کد خبر: ۱۰۱۸۶۱
۰۷ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۳
0
در بسیاری از موارد، مردم اهدافی را برای خود تعیین کرده، اما بررسی و بازبینی آنها را فراموش می کنند.

پول‌نیوز، سمیه علی‌اصغری - در بسیاری از موارد، مردم اهدافی را برای خود تعیین کرده، اما بررسی و بازبینی آنها را فراموش می کنند. بازبینی های منظم پیشرفت شما بخشی حیاتی از فرآیند تعیین هدف محسوب شده، اما کلید واقعی در هر بازبینی بررسی پیش فرض ها است. در حقیقت، هدف از بازبینی اهداف احساس ناتوانی به واسطه عدم پیشرفت نبوده، بلکه فراهم کردن اطلاعات مفید درباره تنظیمات و اقدام های مورد نیاز در راستای کسب موفقیت هرچه بیشتر بر اساس آن هدف مد نظر قرار دارد.

به گزارش گروه بین‌الملل پول‌نیوز، به طور معمول، بازبینی ماهانه و یا حداقل فصلی برای اهداف بلند مدت توصیه می شود. هنگامی که هدف خود را بازبینی می کنید قادر به انجام ارزیابی مناسب پیرامون چگونگی پیشرفت در مسیر تحقق آن بوده، اما مهم تر از آن شما نیازمند ارزیابی پیش فرض هایی هستید که درباره هدف خود ترسیم کرده اید.

هر زمان که هدفی را تعیین می کنید آن را بر اساس برخی پیش فرض های ویژه شکل داده اید. به عنوان مثال، اگر یک هدف پولی را تعیین می کنید، فرض می کنید که دارای ابزارهای لازم برای افزایش درآمد هستید. دارای شغل و یا کسب و کاری بوده و روشی برای کاهش هزینه های خود دارید. بر همین اساس، درباره این که چگونه قصد دارید آن را انجام دهید پیش فرض هایی را مطرح می کنید. فرض می کنید که دارای محصولات و یا خدماتی هستید که مردم می خواهند و یا تمایل دارند برای استفاده از آنها هزینه کنند.

در مثالی ساده تر، اگر هدف کاهش وزن خود را دنبال می کنید فرض می کنید که توانایی تغییر میزان غذای مصرفی خود را دارید. پیش فرض های خود درباره بهترین روش (کاهش اندازه هر وعده غذا، تغییر مواد غذایی که مصرف می کنید، تغییر تعداد وعده های غذایی) را مد نظر قرار می دهید. درباره این که ورزش خواهید کرد و این که چه ورزشی را به طور مرتب انجام خواهید داد، پیش فرض هایی را مشخص می کنید.

عامل کلیدی در کسب موفقیت و پیشرفت به سوی اهداف تعیین شده رابطه نزدیکی با میزان دقت پیش فرض های شما دارد. تا زمانی که پیش فرض های خود را بر اساس مواردی که به واقعیت نزدیک هستند، در نظر نگیرید، تحقق اهداف دور از دسترس خواهند بود. اهداف شما دنباله رو پیش فرض هایتان هستند. از این رو، اهداف شما در شرایطی می توانند واقع بینانه باشند که پیش فرض های شما نیز این گونه باشند.

اگر هدفی تجاری و در زمینه کسب و کار را مورد توجه قرار داده اید می توانید پرسش هایی مانند آیا از بازاری برای محصولات و خدمات خود برخوردار هستید؟ آیا می توانید روی تامین کننده ها برای دریافت آن چه که نیاز دارید در زمانی مناسب حساب کنید؟ آیا از کارکنان کافی برای تامین تقاضا برخوردار هستید؟ به چه زیرساخت هایی نیاز داشته و آیا آنها را در اختیار دارید؟ را با خود مطرح کنید. آگاهی و مشخص بودن پیش فرض ها به شما اجازه خواهد داد تا نسبت به واقع بینانه بودن اهداف تعیین شده اطمینان حاصل کنید. در بازبینی اهداف و پیش فرض ها موارد زیر را مشخص خواهید کرد:

1. آیا بهتر شده ام؟

2. پیش فرض های من تا چه اندازه دقیق بوده اند؟

3. چرا برخی راهبردها موفق عمل کرده و برخی دیگر این گونه نبوده اند؟

4. به چه اقدام هایی برای اصلاح آن نیاز دارم؟

بر همین اساس، می توانید به ارزیابی پیشرفت، دقیق بودن یا نبودن پیش فرض ها و این که نیازمند انجام چه اقدام هایی هستید، بپردازید. پرسش اساسی که باید پاسخ داده شود، "چرا" است. چرا پیشرفتی حاصل نشده است؟ هنگامی که پاسخ آن را دریابید می توانید در پیش فرض ها، اهداف فرعی، و گام های مورد نیاز برای حرکت رو به جلو تغییر ایجاد کنید. اگر تا مهلت پایانی ارزیابی پیشرفت هدف خود منتظر بمانید احتمالا برای انجام هر تغییری خیلی دیر خواهد شد.

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: