کد خبر: ۱۰۲۰۵۸
۰۸ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۵:۴۸
0
* (در مورد مسئله انتقاد و تسلیت‌گویی برخی از نمایندگان مجلس) این مسئله احتیاج به یک نگاه و تحلیل کلان دارد. برخورد این‌چنینی این نمایندگان با پیروزی و موفقیت‌های دکتر روحانی به خاطر مسائل جناحی در کشور است.
پول‌نیوز -غرویان اشاره کرد: به نظر من تسلیت گفتن این افراد مقابله و تقابل با رهبر معظم انقلاب است چرا که رهبری معظم انقلاب، اصل مذاکره و تیم مذاکره‌کننده و البته دولت را تایید کردند و آنها را بچه‌های انقلابی خود معرفی کردند.

یکی از اساتید حوزه علمیه قم و شاگرد سابق آیت‌الله مصباح می‌گوید: رای ملت و جریان دولت یازدهم یک نعمت غیرمترقبه و امدادی غیبی و البته یک لطف الهی در حق مردم بود. خدا رحم کرد که نوع تفکر و نگاه دولت احمدی‌نژاد ادامه پیدا نکرد. اگر آن جریان فکری ادامه پیدا می‌کرد، واقعا فاجعه‌ای برای ملت رخ می‌داد. او ضمن انتقاد شدید از افرادی که به خاطر توافق ژنو، پیام تسلیت می‌دهند، گفت: این افراد اساساً فهم درک توافق ژنو را ندارند. اینها همان‌هایی هستند که فرق MPT با NPT را نمی‌دانند.

به گزارش ایسنا، اهم اظهارات حجت‌الاسلام و المسلمین غرویان در گفت‌وگو با انتخاب در پی می‌آید:

* (در مورد مسئله انتقاد و تسلیت‌گویی برخی از نمایندگان مجلس) این مسئله احتیاج به یک نگاه و تحلیل کلان دارد. برخورد این‌چنینی این نمایندگان با پیروزی و موفقیت‌های دکتر روحانی به خاطر مسائل جناحی در کشور است.

* هشت سال اخیر در دولت احمدی‌نژاد،‌ قدرت در دست این افراد بود اما ملت این تفکر را کنار زد و آنها را از صحنه سیاسی کشور خارج کرد. در حقیقت اینها می‌خواهند انتقام خود را از ملت بگیرند؛ ملتی که در انتخابات خوشحال شد، پیروز شد، امیدوار شد و آرامش پیدا کرد.

* بنده با مردم از نزدیک سر و کار دارم. آنها می‌گویند وضع تورم خیلی بهتر شده و قیمت‌ها نسبتا ثبات پیدا کرده است. اینها موفقیت‌های ملت ایران است که در انتخابات ریاست‌جمهوری تجلی پیدا کرد و از زمان پیروزی، شاهد آثار آن هستیم.

* با یکی از اساتید که صحبت می‌کردم، هر دو به این نتیحه رسیدیم که رای ملت و جریان دولت یازدهم یک نعمت غیرمترقبه و امدادی غیبی و البته یک لطف الهی در حق مردم بود. خدا رحم کرد که نوع تفکر و نگاه دولت احمدی‌نژاد ادامه پیدا نکرد. اگر آن جریان فکری ادامه پیدا می‌کرد، واقعا فاجعه‌ای برای ملت رخ می‌داد.

* این مسائل واقعیت‌هایی است که اتفاق افتاده و چون این نمایندگان همراه با آن جریان 8 سال گذشته بودند، این چنین برخورد می‌کنند.

* در واقع، همه ملت از هزینه‌هایی که در طول آن سال‌ها دادند - مانند انزوای ایران و خشونت‌طلب معرفی کردن کشورمان - ناراحت بودند اما با لطف و عنایت الهی، ملت جریان سیاسی کشور را تغییر داد.

* تسلیت‌گویندگان می‌خواهند انتقام خود را از پیروزی ملت بگیرند و هر روز سنگی جلوی راه دولت می‌اندازند، مانند احضار وزرا، کارت زرد و سوال و تسلیت گفتن.

* به نظر من تسلیت گفتن این افراد مقابله و تقابل با رهبر معظم انقلاب است چرا که رهبری معظم انقلاب، اصل مذاکره و تیم مذاکره‌کننده و البته دولت را تایید کردند و آنها را بچه‌های انقلابی خود معرفی کردند.

* مسئله مذاکرات هسته‌ای مسئله کوچکی نبوده و محدود به یک شهر و روستا نمی‌شود. بحث هسته‌ای،‌ مسئله‌ای ملی است، آن وقت چطور یک مسئله ملی بدون رضایت رهبر معظم انقلاب انجام بشود که این آقایان به اسم دفاع از ولایت و ولایت‌مداری تسلیت می‌گویند؟

* در واقع رهبر معظم انقلاب، اکثریت مجلس و مردم مذاکرات را تایید کردند و از آن دفاع می‌کنند اما چند نماینده می‌آیند و تسلیت می‌گویند. در حقیقت،‌ این یعنی مقابله با رهبری ملت و دیگاه‌های تاییدکننده رهبری و جز این معنای دیگری ندارد.

* از نگاه من،‌ باید به خود این افراد تسلیت بگوییم و اعلام کنیم که چرا با ملت می‌جنگید و خوشی، امید و راحتی مردم را نمی‌خواهید؟ باید به تسلیت‌گویندگان تسلیت بگوییم که چرا چنین تفکری دارید که بر خلاف مصالح ملت در حرکت هستید؟

* اینها کسانی هستند که فرق MPT با NPT را نمی‌فهمند و در نامه آن را MPT می‌نویسند و تفاوت را نمی‌دانند. اینها اصلا چه فهمی از مسائل توافق ژنو و مذاکرات هسته‌ای دارند؟ این سخنان تنها بهانه است.

* به نظرم وارد جزئیات نباید شد. برای این افراد اینکه چه داده‌ایم و چه گرفته‌ایم مطرح نیست. این تسلیت‌گفتن‌ها و سنگ‌اندازی‌ها برای یک تسلی دادن به خودشان و عده‌ای قلیل طرفداران تندروشان است که در انتخابات شکست خودند و این اصل مسئله است.

* من یقین دارم و اطلاع دارم که این گروه‌ها مشغول برنامه‌ریزی هستند و می‌خواهند طرفداران خود را به‌خصوص در شهرستان‌ها جمع کرده و روی آنها برای انتخابات سرمایه‌گذاری کنند. این افراد می‌خواهند نیروهایشان را دوباره به یک بهانه‌ای جمع کنند. همین مذاکرات ژنو و هسته‌ای بهانه ای برای آنها شده است. این افراد اینقدر دور این مسئله مانور تبلیغاتی می‌دهند تا عده‌ای را به سخنان خود دلگرم کنند تا از این طریق بتوانند جمع متشتت پراکنده خود را جمع کنند.

* مطمئنا اینها هدف حضور در انتخابات را دارند اما احتمال اینکه بتوانند در قلوب ملت جایی پیدا کنند بسیار ضعیف است و البته مردم هم به این طیف افراطی رای نخواهند داد.

* (در مورد پیام‌های توهین‌آمیز در فضای مجازی خطاب به تیم مذاکره‌کننده و سیاست خارجی دولت) خیلی روشن است. ما دیگر به این بداخلاقی‌ها،‌ توهین‌ها، بی‌ادبی‌ها و دروغ‌ها عادت کرده‌ایم. مراجع ما بسیار از این فضای بداخلاقی که همگی ثمره‌های این هشت سال گذشته است، گله‌مندند.

* از آن طرف هرچه ادب، متانت و نزاکت دکتر روحانی را می‌بینند، بیشتر عصبانی می‌شوند. آقای دکتر روحانی شخصیتی متین و موقر و خوش‌برخورد دارد اما در مقابل، این افراد روحیه جنگ‌طلبی، فحش، نزاع و بداخلاقی دارند. این بداخلاق‌ها از ضد خودشان بدشان می‌آید. اینها از ادب و نزاکت بدشان می‌آید و برای همین عکس آن را انجام می‌دهند. کار اینها توهین،‌ تهدید، تهمت و دروغ است و تمامی این بداخلاقی‌ها را به عنوان دین و اسلام انجام می‌دهند. این روشی است که اینها داشته‌اند و الان هم از طریق این پیام‌ها آن را ادامه می‌دهند. ملت با شیوه‌های اینها آشناست. ان‌شاءالله خدا این افراد را شکست خواهد داد.

* (در مورد بازگشایی سفارت آمریکا در تهران) من موافق این مسئله هستم؛ البته در شرایط مناسب، همانطور که مذاکره و گفتگو انجام شد و به نفع ملت تمام شد و بقیه جریان‌ها هم همین‌گونه پیش خواهد رفت. بازگشایی سفارت آمریکا در ایران در شرایط متعادل و مساوی اشکالی ندارد. قبل از مذاکره فکر می‌کردند مذاکره امر ناممکنی است ولی انجام شد. بالاخره وزیر خارجه با جان کری گفتگو کرد و تماسی تلفنی بین رئیس‌جمهور و اوباما برقرار شد.

* مهم، عزت ملت ایران است. اگر ما با عزت و افتخار اجازه بازگشایی سفارت را دهیم و با این کشور رابطه داشته باشیم و ارتباط هوایی نیز بین دو کشور برقرار شود، این به نفع ملت ایران است. ملت ما نمی‌تواند در دنیای امروز منزوی باشد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: