کد خبر: ۱۰۱۴۵
۱۲ آبان ۱۳۸۸ - ۰۹:۵۱
0
شرایط ویژه جدیدی که‌اين شرکت‌ها برای فروش هر واحد ویلای مشارکتی تعیین کرده‌اند، از‌اين قرار است‌: ویلا‌های مشارکتی در حال حاضر در شهرهای رامسر‌، نور‌، محمودآباد و جزیره کیش به صورت مبله آماده فروش است‌.
اجاره یک هفته ویلا: یک میلیون و 200‌هزار تومان
مهديس فرقاني: طرح «مالکیت مشارکتی» برای ویلاهای شمال شهر از دو سال پیش با تقلید از طرح قدیمي ‌«Time share» در بازار مسکن کشورهای توریستی‌، باب شد‌.

در آن زمان شرکت‌ها قیمت بالا برای استفاده یک هفته در سال از ویلاها را پیشنهاد مي‌کردند‌. ضمن‌اينکه حدود 4 میلیون تومان نیز پول پیش دریافت مي‌کردند و در ازای دریافت ماهانه 100‌هزار تومان سهمي‌از ویلا (حدود 7 روز در سال ) را به نام خریدار مي‌کردند. اما اجرای‌اين طرح در ماه‌های اخیر مشمول تغییراتی شده است‌. به طوری که شرکت‌های فعال در طرح «مالکیت مشارکتی» دریافت پول پیش را از برنامه شان حذف کرده‌اند و حاضرند در قالب قرارداد یکساله و دریافت ماهانه 100‌هزار تومان‌، اجازه استفاده یک هفته‌اي از ویلاهای شمال کشور را صادر کنند‌. آیا اجاره یک هفته ویلا با یک میلیون و 200‌هزار تومان صرف مي‌کند !؟

به گزارش دنیای اقتصاد، با توجه به شرایط فعلی حاکم بر بازار مسکن و نبود نقدینگی کافی در دست خریداران‌، برخی از شرکت‌ها طرح «مالکیت مشارکتی» را از چند ماه گذشته در کشور برای آن دسته از افرادی که در مضیقه مالی برای خرید ویلا هستند را به اجرا درآوردند‌.

شرایط ویژه جدیدی که‌اين شرکت‌ها برای فروش هر واحد ویلای مشارکتی تعیین کرده‌اند، از‌اين قرار است‌: ویلا‌های مشارکتی در حال حاضر در شهرهای رامسر‌، نور‌، محمودآباد و جزیره کیش به صورت مبله آماده فروش است‌.

هر شخص به میزان سهم خود مي‌تواند تنها یک هفته در سال از ویلا استفاده کند، چراکه نحوه خرید ویلا به صورت فراگیر یا یک شهر تعریف شده است‌. برای مثال اگر شخصی به طور فراگیر ویلایی را خریداری کند در طول سال مي‌تواند 4هفته از ویلا استفاده کند، زیرا طرح فراگیر‌، خرید 4‌ویلا در 4‌شهر را دارا مي‌شود، اما اگر شخصی فقط در یکی از شهرهای مذکور ویلا خریداری کند، فقط یک هفته در سال مي‌تواند از ویلا بهره‌مند شود‌.

شرایط خرید ویلاهای مشارکتی از قول نمایندگان فروش‌اين شرکت بدین شرح است‌: فروشندگان از خریداران ودیعه‌اي برای فروش دریافت نمي‌کنند و از همان ماه اول با پرداخت ماهانه مبلغ 100‌هزار تومان‌، اقساط خرید شروع مي‌شود‌. اقساط خرید ویلا به طور فراگیر حدود 10‌سال به مبلغ 12‌میلیون تومان و اقساط خرید ویلا در یک شهر به طور تقریبی 3 تا 4‌سال به مبلغ 5میلیون و 900‌هزار تومان به طول مي‌انجامد که خریداران ماهانه باید 100‌هزار تومان به عنوان قسط بپردازند؛ ضمن‌اينکه 25‌درصد از سود دوران مشارکت به صورت روز شمار محاسبه مي‌شود‌.

این نکته قابل ذکر است که از 9‌ماه گذشته‌اين شرکت‌ها با اجرای طرح مالکیت مشارکتی شروع به کار کردند، اما شرایط فروش واحدهای ویلایی در آن زمان با دریافت ودیعه 4 میلیون و 800‌هزار تومان و همچنین دریافت 100‌هزار تومان ماهانه از خریداران تعریف شده بود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: