May 2021 16 / يکشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۰۲۱۲۷
۰۹ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۲۷
0
انصاری با اشاره به اینکه "در سال‌های قبل شاهد بودیم که چندین سال به صورت مکرر لایحه بودجه با تأخیر به مجلس داده شد"، یادآور شد: در سال 92 نیز تأخیری که در این ارتباط صورت گرفت، شاید در تاریخ ایران بی‌سابقه بود؛ چراکه شروع بررسی لایحه بودجه در مجلس دو ماه بعد از تاریخ آغاز سال بود و البته اشکالات و عدم شفافیتی نیز در بودجه وجود داشت.
پول‌نیوز - معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه "پس از ارائه لایحه بودجه پیشنهادی دولت، مجلس در قالب کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق این لایحه را بررسی کردند"، خاطرنشان کرد: لایحه بودجه تغییر نسبتاً اندکی در کمیسیون تلفیق داشته است.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با تاکید بر اینکه "تاکنون در بررسی لایحه بودجه شاهد تعامل سازنده بین دولت و مجلس بوده‌ایم"، گفت: لایحه بودجه پیشنهادی دولت در کمیسیون تلفیق با تغییرات کم و اندکی روبرو بوده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مجید انصاری با حضور در خبرگزاری ایسنا، در گفت‌وگو با این خبرگزاری، درباره موضوعاتی نظیر تعامل دولت و مجلس، بودجه 93 و هدفمندی یارانه‌ها و برخی برنامه‌های دولت سخن گفت.


ایسنا را یک خبرگزاری معتبر، متین و کارآمد می‌دانم

وی در ابتدا با گرامیداشت فرارسیدن 35 سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، به سابقه فعالیت خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) اشاره کرد و گفت: ایسنا را یک خبرگزاری معتبر، متین و کارآمد می‌دانم. این خبرگزاری در طول دوران فعالیت خود همواره زنده و پویا بوده و هست و به همین منوال به کار خود ادامه داده است.

انصاری با اشاره به توسعه کمی و کیفی صورت گرفته در حوزه رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها در کشور، تاکید کرد: با وجود تحولات در حوزه رسانه، ایسنا همچنان جایگاه خود را در این عرصه حفظ کرده است. یکی از ویژگی‌های خبرگزاری ایسنا، صحت اخباری است که در آن منتشر می‌شود و این موجب افزایش اعتماد در جامعه می‌شود؛ گرچه این موضوع باید در سطح همه رسانه‌های کشور تقویت شود.

عملکرد برخی رسانه‌ها، ذهنیت جامعه را دچار آسیب کرده است

معاون رئیس‌جمهور با بیان اینکه "با کمال تأسف در چند سال اخیر پدیده نامبارکی را از سوی برخی از خبرگزاری‌ها و رسانه‌ها شاهد بوده‌ایم و آن، انتشار اخبار نادرست با اقراضی خاص است"، گفت: در پاره‌ای از موارد مشاهده کرده‌ایم که آنها از اساس خبری را که وجود نداشته - با توجه به انگیزها‌ی خاصی که دارند - تهیه می‌کنند یا مسائل را وارونه جلوه می‌دهند و من خودم مکرر با این موضوع روبرو بودم که مصاحبه‌ای را می‌گرفتند و بر اساس میل سیاسی خود تغییر ماهیت می‌دادند یا مصاحبه‌ای را بدون اینکه انجام شود، جمع می‌کردند یا خبر برگزاری جلسه‌ای را می‌دادند که آن جلسه اصلاً برگزار نشده بود.

وی ادامه داد: با توجه به عملکرد برخی از رسانه‌ها با این شیوه، ذهنیت جامعه از رسانه‌ها گاه دچار آسیب شده و ضروری است که مسئولان و دست‌اندرکاران رسانه‌ها در یک اقدام جمعی برای تقویت اعتماد عمومی و بازیابی آن نسبت به رسانه‌ها و خبرگزاری‌ها تلاش کنند.

ایسنا از معتبرترین خبرگزاری‌هاست

انصاری با اشاره به اثرات سوء بی‌اعتمادی مردم به رسانه‌ها از جمله گسترش شایعات در سطح جامعه، اظهار کرد: از جمله دیگر عواقب این موضوع، باز شدن میدان برای فعالیت رسانه‌های بیگانه و تحقق القائات و خواسته‌های آنان است.

وی در ادامه با بیان اینکه "ایسنا از معتبرترین خبرگزاری‌هاست"، تاکید کرد: باید صداقت و پویایی دانشجویی که در این خبرگزاری وجود دارد، در کنار رشد کمی و کیفی آن حفظ شود.

از مجلس تشکر می‌کنم

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در بخش دیگری از این گفت‌وگو، در برابر پرسشی درباره با ارزیابی‌اش از نحوه بررسی و تصویب بودجه در کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی و همچنین صحن علنی مجلس، پاسخ داد: لازم می‌دانم به عنوان معاون امور مجلس رئیس‌جمهور، از دوستان در مجلس بویژه کمیسیون تلفیق به خاطر تلاش ارزشمندشان در مسیر تصویب لایحه بودجه و همچنین از هیأت رئیسه مجلس و بویژه آقای لاریجانی که انصافاً در ارتباط با لایحه بودجه کمال همکاری را داشتند، تشکر و قدردانی کنم.

انصاری با اشاره به اینکه "در سال‌های قبل شاهد بودیم که چندین سال به صورت مکرر لایحه بودجه با تأخیر به مجلس داده شد"، یادآور شد: در سال 92 نیز تأخیری که در این ارتباط صورت گرفت، شاید در تاریخ ایران بی‌سابقه بود؛ چراکه شروع بررسی لایحه بودجه در مجلس دو ماه بعد از تاریخ آغاز سال بود و البته اشکالات و عدم شفافیتی نیز در بودجه وجود داشت.


بودجه را به موقع ارائه کردیم و مجلس هم پاسخ دولت را داد

وی همچنین به تاکید رئیس‌جمهور در ارتباط با پایبندی دولت به قانون اشاره کرد و گفت: آقای رئیس‌جمهور و دولت تدبیر و امید تاکید دارند که بدون عذر موجه حتی یک روز نیز از مهلت قانونی در ارائه قوانین به مجلس تأخیر صورت نگیرد و دولت در این راستا تمام تلاش خود را به کار برد تا در مهلت قانونی لایحه بودجه 93 را به مجلس ارائه کند. با آنکه در آغاز کار دولت قرار داشتیم، ‌دولت با مشکلات مالی روبرو بود و از طرف دیگر شاهد فشار کاری بر روی وزرا و معاونت برنامه‌ریزی بودیم ولی با وجود همه این مشکلات، دولت لایحه بودجه را در موعد قانونی خود تقدیم مجلس کرد و خوشبختانه مجلس پاسخ این اقدام خوب دولت را داد.


لایحه بودجه تغییر نسبتاً اندکی در کمیسیون تلفیق داشته است

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه "پس از ارائه لایحه بودجه پیشنهادی دولت، مجلس در قالب کمیسیون‌های تخصصی و کمیسیون تلفیق این لایحه را بررسی کردند"، خاطرنشان کرد: لایحه بودجه تغییر نسبتاً اندکی در کمیسیون تلفیق داشته است.

انصاری با اشاره به تعامل دولت و مجلس در ارتباط با لایحه بودجه نیز گفت: یکی از علل این تغییرات اندک، این بود که دولت پیشاپیش اقدامات لازم را در ارتباط با نواقص موجود انجام داده بود و دو هفته پیش نیز رئیس‌جمهور با اعضای کمیسیون تلفیق، کمیسیون‌های تخصصی مجلس و هیأت رئیسه مجلس جلسه داشت و کلیاتی که در ارتباط با هدفمندی یارانه‌ها مدنظر بود نیز مورد توجه قرار گرفت، گرچه قبل از آن هم جلسات همفکری برگزار شده بود.

وی ادامه داد: بسیاری از اشکلاتی که دوستان در مجلس نسبت به لایحه بودجه سنوات قبل مطرح می‌کردند، خود به خود در لایحه تقدیمی دولت به مجلس برطرف شده بود و ما به همین خاطر در مجلس با تغییرات اندکی مواجه شدیم.

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور همچنین با اشاره به تقدیم تبصره الحاقی دولت در ارتباط با هدفمندی یارانه‌ها به مجلس، اظهار کرد: این تبصره الحاقی نیز با اختلاف اندکی که در یکی از اجزا و احکام است، مورد تصویب قرار گرفت.


در ارتباط با بودجه شاهد تعامل سازنده بین دولت و مجلس بوده‌ایم

انصاری با بیان اینکه "تا اینجای کار در ارتباط با بودجه شاهد تعامل سازنده بین دولت و مجلس بوده‌ایم و لایحه بودجه مسیر قانونی خود را به نحو احسن طی کرده است"،‌ گفت: امیدواریم در صحن علنی مجلس با همراهی نمایندگان و هیأت رئیسه، همین انسجامی که تاکنون شاهد بودیم حفظ شود و تغییرات زیادی صورت نگیرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: