کد خبر: ۱۰۱۲۴۱
۳۰ دی ۱۳۹۲ - ۰۹:۲۶
0
دستورالعمل ابلاغی صرفا تا سقف مبلغ 330 هزار تومان از قیمت تفاهمنامه‌های اولیه (بدون احتساب آسانسور) اعمال و در صورتی اینکه مبلغ تفاهمنامه اولیه بیش از 330 هزار تومان باشد، مبلغ مازاد بر 330 هزار تومان از مبلغ 330 هزار تومان کسر و مابه التفاوت براساس مبلغ باقیمانده محاسبه و پرداخت خواهد شد.

پول‌نیوز -جزئیات افزایش قیمت مسکن مهر در پرند، تعجب وزیر صنعت از تعهدسپاری ‌ارزی در گمرک، ورود دوباره خودروهای کُره‌ای و اروپایی به ایران تا ۶ ماه آینده، لغو بی‌سر و صدای مصوبه کاهش ۲۰ درصدی شعب بانک‌ها و نقدینگی‌ جدید در راه ورود به بورس، برخی اخبار برگزیده اقتصادی امروز است.

*جزئیات افزایش قیمت مسکن مهر در پرند

مدیرعامل جدید شهر پرند در خصوص دستورالعمل جدید افزایش 100 هزار تومانی قیمت مسکن مهر گفت: متقاضیانی که قبلا طبق بخشنامه‌های ابلاغ‌شده قبلی افزایش قیمت مبالغی پرداخت کرده‌اند، مابه التفاوت این 100 هزار تومان شامل آنها خواهد شد.

باران هاشم زهی گفت: قبل از دستورالعمل جدید ما دو بخشنامه داشتیم که بر اساس آن یک رقم متری 45 هزار تومان و یک رقم متری 15 هزار تومان از متقاضیان دریافت شده است، بنابراین این دستورالعمل به تازگی ابلاغ شده و مطالعه کافی روی آن نشده است.

وی ادامه داد: اما کلیات آن این است که اگر متقاضیان مسکن مهر در گذشته آن 45 هزار تومان و 15 هزار تومان را پرداخت کرده‌اند، مابه‌التفاوت آن را برای واحدهایی خود که هنوز در حال ساخت هستند، پرداخت خواهند کرد.

*دستورالعمل افزایش متری 100 هزار تومانی قیمت مسکن مهر به شهرهای جدید رسید

مدیران عامل شهرهای جدید از ابلاغ دستورالعمل افزایش متری 100 هزار تومانی قیمت مسکن مهر خبر دادند و اعلام کردند این دستورالعمل هفته گذشته به مدیران عامل ابلاغ شده و بزودی بخشنامه آن به انبوه‌سازان نیز داده می‌شود.

دستورالعمل ابلاغی صرفا تا سقف مبلغ 330 هزار تومان از قیمت تفاهمنامه‌های اولیه (بدون احتساب آسانسور) اعمال و در صورتی اینکه مبلغ تفاهمنامه اولیه بیش از 330 هزار تومان باشد، مبلغ مازاد بر 330 هزار تومان از مبلغ 330 هزار تومان کسر و مابه التفاوت براساس مبلغ باقیمانده محاسبه و پرداخت خواهد شد.

بنابراین گزارش،به عنوان مثال متقاضیانی که قبلا طبق بخشنامه‌های ابلاغ‌شده قبلی افزایش قیمت مبالغی پرداخت کرده‌اند، مابه التفاوت این 100 هزار تومان شامل آنها خواهد شد.

*ورود دوباره خودروهای کُره‌ای و اروپایی به ایران تا 6 ماه آینده

یک کارشناس صنعت خودرو با طرح پیشنهاد طبقه‌بندی تعرفه واردات خودرو گفت: خودروهای وارداتی با برند کُره‌ای و اروپایی طی 6 تا 8 ماه آینده به طور رسمی به بازار ایران برمی‌گردند.

فربد زاوه با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود شرایط بازار خودرو در سال 2015 به وضعیت عادی برسد، اظهار داشت: با توجه به لغو تحریم‌ها، واردات خودرو با برندهای کُره‌ای تا 6 ماه آینده به طور رسمی به کشور تسهیل خواهد شد و خودروهای اروپایی نیز طی 8 تا 10 ماه آینده به طور رسمی به بازار ایران برمی‌گردند.

وی در مورد قیمت خودروهای وارداتی با رونق گرفتن واردات این محصول نیز گفت: قیمت این خودروها کاهش نخواهد یافت، بلکه عوارض حاصل از آن و درآمد دولت رشد می‌یابد.

*یک شرکت آمریکایی تصمیم به اخراج 5 هزار کارمند خود گرفت

شرکت آمریکایی اینتل قصد دارد در راستای مقابله با تغییرات بازار سخت‌افزار، بیش از 5 هزار نفر از کارکنان خود را از کار برکنار کند.

شرکت اینتل اعلام کرده است تا پایان سال 2014 میلادی 5 درصد از کارکنان خود را در سراسر جهان را تعدیل خواهد کرد.

اینتل یکی از بزرگترین شرکت‌های جهان در زمینه تولید تراشه‌های رایانه‌ای است.

*افزایش 100 و 50 ریالی قبوض مشکل شرکت‌ گاز و توانیر را حل نمی‌کند

عضو کمیسیون تلفیق گفت: افزایش 100 و 50 ریالی قبوض گاز و برق که در کمیسیون تلفیق بودجه به تصویب رسید مشکل شرکت‌های گاز و توانیر را حل نمی‌کند.

محمد رضا پورابراهیمی در خصوص مصوبه کمیسیون تلفیق مبنی بر دریافت 100 و 50 ریال به ترتیب توسط وزارت نفت و وزارت نیرو از مشترکین گاز و برق خانگی و تأثیر این مصوبه بر حل مشکلات مالی شرکت گاز و توانیر، اظهار داشت: این مبالغ مشکلی از وزارت نیرو و توانیر را حل نمی‌کند، ممکن است اثر مثبتی داشته باشد ولی بطور کامل جوابگوی حل مشکلات نیست.

وی افزود: مشکل این شرکت‌ها  در صورتی حل می‌شود که بتوان موضوع هدفمندی را به شکل کامل و دقیق اجرا کرد و کسری بخش اعتبارات را در بخش هدفمندی به شکلی مدیریت کنیم که کسری اعتبار یارانه‌های نقدی از منابع این شرکت‌ها برداشت نشود.

*دولت موضع خود را در تبصره هدفمندی درباره فاز دوم شفاف کند

عضو کمیسیون تلفیق بودجه گفت: دولت باید موضع خود را در تبصره هدفمندی یارانه‌ها برای فاز دوم شفاف کند.

سید سعید زمانیان در خصوص وضعیت تبصره هدفمندی یارانه‌ها و اجرای فاز دوم اظهارداشت: این تبصره، علاوه بر وضعیت موجود، مربوط به فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیز می‌شود و با توجه به اینکه بودجه دخل و خرج یکساله دولت است و باید همه هزینه‌ها و درآمدهای دولت در آن پیش‌بینی شود.

عضو کمیسیون تلفیق بودجه با بیان اینکه هیچ بخشی از اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها روشنی و شفاف نیست، تصریح کرد: باید این موضوع و حامل‌های انرژی در بودجه مشخص شود و ضرورت دارد دولت سریعتر آن را ارائه دهد.

*کلیات تبصره هدفمندی یارانه‌ها تدوین شد/ تبصره، سه‌شنبه در مجلس

رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها گفت: کلیات تبصره الحاقی هدفمندی یارانه‌ها تهیه شده و احتمال دارد روز سه‌شنبه برای الحاق به لایحه بودجه به مجلس ارائه شود. 

اکبر ایزدی در مورد تبصره الحاقی هدفمندی یارانه‌ها به بودجه سال 1393 اظهار داشت: این موضوع توسط معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور در حال انجام است و کلیات آن تدوین شده است.

رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها تصریح کرد: تبصره و میزان درآمدها و هزینه‌ها نباید با بودجه سال آینده متناقض باشد و اکنون در دست بررسی‌ است و فکر می‌کنم بعد از تعطیلات نهایی شود.

*درخواستی برای تجدیدنظر در بهره مالکانه معادن به تلفیق نرسیده است

عضو کمیسیون تلفیق با بیان اینکه بررسی مجدد مصوبه بهره مالکانه معادن منوط به رای دوسوم نمایندگان عضو کمیسیون تلفیق است، گفت: هنوز درخواستی برای تجدیدنظر در تلفیق مطرح نشده است. 

عزت الله یوسفیان ملا در خصوص بررسی مجدد نرخ بهره مالکانه معادن در جلسه فردای کمیسیون تلفیق، اظهارداشت: در صورتی این موضوع می‌تواند در کمیسیون تلفیق مجددا بررسی شود که دو‌ سوم نمایندگان عضو، به آن رای دهند.

وی افزود: هنوز درخواستی برای تجدید نظر راجع به این موضوع در کمیسیون تلفیق مطرح نشده است.

*نقدینگی‌ جدید در راه ورود به بورس

کارشناس بازار سرمایه با تأکید بر اینکه ورود هلدینگ‌های بورسی نوید افزایش نقدینگی‌ جدید در بازار سهام را می‌دهد، تأکید کرد سال آینده نقدینگی بیشتری وارد بورس خواهد شد لذا آموزش فرهنگ سهامداری لازم است.

مهیار بقایی با ابراز خرسندی از وضعیت فعلی بورس و استراحت چند هفته گذشته شاخص بازار اظهار داشت: این روند بسیار مطلوب ارزیابی می‌شود و استراحت بازار در این مقطع زمانی، دور از انتظار نبود.

وی ادامه داد: البته شاخص بورس، معیار کاملی برای سنجش کل بازار نیست و طی چند روز گذشته، هجوم سرمایه‌گذاران برای فروش سهام، مبتنی بر شایعات بازار و خبرهای منفی غیرمرتبط با شرکت‌ها بوده است.

*لغو بی‌سر و صدای مصوبه کاهش 20 درصدی شعب بانک‌ها

بانک مرکزی مصوبه کاهش 20 درصدی شعب بانک‌ها که اسفند سال گذشته ابلاغ شده بود را، بدون اعلام رسمی لغو کرد. 

به گزارش فارس، 16 اسفند 91، بانک مرکزی مصوبه‌ای را ابلاغ کرد که براساس آن بانک‌ها و موسسات اعتباری موظف به کاهش 20 درصدی شعب خود تا پایان شهریور شدند.به دنبال ابلاغ این مصوبه، اغلب بانک‌ها و موسسات ضمن مثبت دانستن اصل مصوبه، نسبت جزئیات آن انتقاد داشتند.

امیر حسین امین آزاد، مدیرکل نظارت بر بانک‌ها و موسسات اعتباری در این باره، با اشاره به مغایرت این مصوبه با مصوبات شورای پول و اعتبار و ضرروت مطرح شدن اینگونه تصمیمات در شورا از لحاظ قانونی، گفت: از زمان صدور این بخشنامه، انتقادات از بطن بانک مرکزی برخاست تا این که در دوران آقای دکتر سیف بخشنامه فوق ملغی الاثر شد.

*آثار جانبی آزاد‌سازی 4 میلیارد دلار منابع بلوکه‌شده ایران مهمتر از رقم آن است

یک کارشناس اقتصادی با اشاره به آثار جانبی توافق ژنو از جمله آزادسازی 4.2 میلیارد دلار از منابع ارزی ایران، گفت: اثرات جانبی این اقدام قابل اهمیت بوده و نباید تنها به حجم منابع آزادشده، توجه کرد.

حیدر مستخدمین حسینی در خصوص آثار اجرای توافقات ژنو از 30 دی ماه (فردا) اظهارداشت: اتفاقات پس از توافق ژنو در حوزه اقتصادی می‌تواند باز شدن فضای فعالیت برای بانک‌های تحریم نشده، صنعت پتروشیمی و خودروسازی باشد.

وی ادامه داد: اینکه این بنگاه‌های اقتصادی چگونه با آن مقوله برخورد می‌کنند را باید در عمل مشاهد کرد و اینکه روابط تجاری که بین بنگاه‌های اقتصادی داخل با خارج فراهم می‌شود، از چه منظری است.

*تعجب وزیر صنعت از تعهدسپاری ‌ارزی در گمرک

نایب رئیس اول کنفدراسیون صادرات با اشاره به گلایه صادرکنندگان از تداوم تعهدسپاری ارزی در نشست با وزیر صنعت گفت: در آن جلسه رئیس کل گمرک گفت این موضوع هنوز به ما ابلاغ نشده، لذا نعمت‌زاده مصوبه را در همان جا به آقای کرباسیان داد و گفت الان به شما ابلاغ کردم.

محمد لاهوتی اظهار داشت: سه‌شنبه هفته گذشته جلسه شورای عالی صادرات با حضور وزیر صنعت برگزار شد.

وی افزود: در این جلسه رئیس اتاق بازرگانی به نمایندگی از بخش خصوصی در خصوص اخذ تعهد ارزی از صادرکنندگان در گمرکات اعتراض کرد که از این موضوع وزیر صنعت هم تعجب کرده بود.

نایب رئیس اول کنفدراسیون صادرات گفت: در آن جلسه رئیس کل گمرک گفته است این موضوع هنوز به ما ابلاغ نشده، لذا نعمت‌زاده مصوبه را در همان جا به آقای کرباسیان داده و گفته است الان به شما ابلاغ کردم.

*مشکلات مدیریت فن‌آوری در نفت

رئیس دانشکده مدیریت و اقتصاد دانشگاه شریف، فقدان شرکت‌های بزرگ یکپارچه‌ساز را مشکل اصلی توسعه فن‌آوری‌های نفتی در ایران می‌داند و معتقد است یکی از مهم‌ترین دلایل توسعه نیافتن فن‌آوری در ایران، عدم تحمل ریسک توسعه فن‌آوری است.

آراستی یکی از نام‌آوران مدیریت فن‌آوری در ایران به خصوص در حوزه صنعت نفت است.

در این گفت‌وگو، دبیر کمیته علمی سومین کنفرانس بین المللی مدیریت فناوری که مجری برخی از مهمترین پروژه های حوزه مدیریت فناوری در صنعت نفت در سال های اخیر بوده است، تاکید می‌کند که عدم ریسک پذیری از مهمترین عوامل عدم موفقیت کشور در توسعه فناوری های صنعت نفت است.

آراستی با تاکید بر اهمیت زیاد ضمانت های فنی و حقوقی برای یک فناوری در صنایعی مانند نفت و گاز، معتقد است که مشکل امروز توسعه فناوری صنعت نفت کشور، فقدان شرکت های بزرگی خصوصی است که وظیفه یکپارچه سازی را بر عهده بگیرند.

*واردات مرغ از ترکیه را تکذیب می‌کنم/ ذخیره مرغ کشور بیش از نیاز سبد کالایی

معاون بهبود امور دام وزیر جهاد کشاورزی با رد شایعات واردات مرغ از ترکیه گفت: ۹۰ هزار تن ذخیره‌‌سازی مرغ وجود دارد که بیش از نیاز سبد کالایی است و ماهانه ۱۰ هزار تن مرغ بیش از نیاز، تولید و صادرات هم انجام می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: