کد خبر: ۱۰۱۴۵۲
۰۲ بهمن ۱۳۹۲ - ۱۰:۰۳
0
اگر این شرایط بدون رسیدگی و کنترل لازم باقی بماند می تواند گسترش یافته و اغلب به شکست در روابط، تحت تاثیر قرار گرفتن عملکرد تیم کاری، افت روحیه اعضای آن و حتی کل کارمندان یک شرکت منجر شود.

پول‌نیوز، مازیار دانیالی - تنش و کشمکش در محیط کار به ندرت می تواند به عنوان مساله ای خوب در نظر گرفته شود. اگر این شرایط بدون رسیدگی و کنترل لازم باقی بماند می تواند گسترش یافته و اغلب به شکست در روابط، تحت تاثیر قرار گرفتن عملکرد تیم کاری، افت روحیه اعضای آن و حتی کل کارمندان یک شرکت منجر شود. اما این امکان وجود دارد تا تنش و کشمکش را به نیرویی در مسیر خوب تبدیل کرد.

به گزارش گروه بین الملل پول نیوز، انرژی زیادی در تعارضات، بحث های داغ و نبردهای شخصی وجود دارد که اگر بتوان آن را در مسیری درست و خلاقانه هدایت کرد می تواند پیامدهای جالب توجه ای را برای کسب و کار به همراه داشته باشد.

دلایل کشمکش

برای درک بهتر دلایل تنش و کشمکش، و کنترل آن به برخی یافته های علوم اعصاب و روانشناسی نیازمند هستیم. ریشه بسیاری از کشمکش های تیمی با طرز فکر و روش های تصمیم گیری اعضای تیم در ارتباط است. در قلب نظام باورهای مردم مجموعه ای از باورهای بنیادی قرار دارد که طی سالیان متمادی توسعه یافته و به واسطه تمامی روابط و تعاملات شخصی و حرفه ای و همچنین مواجهه با رسانه های مختلف تحت تاثیر قرار گرفته اند. این باورهای بنیادی یک مکانیزم ایمنی را ایجاد کرده که حس امنیت و اعتماد به نفس را در فرد ایجاد می کنند. بسیاری از کشمکش ها به واسطه تعارض و برخورد باورهای بنیادی ایجاد می شوند.

فردی که بر اساس باورهای بنیادی خود تصمیم گیری می کند ممکن است عاطفی، به طور مداوم در حالت آماده باش، پر استرس و حتی عصبی به نظر برسد. هنگامی که بر این اساس تصمیم گیری می کنیم به تفکرات منطقی تر و غیر مغرضانه اجازه نمی دهیم تا در روند تصمیم گیری نقش داشته باشند. این افراد اجازه می دهند تا طرز تفکر آنها زیر نظر مکانیزم ایمنی خود قرار داشته و این مساله واکنش های احساسی و هیجانی که پر از نقاط کور هستند را در پی دارد.

در شرایطی که این نوع از واکنش ممکن است در موقعیت های تهدید آمیز خوب باشد، اما به طور معمول برای ارائه راه حل های جامع، خلاقانه و موثر در محیط کار نتیجه خوبی را رقم نمی زنند. این مساله می تواند تضعیف عملکرد کل تیم را به همراه داشته که نه به خاطر کمبود استعداد، بلکه به واسطه ناهماهنگی تیم و یا محیطی که در آن خشم و درگیری حاکم است، ایجاد می شود.

در مواقع بروز تنش و کشمکش بسیاری از سازمان ها وانمود می کنند که مشکلی وجود نداشته و یا برای پنهان نگه داشتن آن تلاش می کنند. اما این اقدام ها تنها بر عمق و وخامت مشکل می افزایند زیرا باورهای بنیادی یک فرد از جایگاهی مستحکم برخوردار بوده و ارائه راه حل هایی برای تعدیل آنها نیازمند رسیدگی به مشکل در سطح رفتاری و شناختی است. این مساله نیز در بسیاری موارد از توان اکثر مدیران و روسا خارج است. متاسفانه، ماهیت باورهای بنیادی به معنای تغییرپذیری دشوار بوده، اما می توانیم شدت آنها را تغییر داده و به اصلاح رفتار اعضای تیم بپردازیم.

ترویج و ارتقا خلاقیت

هر زمان و هر جایی که نشانه هایی از کشمکش مشاهده شوند، ممکن است جرقه هایی از خلاقیت نیز وجود داشته باشند. رمز موفقیت تیم های کاری تنها جلوگیری از کشمکش و تنش نبوده، بلکه حفظ انرژی و احساس اعضای تیم و سوق دادن آن به سمت خلق ایده ها به جای درگیری های شخصی است. آگاهی از باورهای بنیادی خود و اعضای تیم در این زمینه بسیار تاثیرگذار است.  

بر همین اساس، باید اطمینان حاصل کنیم که از مقاومت به مذاکره، از خشم به درک موقعیت و از کشمکش، فضایی برای ایجاد فرآیند خلاقانه در مسیر شکوفایی ایجاد می کنیم. این شرایط به بهبود روند تصمیم گیری و ارتقا بازده فعالیت های تیم کاری منجر می شود که در نهایت کل یک شرکت و کسب و کار از آن سود خواهند برد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: