May 2021 12 / چهارشنبه ۲۲ ارديبهشت ۱۴۰۰
کد خبر: ۱۰۱۸۱۶
۰۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۳:۴۷
0
به منظور تحقق رشد پایدار در یک کسب و کار، باید از در اختیار داشتن مدیران و ناظرانی که به خوبی آموزش دیده اند، اطمینان حاصل کرد. دامنه گسترده ای از وظایف، شرایط و ماموریت ها که یک مدیر باید به آنها رسیدگی کند می توانند از یک صنعت تا صنعت دیگر و همچنین با توجه به بزرگی و کوچکی خود شرکت متفاوت باشند.

پول‌نیوز، مازیار دانیالی - به منظور تحقق رشد پایدار در یک کسب و کار، باید از در اختیار داشتن مدیران و ناظرانی که به خوبی آموزش دیده اند، اطمینان حاصل کرد. دامنه گسترده ای از وظایف، شرایط و ماموریت ها که یک مدیر باید به آنها رسیدگی کند می توانند از یک صنعت تا صنعت دیگر و همچنین با توجه به بزرگی و کوچکی خود شرکت متفاوت باشند.

به گزارش گروه بین الملل پول نیوز، افزون بر این، یک مدیر همواره نمی تواند تمامی شرایط را به صورت ایده آل مورد رسیدگی قرار دهد. این مساله تا حد زیادی تابع این حقیقت است که کسب و کار و شرایط بازار به طور مداوم در حال تغییر و تکامل هستند. اما مدیران فعلی و یا مدیران بالقوه می توانند با استفاده از آموزش مدیریت کسب و کار مناسب خود را با مهارت های ضروری به منظور کسب موفقیت در شرایط و دوران های دشوار مجهز کنند.

یکی از ویژگی های کلیدی در شناسایی جنس مدیریت از نظر کارمندان، تمایل فرد به یادگیری محسوب شده و پس از شناسایی آن، شما قادر خواهید بود تا وی را به صورت کارآمد در دوره مدیریت کسب و کار آموزش دهید. با این وجود، در اختیار داشتن مدارک رسمی لزوما به معنای معرفی مدیری موفق نبوده و بیشتر توانایی ها و صفات فردی است که وی را به عنوان مدیر قادر می سازند تا تیم زیر رهبری و در مجموع شرکت را به سوی موفقیت هدایت کند.

یکی از حوزه های کلیدی آموزش مدیریت کسب و کار که اغلب نادیده گرفته شده و کمتر مورد استفاده قرار می گیرد، تنوع بخشی است. این فرآیند لزوما حوزه ای پر هزینه و پیچیده محسوب نمی شود، بلکه بیشتر بینش به پایگاه مشتری موجود و آن چه که آنها بیش از محصولات و خدماتی که در حال حاضر ارائه می کنید، خواستار هستند را نیاز دارد. این فرصت می تواند به مدیران فعلی و آینده آموزش داده شود. از این طریق آنها می توانند به جستجوی فرصت هایی جدید برای گسترش فعالیت ها پرداخته و در نهایت سودآوری بیشتر و تقویت جایگاه شرکت را موجب شوند.

افزون بر پژوهش، نیازها و خواسته های مشتری ها می توانند دری جدید رو به فرصت هایی اضافی خارج از حوزه کسب و کار اصلی که شرکت شما بر آن متمرکز شده، باز کنند. آموزش مدیریت کسب و کار کارآمد می تواند در شناسایی فرصت های موجود برای کسب سهم بیشتری از بازار به عنوان واسطه و یا برون سپاری تولید و ارائه محصولات و خدمات مورد تقاضا نقشی کلیدی ایفا کند. نیاز به گفتن نیست که برون سپاری محصولات و خدمات به افزایش درآمد و سود حداقلی بدون نیاز به امکانات و تجهیزات گران قیمت فرآیند تولید منجر می شود.

آموزش مدیریت کسب و کار که برای افراد شایسته فراهم شده می تواند مرز بین رشد و رکود یک شرکت و یا راکد و غیر مولد بودن واحد کسب و کار را تشکیل داده و بی تردید، سرمایه گذاری در سرمایه های انسانی کارآمد شرکت ارزش آن را دارد. کسب و کاری که حرکت در مسیر رشد را برنامه ریزی کرده، با در اختیار داشتن مدیران و ناظرانی آموزش دیده که به واسطه ویژگی های فردی خود می توانند مسئولیت های محوله را به خوبی انجام دهند از افزایش امکان موفقیت پایدار اطمینان حاصل می کند. هرچه این آموزش ها زودتر ارائه شوند، هم برای مدیران و هم برای کارمندان و خود کسب و کار بهتر و مفیدتر خواهد بود.

آموزش مدیریت کسب و کار می تواند موضوعاتی مانند تشکیل تیم، تعیین اهداف فردی، تنظیم هدف و برنامه ریزی را شامل شود. این نوع آموزش ها می توانند عامل انگیزشی در بین مدیران ایجاد کنند. پس از اتمام دوره آموزش، مدیران قصد دارند آموزه های خود را در راستای ارتقا بلندپروازی کارمندان به کار بگیرند. ایجاد انگیزه در هر کارمندی احساس حرکت در مسیر تحقق یک هدف و نه فقط انجام وظایف روزانه خود را ایجاد می کند. بر همین اساس، مالکان کسب و کار از این نکته آگاه هستند که حتی در شرایط بد اقتصادی، کاهش آموزش ایده خوبی محسوب نمی شود. در حقیقت، آموزش مدیریت کسب و کار سرمایه گذاری است که موفقیت آینده را فراهم می کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: