کد خبر: ۱۰۱۹۲۹
۰۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۲:۱۳
0
همزمان با هشتمين سالگرد تاسيس شرکت تامين انديش پارس دکتر ديواندري مديرعامل بانک پارسيان در بازديد از شرکت تامين انديش پارس گفت:به وصول مسالمت آميز مطالبات بانکي اعتقاد راسخ دارم.
پول‌نیوز - دکتر ديواندري، مديرعامل بانک پارسيان به همراه اعضاي هيئت مديره شرکت تامين انديش پارس روز چهارشنبه مورخ دوم بهمن ماه 1392 از شرکت تامين انديش پارس بازديد کرد .

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، در اين بازديد که مصادف شد با سالروز تاسيس شرکت تامين انديش پارس، دکتر ديواندري با تبريک سالگرد تاسيس شرکت، ابراز اميدواري نمودند که راه درستي که تامين انديش پارس در پيش گرفته است، استمرار يابد.

درابتداي جلسه معاونت طرح و برنامه شرکت تامين انديش پارس ، ضمن معرفي نحوه تاسيس ، استراتژي ، زيرساخت ها و ساختار تشکيلاتي شرکت ، خلاصه اي از مهمترين دستاوردها ، موفقيت ها و نتايج عملياتي و وصول مطالبات معوق را طي سال هاي اخير بيان کرد.شايان توجه است؛ وصول مطالبات معوق تامين انديش پارس در حال عبور از مرز 81000 ميليارد ريال است که با توجه به موضوع مهم مطالبات معوق بانکي در سطح کشور رکورد قابل توجه و دست نيافتني را خلق کرده است .

دکتر ديواندري مدير عامل بانک پارسيان در اين مراسم اظهار داشت: باتوجه به شناخت قبلي که از مديرعامل تامين انديش پارس دارم مطمئنم که اين دستاوردها ناشي از مديريت خوب مجموعه بوده است و همچنين متدولوژي علمي و نحوه ي پياده سازي استراتژي هاي تدوين شده شرکت است که باعث اين موفقيت ها شده است . ايشان از نحوه ي پياده سازي استراتژي بر پايه  Balance Sccore Card در شرکت اعلام رضايت کرد واظهار اميدواري داشت که روزي در بانک پارسيان نيز اين مهم عملي شود .

وي همچنين در ادامه تاکيد کرد؛ اگر مراحل اجراي کار ، خوب تعريف و تشريح نگردد و ارزيابي دقيقي از آن صورت نگيرد‌ و پاداش خوبي به تلاش و عملکرد پرسنل داده نشود ،‌ اين موفقيت ها در سازمان نهادينه نشده و استمرار نمي يابد.

مديرعامل بانک پارسيان خاطرنشان کرد: موفقيت هاي شرکت تامين انديش ، مرهون نگاه علمي به موضوع وصول مطالبات ، به عنوان يک حرفه و تخصص، نوآوري و ديدگاه خوب مجموعه به موضوع حاصل شده است . امروزه موضوع Credit Factoring در بانک هاي دنيا عامل مهمي است و شرکت هاي وصول مطالبات از بدنه ي بانک ها جدا هستند . بانک جايي است که بايد به مشتري خدمات ارائه کند ، بهره و سود رساند و در زمينه وصول مطالبات بايستي در محل مناسبي مطالبات معوق وصول شود .

مديونين و بدهکاران بانکي دو گروه هستند ، گروه اول آنهايي که توان پرداخت ندارند و گروه دوم آنهايي که قصد پرداخت ندارند که البته فراواني گروه دوم بسيار کمتر از گروه اول است و از منظر ديگر بدهکاران بانکي در دو دسته طبقه بندي مي شوند : آنهايي که تحليل اقتصادي دارند و عمداً منابع بانک را به سرمايه هايي مانند املاک بدل نموده و باتوجه به افزايش قيمت ها منتظر مي مانند تا نقطه اي که ديگر مجبور شوند، بدهي خود را بپردازند و دسته دوم کساني هستند که خود متضرر شده اند يا از ديگران طلب دارند و بدليل مشکلات اقتصادي توان بازپرداخت معوقات را از دست داده اند .

براي وصول مطالبات بايد از همه روش ها استفاده کرد، اما اينجانب به وصول مسالمت آميز مطالبات بانک اعتقاد راسخ دارم. کار وصول مطالبات بسيار تخصصي و حرفه اي است و خوشبختانه در کشور ما اين شرکت توانسته با تيزبيني به خوبي ، طي سال هاي اخير عمل کند . عمليات وصول علمي مطالبات معوق از اين به بعد نيز با حمايت جدي بانک روبرو خواهد شد ودر همه موارد بانک در کنار شرکت تامين انديش پارس است و تقويت اين شرکت جزو برنامه هاي بانک پارسيان است .

باتوجه به توانمندي و پتانسيلي که از شرکت تامين انديش پارس سراغ دارم اين انتظار است که بيش از پيش و با سرعت بيشتري معوقات بانک کاهش يابد . ما در بانک منتظر نظرات و پيشنهادهایي براي حل موضوع کاهش مطالبات معوق هستيم و عموما اقدامات قضايي را آخرين راه حل موضوع وصول مطالبات ميدانيم و تنها گرفتن حکم قضايي و بايگاني آن ، راه حل کاستن از مطالبات معوق نيست و بايد به وصول منجر شود . از زماني که سرفصل يک تسهيلات ، به سرفصل مشکوک الوصول وارد شود ديگر سود آن قابل شمارش نيست لذا نبايد يک پرونده ، سال ها در اين سرفصل بماند و موجب شود که در گذر زمان تضامين و وثايق آن ديگر پاسخگوي تسهيلات نباشد .

هزينه شرکت تامين انديش پارس پايين است واين اطمينان خاطر وجود دارد که بانک پارسيان به اندازه اي براي تامين انديش پارس کار دارد که ديگر وقت براي ارائه خدمات به ساير بانک ها براي آن نخواهد يافت .

اينجانب آينده خوبي براي تامين انديش پارس مي بينم و با کارهاي خوب و علمي که انجام شده انتظار دارم ، اين روند ادامه يابد . ضمن اينکه به اين موضوع واقف هستيم که وصول همه مطالبات بانک تنها به شما برنمي گردد و بايستي همه معاونت ها ، ارکان اعتباري ، اجرايي و شعب بانک در کنار شما همراه و همگام باشند . همچنين از تلاش همه معاونت هاي بانک هم تشکر مي کنم و مي خواهم که در امر وصول مطالبات معوق بانک نيز ، نگاه ويژه به اين موضوع داشته باشند .

درپايان مراسم، مطهري مديرعامل شرکت تامين انديش پارس ، ضمن تقدير و تشکر از مديرعامل بانک پارسيان و هيات همراه گفت: با توجه به تجربه هشت ساله ، آسيب شناسي ويژه اي از مطالبات بانک بعمل آمده است و شرايطي پيش بيني شده که با حمايت مسئولين ، روند وصول مطالبات معوق با سرعت بيشتري محقق شود. در اين راستا با مدير حقوقي بانک، ارتباط و هماهنگي هاي خوبي برقرار شد و تعامل مناسبي در جهت مطالبات معوق به عمل آمد. در ادامه نيز دکتر ديواندري از فرايندهاي مختلف وصول مطالبات شرکت تامين انديش پارس بازديد بعمل آورد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: