May 2021 13 / پنجشنبه ۲۳ ارديبهشت ۱۴۰۰
معاون حقوقي و امور مجلس وزارت اقتصاد خبر داد:
کد خبر: ۱۰۱۸۳۱
۰۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۴:۰۷
0
يوسف‌نژاد گفت: دولت یازدهم اصلاح ساختار مديريتي، گمرك و بانك و بيمه را در دستور كار دارد و هم اكنون نيز اصلاح قانون مالياتها در دستور كار مجلس قرار دارد.
پول‌نیوز - معاون حقوقي و امور مجلس وزارت امور اقتصادي و دارايي، تصريح كرد: ما به حقوق مجلس شوراي اسلامي مبني بر طرح سوال از دستگاه هاي اجراي، انجام تحقيق و تفحص و حتي استيضاح كاملا احترام گذاشته و پايبند هستيم.

به گزارش گروه اقتصاد کلان پول‌نیوز، علي اصغر يوسف نژاد در نخست نشست خبري امروز خود با نمايندگان رسانه ها، با بيان اين مطلب افزود: ما اين امور را راستاي وظايف قانوني قوه مقننه مي دانيم و حتي از آن اسقبال مي كنيم، زيرا آن را موجب بهبود سلامت نظام اداري و اجرايي كشور مي دانيم.

وي تصريح كرد: البته سوال و تذكر نمايندگان بايد در چارچوب حدود قانوني ايشان، صريح و روشن، با جهت گيري مثبت و نيز در محدوده وظايف دستگاه هاي اجريي از جمله وزارت اقتصاد باشد.

معاون حقوقي و امور مجلس وزارت امور اقتصادي و دارايي ادامه داد: متاسفانه در حال حاضر عده اي تلاش  مي كنند در رابطه بين دولت با مجلس تنش ايجاد كنند و آنها را مقابل هم قرار دهند، اما نه ما و نه قوه مقننه، چنين تلقي و نيتي از تعامل با يكديگر نداريم.

يوسف نژاد با بيان اينكه برجسته ترين شاخص همكاري دولت و مجلس، در طول تقديم و لايحه بودجه و بررسي و تصويب آن از سوي مجلس  شكل مي گيرد، اظهار داشت: به جرات مي توانم بگويم كه ما در حال حاضر و طي مدت سپري شده از تقديم لايحه بودجه سال 1393 به مجلس شوراي اسلامي، بهترين تعامل را با كميسيون برنامه و بودجه، تلفيق و اقتصادي داشته ايم و اميدواريم اين رويه در صحن علني هم ادامه يابد.

معاون حقوقي و امور مجلس وزارت اقتصاد يادآور شد برآيند تعامل مناسب مجلس و دولت، تقويت منافع ملي است و به همين سبب مجلس در راس امور است.

وی تصریح کرد: از هر سوالي كه مجلس در جهت تحقق نظارت بر دستگاههاي اجرايي طرح كند استقبال مي كنيم.

علي‌اصغر يوسف نژاد با بيان اين مطلب اظهار داشت: اينكه مجلس از وظايف قانوني خود براي سوال از دولت استفاده مي كند از اختيارات قانوني است كه قانونگذار تعيين كرده است.

معاون وزیر اقتصاد در پاسخ به سوال خبرنگاري درخصوص نحوه حضور وزير اقتصاد در مجلس گفت:حضور وزير بايد براساس يك موضوع باشد هر زمان كميسيون يا هيات رئيسه تقاضا كند وظيفه وزير، معاون پارلماني يا معاونين مربوطه است كه در مجلس حضور يابند.

يوسف نژاد افزود: به دليل گستردگي و حجم بالاي وظايف وزارت امور اقتصادي و دارايي، اين وزارتخانه تعامل و حضور بيشتري را نسبت به ساير دستگاهها در مجلس دارد.

وي درخصوص لوايحي كه از سوي وزارت اقتصاد طرح مي شود گفت: لوايح اصلاح قانون مالياتها، توافق يا تفاهم اقتصادي بين كشورها،  خصوصي سازي، درآمد و عوارض مستقيماً به اين وزارتخانه مربوط مي شود.

معاون پارلماني وزارت اقتصاد درخصوص نتيجه تحقيق و تفحص مجلس با بيان اينكه نمايندگان در حدي كه قانون  در نظر گرفته مي توانند از تحقيق و تفحص استفاده نمايند تصريح كرد: اين امر فرآيند خاصي را بايد در مجلس طي نمايد كه تا اين لحظه تحقيق و تفحص از گمرك به مرحله نهايي نيز نرسيده است.

وي تاكيد كرد: تحقيق و تفحص جزو وظايف نظارتي مجلس است و ما از اين امر استقبال مي كنيم.

يوسف نژاد در پاسخ به اين سوال كه آيا دولت فعلي مانند دولت قبلي كه طرح تحول اقتصادي را اجرا كرد، برنامه اي براي تحول اقتصاد ايران دارد تاكيد كرد: دولت یازدهم اصلاح ساختار مديريتي، گمرك و بانك و بيمه را در دستور كار دارد و هم اكنون نيز اصلاح قانون مالياتها در دستور كار مجلس قرار دارد.

معاون امور مجلس وزارت اقتصاد در بخش ديگري از سخنان خود درخصوص هدفمند كردن يارانه ها گفت: هدفمندسازي يارانه ها قانوني است مشتمل بر 14 ماده كه تكاليف قانوني را در آن مشخص كرده و شامل يك رديف درآمدي و چهار رديف بودجه اي است.

يوسف نژاد افزود: 50 درصد از درآمدهاي حاصل از اجراي هدفمند كردن يارانه ها براساس قانون به خانوار، 30 درصد به توليد و 20 درصد براي فعاليت هايي كه در دولت وجود دارد اختصاص يافت.

وي درخصوص اجراي فاز دوم هدفمندي نيز گفت: اين امر نياز به كسب تكليف از مجلس شوراي اسلامي دارد.

معاون پارلماني وزير اقتصاد در مورد برخي معافيت ها نيز گفت: كليه معافيت ها در برنامه پنجم توسعه بجز موارد خاص ممنوع شده و اگر قرار باشد معافيتي در بخش ماليات انجام شود چون مخالف برنامه پنجم است مستلزم دو سوم راي نمايندگان است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: