کد خبر: ۱۰۲۲۸۵
۱۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۵
0
پول‌نیوز - مدير عامل بانک پارسيان با اشاره به رسيدن بانکداري به يک رشد طبيعي و پايدار و بازدهي مطلوب اين عامل را محرکي براي رشد اقتصادي ناميد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، دکتر ديواندري افزود: در حال حاضر روندهاي نو ظهور (ازجمله فناوري ديجيتال و دگرگوني انتظارات مشتريان) به گونه اي است که بانکهاي سنتي ارائه کننده خدمات کامل (TFB) که خود را به ارائه محصولات و خدمات از طريق کانالها و مجاري فيزيکي و بطور خاص به شعبه محدود کرده اند، در خطر هستند تا جايي که اين بانک ها حدود 35 درصد از سهم بازارشان را تا سال 2020 از دست خواهند داد و بجاي آن ها چابکترها و نوآورترها وارد بازار بانکي خواهند شد، با وجود اينکه محيط عمليات بانکها چالشي تر مي شود، اما صنعت بانکداري در 2020 سرزمين فرصت هاست.

وي ادامه داد: بانکداري ديجيتال نيز که به يک امر حياتي بدل شده است شيوه هاي خريد و فروش مردم را تغيير داده است و ابزارهاي فناوري و شفافيت بيشتر درخصوص قيمت گذاري و خدمات، مشتريان را توانمند ساخته است. بنابراين بانکهاي بزرگ که ارائه دهنده خدمات کامل هستند با اين خطر روبه رويند که قدرت مانور خود در مقابل رقباي ديجيتال که تمرکز استراتژيک شان را به بهترين مشتريان قرار مي دهند، از دست بدهند.

دکتر ديواندري در جايي ديگر اشاره کرد: همگرايي فزاينده ميان بانکها و ديگر نقش آفرينان در حوزه هايي مانند پرداخت ها و خدمات خرد امکان تازه اي براي شيوه هاي نوين رقابت و نوآوري بوجود آورده است و چالش بانک ها را که مهمترين ابزار براي رقابت هاي آتي در نظام بانکداري است چنين معرفي کرد: "چابکي يک معادل براي ديجيتال شدن نيست. چابکي چيزهاي مختلفي را در بر مي گيرد

مدير عامل بانک پارسيان اضافه کرد: اگر چه چابکي حائز اهميت است اما در بلندمدت کافي نيست، بانکهاي داراي عملکرد بالا در سال 2020 خود را از طريق نوآوري متمايز مي کنند.يعني اينکه آنها از ايده ها، چشم انداز و نوعي از رهبري برخوردارند که به کمک آن نه تنها در صدر بازار مي مانند بلکه حتي بازار را شکل مي دهند. بطور مداوم نيازهاي نوآوري کسب و کار را با معيارها و الزامات کارايي بنگاه ها متوازن مي کنند.

وي در نهايت با اشاره به اينکه صنعت بانکداري درحال حاضر شامل بانکهاي سنتي ارائه کننده خدمات کامل، فعالان داراي خطوط متنوع و بانکهاي کوچک مي شود.پيش بيني کرد: که هر سه تاي اينها در آينده باقي مي مانند.بانکهاي کوچک احتمالاً استحکام بيشتري پيدا مي کنند و فعالان داراي خطوط متنوع احتمالا در بعضي موارد رشد خواهند کرد چرا که از فرصت ها خرد و تخصصي شدن برخوردارند. و در مقايسه با بانکهاي سنتي مدلهاي جديد بانکداري که تا سال 2020 شکل مي گيرند تصميماتشان را حول يک شبکه بزرگي از مکانها و شعب فيزيکي قرار نمي دهند. آنها از انعطاف برخوردارند و از استراتژي هاي ديجيتال بهره مي گيرند.

اين بانکها نيز از شعب بهره خواهند گرفت اما مانند بانکهاي سنتي تمام توجه و اتکاء شان را بر شبکه شعبه قرار نخواهند داد و تمرکزشان بر مشتري است و کسب و کارشان بر بخش هاي مشتري قرار دارد و دست آخر اين که بجاي سرمايه گذاري براي مالکيت، با ساير شرکتها شراکت مي کنند تا هم در داخل و هم در خارج صنعت نوآوري بالنده و درنهايت تا 2020 بانکها بيش از يک سوم بازار را يا به بانکهايي که با "تازه واردها" (مانند اپل، گوگل، آمازون) مشارکت مي کننديا به "سازگار شونده ها" (فعالان و بازيگران فعلي که مدل کسب و کارشان را عوض مي کنند مانند بانکهاي بزرگي که ديجيتال و چابک مي شوند) واگذار مي کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: