کد خبر: ۱۰۱۷۳۴
۰۶ بهمن ۱۳۹۲ - ۰۸:۲۴
0
رئيس هيأت مديره اين بانك گفت: كارآمدي، اثربخشي، نوآوري و ايفاي نقش فعال در توسعه كشور ويژگي بانك صنعت و معدن است.
پول‌نیوز - بيست و ششمين نشست هم انديشي سراسري مديران شبكه بانك صنعت و معدن با موضوع مديريت تحول ، رويكرد نوين و بهبود عملكرد، روز سوم بهمن ماه جاري در شهرستان اهواز برگزار شد .

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، در نشست ياد شده كه در آن اعضاي هيأت مديره ، معاونين و مديران و رؤساي شعب و سرپرستي هاي استاني بانك صنعت ومعدن حضور داشتند ، مهندس افخمي رئيس هيأت مديره اين بانك گفت: بين رويا تا واقعيت فاصله زيادي وجود دارد كه تنها با عزم و اراده و روحيه همكاري مي توان آن را طي كرد .

مـهـندس افـخمي از گـشايش خطوط اعتباري چين براي طرح هاي فولادي كشور به عنوان موفقيت هاي بانك صنعت و معدن در ماه هاي اخير ياد كرده و همكاري وزارت « صنعت ، معدن و تجارت » ، « اموراقتصادي و دارايي » و« امورخارجه » را دراين ميان مؤثر و حائز اهميت دانست .

مهندس افخمي در ادامه گفت : يكي از مهم ترين طرح هاي فولادي كه بانك صنعت ومعدن تأمين مالي آن را بر عهده دارد فولاد شايگان است كه در استان خوزستان قرار دارد .

وي افـزود : انـجام اقدامات لازم درخـصوص فاينانس پـتروشيمي مـسجد سلـيمان با مـيزان سرمايه گذاري 450 ميليون يورو و تأمين مالي نيروگاه بـهـبهان با 230 مـيلـيون يـورو سرمـايه گـذاري ، از اقـدامات ديـگر بانك صنعت و معدن است كه در ماه هاي گذشته در اين استان به انجام رسيده است.

مـديرعامل بانك صنعت و معدن تـصريح كرد : از زمان آغاز هـمكاري اين بانك با صندوق توسعه ملي 2 سال و نيم مي گذرد و در اين مدت قرارداد تخصيص حدود 3 ميليارد و 700 ميليون دلار به انعقاد رسيده و تا يك ماه ديگر نيز به 6 ميليارد دلار خواهد رسيد.

مهندس افخمي در بخش ديگري از سخنان خود از تأسيس بانك مستقل بانك صنعت ومعدن ، ويژه صنايع كوچك و متوسط ( SME ) در آينده خبر داد و تصريح كرد : ما آماده ايم بخشي از سهام اين بانك را در اختيار صاحبان صنايع كوچك قرار دهيم .

ايشان با اشاره به اين كه چهره بانك صنعت ومعدن بايد در سطح كشور ، منطقه و جهان دگرگون شود، گفت : ما نياز به تغيير نگرش خود هستيم ، فعالان شعب اين بانك بايد مشاوراني باشند كه به صنعتگران و كارآفرينان كشور مشاوره تخصصي بدهند.

مديرعامل بانك صنعت ومعدن ويژگي هاي توسعه اي بودن ، كارآمدي و اثربخشي را لازمه اين بانك دانسته و تصريح كرد : اين بانك علاوه بر سودآوري و افزايش توان مالي بايد همواره رشدي پايدار را تجربه كرده و در هيچ سطحي متوقف نشود.

كاهش ريسك اعتباري ، استقرار نظام مديريت ريسك و تحكيم وثايق از مواردي بود كه مهندس افخمي به عنوان راهكارهاي بهبود فعاليت هاي مورد اشاره قرارداد.

ايشان در بخش ديگري از سخنان خود تفاوت نرخ سود بانكي ميان بانك هاي توسعه اي با بانك هاي تجاري را مورد اشاره قرارداده و شفاف سازي نرخ سود بانكي در بانك صنعت ومعدن را از اقداماتي بر شمرد كه موجب جلوگيري از پديده رانت مي شود .

درنشست مزبور، دكترمعمارنژاد عضو هيأت مديره بانك صنعت ومعدن نيز به بيان مطالبي تحت عنوان « برنامه ريزي و خدمات بانكداري الكترونيكي » پـرداخته و وضعيت فعلي وآرماني خدمات الكترونيك را در بانك صنعت ومعدن تشريح كرد .

ايشان ضمن اشاره به اين كه مديريت تحول، علمي است كه كمك مي كند تا سازمان از وضعيت موجود به وضعيت مطلوب برسد تصريح كرد : سازمان هاي موفق در دنياي امروز تغيير و تحول را در چارچوب برنامه و عمل خويش گنجانده اند.

دكتر معمارنژاد ، آگاهي از نياز به تغيير ، تمايل به مشاركت و حمايت از تغيير، دانستن چگونگي انجام تغيير، توانايي انجام و داشتن مهارت هاي لازم و برقرار ساختن و نگهداري تغيير را پنج سنگ بناي اساسي براي تغييرموفق دانست . وي لزوم بازنگري در اهداف كمي برنامه سوم راهبردي بانك را با توجه به شرايط جديد مورد توجه قرارداده و اعلام كرد كه براي سال 93 و 94 اهداف كمي تا پايان سال جاري تدوين و ابلاغ خواهد شد .

عضوهيأت مديره بانك صنعت و معدن بازنگري در بازار هدف، متناسب با فعاليت هاي بانك صنعت ومعدن را ضروري دانسته و گفت : بازار هدف براي بانكداري الكترونيك اين بانك ، بانكداري شركت هاي كوچك و متوسط (SME BANKING ) و بانكداري شركتي ( CORPORATE BANKING ) است و سياست ها و عملكردهاي ما بايد در اين جهت تعريف شود.

دكتراحمد روستا عضو هيأت علمي دانشگاه شهيد بهشتي از سخنرانان ديگر بيست و ششمين نشست هم انديشي سراسري مديران شبكه بانك صنعت ومعدن بود كه در خصوص مديريت تحول سخن گفت .

وي در تعريف مديريت گفت : مديريت عبارت است از انتخاب، استفاده و ارزيابي درست از هرچيز، اعم از انسان ، فرصت و منبع براي دستيابي به اهداف .

وي گفت : موفقيت نتيجه تجربه ديروز ، استفاده از امروز و اميد به فرداست ، نه حسرت ديروز، اتلاف امروز و ترس از فردا .

در ادامه نشست ياد شده مهندس نعمت‌اللهي عضو هيأت مديره بانك، مطالبي را پيرامون نحوة همكاري با صندوق توسعه ملي بيان داشته و سپس مهندس فرحي ضمن ضرورت برنامه‌ريزي براي كاهش شاخص ريسك اين بانك و وصول مـطالبات براي افزايش توان تأمين مالي طرح‌هاي صنعتي ، وظايف شـعـب را در ماهـهـاي پاياني سال تـشـريـح كـرد.

در بخش هاي ديگري از نشست مزبور دكترزارعي ، مديرعامل شركت سرمايه گذاري صنعت ومعدن ، مهندس جمالي مديرعامل شركت ليزينگ صنعت ومعدن ، مهندس كريمي مديرعامل شركت كارگزاري صنعت ومعدن و آقاي بهمنش مديرعامل شركت سرمايه‌گذاري آتيه دماوند به سخنراني پرداخته و مطالبي را پيرامون فعاليت شركت‌هاي خود به سمع حاضران رساندند.

در آخرين بخش اين نشست مهندس افخمي ، مهندس نعمت اللهي ، مهندس فرحي و دكتر معمارنژاد اعضاي هيأت مديره بانك صنعت ومعدن به پرسش هاي حاضران پاسخ گفتند .

يادآور مي‌شود در خاتمه اين گردهمايي به همكاراني كه به عنوان نفرات برتر، پيشنهاداتشان در تالار تبادل افكار اينترانت بانك مورد پذيرش واقع شده هدايايي اهداء گرديد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: