطلاعات، در کشور پیشتاز بوده است و مدیریت واحد اعزام دانشجو به کشورهای قبرس، دبی، انگلستان، استرالیا و کانادا را برعهده دارد. سوابق شغلی و پژوهشی از او درنهایت، یک کارآفرین نمونه و یک ناشر نمونه در زمینه الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی ساخته است.

به گزارش گروه کار و تعاون پول‌نیوز، دکتر سعادت در سال 58 از دانشگاه شریف فارغ التحصیل شده و در سال 79 فوق لیسانس IT و در سال 84 نیز دررشته کامپیوتر موفق به اخذ مدرک دکترا شده است.

وی درسال 54؛ زمانی که دانشجو بود، مبتکر کلاس‌های کنکور فوق دیپلم در ایران بوده است و ازسال 54 تا 57 به آموزش داوطلب های فوق دیپلم به لیسانس در رشته عمران، مکانیک و... پرداخته است.

بعداز انقلاب اقدام به تأسیس آموزشگاهی در زمینه برق، الکترونیک و الکترومکانیک کرد و سپس با ورود کامپیوتر به ایران به تدریس دوره های مختلف کامپیوتر پرداخت.

وی در سال 67 اولین مجوز آموزش کامپیوتر را از سازمان فنی و حرفه ای دریافت کرد. هدف او از آموزش رشته های فنی، ایجاد مهارت در داوطلب ها به منظور توسعه اشتغال و ایجاد فرصت های شغلی بود. علاوه بر علاوه بر آن از بدو فعالیت در زمینه آموزش رشته های مهارتی، اقدام به نگارش و انتشارکتاب های مهارت آموزش در رشته های فنی کرد که حاصل آن امروزه بیش از هزار عنوان کتاب بوده است.

دکتر سعادت در زمینه نشرکتاب نیز مجوزی از وزارت ارشاد با نام «مؤسسه فرهنگی هنری دیباگران تهران» دریافت کرده است و نخستین روزنامه تخصصی در زمینه فن آوری اطلاعات و ارتباطات کشور را با نام روزنامه «فن آوران اطلاعات تهران» منتشر ساخته است و همچنین به منظور توسعه ICT در کشوماهنامه «وب» را منتشر کرده که از نشریات برگزیده در جشنواره مطبوعات کشوری است.

دکترسعادت هدف خود را از فعالیت هایش توسعه فن آوری ارتباطات و اطلاعات در کشور می داند. بعضی به او لقب «بیل گیتس» ایران را داده اند.

دکترسعادت فعالیت آموزشی خود را از یک اتاق اجاره ای در خیابان «سپه» شروع کرد و بدون حمایت مالی دیگران به تدریج مراحل ترقی را طی کرد، تا جایی که امروزه نمایندگی و شعبه های مختلفی از «مجتمع فنی تهران» در شهرهای بزرگ و کوچک و در تهران تأسیس شده و علاوه بر آن امکانات ادامه تحصیل در استرالیا، دبی و دیگر کشورهای جهان از طرف «مجتمع فنی تهران» فراهم شده است.

به عقیده دکترسعادت عوامل مؤثر در موفقیت عبارتند از:

1-زندگی کردن درآینده

2-عشق و علاقه فراوان به سازماندهی و کنترل

3-همواره دنبال فرصت ها بودن

او می گوید که هرگز فرصت خالی در زندگی نداشته است و با دنبال کردن اخبار سیاسی-اجتماعی از آن در جهت توسعه فعالیت های حرفه ای خود بهره می برد و همیشه در حال یادگرفتن و یاددادن است .

دکترسعادت خودرا فردی می بیند که عاشق توسعه و خدمت به مردم است و برای توسعه ی آموزشی گام برمی دارد .

وی مهمترین وجه خوب آموزشی مؤسسه خود را در این می داند که آموزش‌هایی به روز و متناسب بافن آوری روز داشته و موفقیت خود را حاصل تلاش دسته جمعی همکارانش می داند.

دکترسعادت در فعالیت های خود نظم، اصول و قواعد را به‌کار می برد و هر روز در فکر نوآوری، ابتکار و تغییر مداوم در فضای کاری است.

وی معتقد است بسیاری از کسانی که موفق هستند توانسته اند با مردم، ارتباط خوب و مؤثر برقرار کنند. اوعامل موفقیت خود را در ارتباط می داند.

یکی از نوآوری‌های «مجتمع فنی تهران» طرح آموزش مهارت های زندگی با استفاده از فن آوری و ارتباط است. این طرح برای کودکان 5 تا 12 سال طراحی و پیاده شده است و در حال حاضر در حدود 10 هزارکودک از طرح «پکا» (پیشتازان کامپیوتر ایران) بهره مندی می شوند.

در «مجتمع فنی تهران» این رشته ها آموزش داده می شوند؛ گرافیک، معماری، علوم کامپیوتر، مدیریت، بازرگانی، مدیریت جهانگردی، مهندسی برق و الکترونیک، ICDL، تجارت الکترونیکی، انیمیشن گرافیک، طراحی لباس، اتوماسیون اداری، زبان انگلیسی و ... .

وی در کتاب "کارآفرینی به شیوه دکتر سعید سعادت" می‌گوید:

خوشحالم که  زمینه تخصصی خودم توانستم برای برای اشتغال و تامین آینده معاش جوانان کشور انجام دهم .

احساس می کنم شکرانه بازوی پر توان ، گرفتن دست ناتوان است ؛ چیزی که من از پدرم آموختم و سعی می کنم آن را به فرزندان خود نیز انتقال دهم ، تا بتوانند به واسطه برخوداری از بضاعت علمی و اقتصادی ای خدواند به خانواده ما عطا فرموده  در راه رضای او ، به مردم خدمت کنند.

البته هرگز این  انتظار را نداشتم که پرداختن به کارهای خیر در حیطه کاری من تحولی ایجاد کند یا بازتاب مالی در زندگی ام داشته باشد چرا که رضایت قلبی برایم کافی بود. اما به یقین می توانم بگویم که بازتاب آن را بارها در زندگی ام تجربه کرده ام و این معامله ای است که با خدا انجام می شود و وقتی کاری برای خدا انجام شد دیگر ضرر و زیانی متوجه آن نیست ، چرا که این معامله درجه ای از رضایتمندی و آرامش خاطر به انسان عطا می کند که انسان مایل است بار هم آن را انجام دهد و خدا نیز به همین ترتیب لطفش را شامل حال تو می کند.

ماجرایی را در این خصوص برایتان تعریف کنم:

خانواده ای بودند که یک فرزند تالاسمی داشتند و من برای کمک به مخارج درمانی  این کودک اقدامات انجام دادم . در همین فاصله مادر این بچه فرزند دیگری به دنیا آورد. به واسطه ملاقات ما با این خانواده و کمک هایی که صورت می گرفت ارتباط ما بیشتر شد. وضعیت آن ها بسیار نا مناسب بود.

مدتی بعد متوجه شدیم پدر این خانواره به کارهای خلاف رو آورده و به جرم همدستی در جهار فقره قتل دستگیر شده است . در جریان محاکمه او در دادگاه، قاتل حرفی زد که تا جند لحظه توانایی اینکه از روی صندلی بلند شوم را نداشتم و مدت ها فکر مرا به خود مشغول کرد . او گفت با کمک هایی که به خانواده ما کرده بودید تصور می کردم که باید ثروت کلانی داشته باشید، وسوسه شده بودم . یک روز نزدیک منزلتان آمدم و زنگ منزل را زدم . قصدم این بود که داخل بیایم ، همه چیز را سرقت کنم و تمامی اعضای خانواده را نیز به قتل برسانم . وقتی داخل شدم ناگهان فرزند کوچک شما را در آستانه در ورودی دیدم که با لبخندی گفت بفرمایید تو . پاهایم سست شد و از همان جا یرگشتم . اگر این اتفاق نمی افتاد شما و فرزندان تان مقتول های بعدی بودید.

واقعاً شرح این که در آن لحظه چه حس و حالی داشتم بسیار مشکل است اما معجزه بود. معجزه ای که خداوند تعالی خانودهام را از یک خطر بزرگ مصون نگه داشت .

حتی اگر به جبران همین لطف پروردگار که فرزندم را از خطر نجات داد، یک عمر مدرسه بسازم هنوز هم کاری انجام نداده ام .به علاوه لذتی که این کار نصیب من کرد با هیچ لذت مادی دیگری قابل مقایسه نیست . چرا که هیچ گونه محدویتی در آن نیست مدرسه سال های سال محلی بریا جذب ، تربیت و آموزش به دانش آموزان است و به نظر من از بهترین روش های اهداف خیر خواهانه است .

زیرا وقتی جامعه آگاهی پیدا کند و آموزش لازم را ببیند ، بسیاری ار نابهنجاری ها کاسته می شود و در نهایت وقتی که خوب توجه کنید نتایج مثبت آن شامل حال همه و از جمله خود شما می شود .

شاید این مجال خوب باشد برای کسانی که در حال خواندن این مطلب هستند .اگر مایل هستید کار خیری انجام دهید، در کار مدرسه سازی مشارکت کنید . برای این کار حتماً نباید بسیار پولدار بود .حتی یک کارمند و یک حقوق بگیر ساده هم می تواند درصدی از حقوق خود را به این کار اختصاص دهد. حتی کسانی که بضاعت مالی اندکی دارند می توانند کمکی هر چند نا چیز در این را انجام دهند .

بنابراین تنها داشتن بضاعت مالی مهم نیست . هر فرد باید بتواند معرفت کمک کردن را در خود ایجاد  کند و به کسانی غیر از خود و خانواده اش بیندیشد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: