January 2021 20 / چهارشنبه ۰۱ بهمن ۱۳۹۹
کد خبر: ۱۰۰۷۵
۱۰ آبان ۱۳۸۸ - ۱۳:۱۲
0
پرونده قديمي ترين زنداني متهم به قتل در نوجواني ديروز يک بار ديگر در دادگاه عمومي کرج مورد بررسي قرار گرفت.
به گزارش اعتماد، علي مهين ترابي متهم اين پرونده که از سال 81 زماني که 15ساله بود به اتهام قتل عمدي همکلاسي خود به نام مزدک در زندان به سر مي برد روز گذشته يک بار ديگر پاي ميز محاکمه رفت.

مطابق اوراق پرونده علي و مزدک در پي يک درگيري لفظي با هم دعواي فيزيکي کردند و مزدک در اين نزاع جان خود را از دست داد.

زماني که علي مهين ترابي بازداشت شد به ماموران گفت هيچ ضربه يي به مزدک وارد نکرده است. وي گفت؛ من و مزدک با هم دعوا کرديم. آن زمان چون زنگ مدرسه به صدا درآمده بود و بچه ها همه به سمت در حياط رفته بودند جمعيت زيادي آنجا بود. من چاقويي به دست داشتم اما هرگز آن را به سمت مزدک نبردم و ضربه يي نزدم بلکه با فشار جمعيت مزدک به سمت من هل داده شد و چاقو به بدن او فرو رفت. در اين هنگام او غرق در خون شد و روي زمين افتاد.

گفته هاي علي مورد قبول دادگاه قرار نگرفت و اين نوجوان به اتهام قتل عمد به قصاص محکوم شد. در حالي که حکم صادره از سوي ديوان عالي کشور نيز مورد تاييد قرار گرفته و تنها مرحله باقي مانده استيذان بود محمد مصطفايي وکيل مدافع علي يک بار ديگر به راي صادره اعتراض کرد و اين بار مدعي شد ابهاماتي در نظريه پزشکي قانوني وجود دارد که در صورت بررسي مجدد مي تواند نشان دهد علي قاتل نيست. به اين ترتيب يک بار ديگر نظريه پزشکي قانوني مورد بررسي يکي از متخصصان قرار گرفت و نظريه جديد پرونده علي را دستخوش تحول کرد. در حالي که پيش از اين اعلام شده بود پارگي رگ آئورت باعث مرگ مزدک شده است متخصص پزشکي قانوني خاطرنشان کرد احتمال پارگي اين رگ بر اثر فشار جمعيت وجود دارد و هل داده شدن مقتول به طرف چاقوي علي نيز محتمل است.

زماني که اعتراض مجدد وکيل علي به دفتر آيت الله هاشمي شاهرودي رئيس وقت قوه قضائيه فرستاده شد هيات قضات دفتر رئيس قوه قضائيه اعلام کردند با توجه به اينکه علي اقرار صريح به قتل نداشته است و نظريه پزشکي قانوني هم در اين خصوص ابهاماتي دارد حکم صادره نقض مي شود و رسيدگي مجدد لازم است.

پرونده علي اين بار به شعبه 112 دادگاه عمومي کرج فرستاده شد و قاضي غلامي بررسي اين پرونده را بر عهده گرفت. اين در حالي بود که ناظم مدرسه يي که حادثه در آن رخ داده بود نيز نامه يي به قاضي دادگاه نوشت و اعلام کرد خودش ديده علي ضربه يي به مقتول وارد نکرد و فشار جمعيت باعث شد مزدک به سمت علي پرت شود.

روز گذشته بعد از گذشت هفت سال از اين حادثه علي يک بار ديگر پاي ميز محاکمه رفت. در ابتداي جلسه پدر مزدک به عنوان ولي دم اعلام کرد تقاضاي قصاص علي را دارد. وي در حالي که از فعالان اجتماعي به خاطر حمايت از علي گله مند بود، گفت؛ علي فرزند من را کشته است و من هم تقاضاي قصاص علي را دارم. در اين مدت هيچ کس از من که پسرم کشته شده بود دلجويي نکرد و همه به دفاع از علي پرداختند. هيچ کس نگفت مزدک کشته شده است و خانواده اش داغدار هستند.

در ادامه علي مهين ترابي به دفاع از خود پرداخت. وي که اکنون 23ساله است دوباره از روز حادثه گفت. علي که از اين حادثه ابراز تاسف مي کرد گفت؛ حين درگيري من چاقويي در دست داشتم. آن چاقو را دوستم به من داده بود. چاقو را به صورت مستقيم گرفته بودم. يکباره فشار جمعيت و ليز بودن زمين باعث شد مزدک روي من بيفتد و چاقو به بدن او فرو رود. من هيچ ضربه يي به او نزدم. آنچه اتفاق افتاد واقعاً يک حادثه بود. همه کساني که اطراف من و مزدک بودند روي زمين افتادند. زماني که من متوجه شدم مزدک دچار خونريزي شده است ديگران را خبر کردم تا او را به بيمارستان ببرند. من واقعاً قصد کشتن او را نداشتم.

علي يک بار ديگر از پدر مزدک عذرخواهي کرد و از او خواست از تقاضاي قصاص صرف نظر کند. سپس فهيمه حاج محمد علي و محمد مصطفايي دو وکيل علي دفاعيات خود را مطرح کردند و خواستار احضار شهود و ارجاع پرونده به کميسيون پزشکي قانوني شدند. بنا بر اين گزارش قرار است به زودي جلسه ديگري براي رسيدگي به اين پرونده تشکيل شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: