کد خبر: ۱۰۰۳۳۷
۱۸ دی ۱۳۹۲ - ۱۰:۳۳
0
سروان باباپوران به عنوان اولین سخنران این همایش، با ارائه آمار و اطلاعات، نمایش پاورپوینت و پخش فیلمهایی از صحنه های تصادف عابران پیاده و موتورسواران و رانندگان به تشریح نکات راهنمایی رانندگی و انضباط ترافیکی پرداخت.
پول‌نیوز - رئیس منطقه 6 پلیس راهور گفت: همان گونه که ما وظیفه محافظت از مجموعه بانکهای کشور را برعهده داریم، انتظار همکاری از سوی پرسنل بانکها را نیز داریم که انتظاری صحیح و در راستای تعاملی سازنده است، به خصوص از پرسنل نخستین بانک ایرانی که در ارائه خدمات مالی به پلیس همیشه کوشا بوده اند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بانک سپه، همایش انضباط قوانین ترافیکی به همت اداره کل آموزش بانک سپه و با حضور سرهنگ مجید رضایی، رئیس منطقه 6 پلیس راهور، سروان محمدرضا باباپوران، رئیس آموزش و فرهنگ ترافیک منطقه 6 پلیس راهور و سروان مومیوند، رئیس اداری منطقه 6 پلیس راهور، برخی مدیران و معاونان واحدهای ستادی و جمع کثیری از همکاران در سالن آمفی تئاتر ساختمان نگین بانک سپه برگزار شد.

6 عامل اصلی در بروز تصادفات

سروان باباپوران به عنوان اولین سخنران این همایش، با ارائه آمار و اطلاعات، نمایش پاورپوینت و پخش فیلمهایی از صحنه های تصادف عابران پیاده و موتورسواران و رانندگان به تشریح نکات راهنمایی رانندگی و انضباط ترافیکی پرداخت.

وی آثار ناشی از بی دقتی ها، کم توجهی ها و سهل انگاریهای حین رانندگی را جبران ناپذیر دانست و 6 عامل اصلی در وقوع حوادث را برشمرد که این حوادث، عامل 98 درصد از تصادفها شناخته شده اند.

سروان باباپوران در تشریح 6 عامل اصلی در بروز تصادفات گفت: یکی از مهمترین علتها، عدم توجه به جلو است که در پی انجام دادن اموری چون خوردن و آشامیدن، استفاده از تلفن همراه و نیز ارسال پیامک (که تا سه برابر تمرکز را کاهش می دهد)، مشغول بودن با ضبط صوت، توجه به سایر سرنشینان، عصبانیتهای حین رانندگی و عصبانیتهای قبل از آغاز رانندگی به وقوع می پیوندند.

وی از عدم رعایت حق تقدم، تغییر ناگهانی مسیر، عدم رعایت فاصله طولی، سرعت غیرمجاز و حرکت با دنده عقب به خصوص در بزرگراهها به عنوان سایر علتها یاد کرد و مورد اخیر را در انحراف از مسیر سایر خودروها و احتمال تصادف بسیار موثر دانست.

رئیس آموزش و فرهنگ ترافیک منطقه 6 راهور همچنین با توصیه هایی به خانواده ها، از آنها خواست تا در سفرهای داخل و برون شهری به عواملی که در بروز تصادفات موثر است بشدت توجه کنند. وی افزود: نتیجه بی توجهی های حین رانندگی گاه چنان جبران ناپذیر است که با از دست رفتن سرپرست خانواده، سرنوشت سایراعضای خانواده ها نیز تحت الشعاع قرار می گیرد.

عجله برای مردن بخاطر 20 دقیقه

سروان باباپوران با تشریح تفاوت زمانی در رسیدن به مقصد سه خودرو با سرعتهای مختلف گفت: بررسیها نشان داده بین سه خودروی با سرعت 140 کیلومتر بر ساعت به عنوان سرعت غیرمجاز، 120 کیلومتر بر ساعت به عنوان سرعت مجاز و 100 کیلومتر در ساعت به عنوان سرعت مطمئنه در یک مسیر با مسافت یکسان، تفاوت بسیار ناچیزی به لحاظ زمانی در رسیدن به مقصد وجود دارد.

این تفاوت بین خودروی با سرعت غیرمجاز (140 کیلومتر بر ساعت) که توأم با استرس، تنش و... است با سرعت مطمئنه (100 کیلومتر بر ساعت) که با لذت سفر نیز همراه است، در مجموع حداکثر 20 دقیقه است که هرگز این تفاوت ارزش این همه ریسک و استرس و احیاناً خسارتهای مالی و جانی را ندارد.

وی همچنین بر لزوم قراردادن علائم هشداردهنده حداقل 70 متر قبل از خودروی متوقف شده به دلایل خرابی یا پنچری تأکید کرد و در ادامه نیز با تذکر به عابرین پیاده در حین مکالمه با تلفن همراه در خیابان و کم توجهی به اطراف، از احتمال تصادف با رانندگان متخلف خبر داد و نسبت به این مهم هشدار داد.

نمرات منفی را جدی بگیرید

سروان باباپوران همچنین بر لزوم توجه به نمرات منفی تأکید کرد و گفت: پلیس در دادن نمرات منفی جدی است. داشتن 30 نمره منفی سبب ضبط گواهینامه به مدت سه ماه می شود. البته تا 6 ماه پس از آخرین خلافی که نمره منفی دارد، اگر به هیچ عنوان نمره منفی گرفته نشود، نمرات منفی ثبت شده به صورت خودکار در سیستم پلیس پاک می شود.

وی برای اطلاع از میزان نمرات منفی به معرفی سایت www.rahvar120.ir و شماره پیامک 110005151 پرداخت و گفت: با ارسال شماره گواهینامه به شماره پیامک مذکور می توانید از نمرات منفی و تخلفات رانندگی خود مطلع شوید.

با موبایل از تصادف عکس بگیرید

وی در پایان سخنانش گفت: چنانچه تصادفی رخ داد و این تصادف منجر به جرح یا فوت نشد، یکی از طرفین یا هر دو می توانند با گرفتن عکس یا فیلم از صحنه تصادف، خودروها را به متنها الیه سمت راست معبر هدایت کنند. در غیر این صورت با جریمه پلیس روبه رو خواهند شد. مگر اینکه تصادف منجر به جرح یا فوت شود که به هیچ عنوان نباید صحنه تصادف تغییر کند.

میز کار پلیس سطح خیابان است

سرهنگ مجید رضایی دیگر سخنران این مراسم، با اشاره به فرهنگ صحیح رانندگی و بیان اینکه در ایران آمار تعداد کشته شدگان در رانندگی بالاست، اظهار داشت: تمام افراد و خانواده ها به عنوان همیاران پلیس می توانند در نظم عمومی ترافیک، کمک حال پلیس باشند و دغدغه های پلیس را در رابطه با اجرای مقررات ترافیکی به حداقل برسانند.

وی افزود: بستر اجرای قوانین و مقررات، آموزش و فرهنگ سازی است و در همین راستا، پلیس دست یاری خود را به سمت و سوی فرزندان خانواده ها دراز کرده و در این امر نیز موفق بوده است.

رئیس منطقه 6 پلیس راهور گفت: مردم باید مطلع باشند که پلیس تمام اندیشه و توان خود را در راستای حفظ سلامتی شهروندان و افزایش امنیت روانی آنها به کار می گیرد. همان گونه که ما حافظ امنیت مجموعه بانکهای کشور هستیم، در نظم ترافیکی نیز انتظار همکاری از سوی پرسنل بانکها داریم که انتظاری صحیح و در راستای تعاملی سازنده است، به خصوص پرسنل نخستین بانک ایرانی که در ارائه خدمات مالی به پلیس همیشه کوشا بوده اند.

وی افزود: همان گونه که شما پرسنل بانک انتظار دارید که در محیط کار، مشتریان میز کار شما را به هم نریزند و در صورت بروز این اتفاق با عکس‌العمل شما مواجه می شوند، سطح خیابانها نیز میزکار ماست و هر نوع بی توجهی به قوانین در این فضا، توهین به پلیس تلقی می شود و موجبات برخورد پلیس را در راستای حفظ امنیت تمام شهروندان فراهم می کند.

سرهنگ رضایی ضمن قدردانی از اداره کل آموزش بانک سپه که امکان برگزاری این همایش را فراهم کرده، به استمرار برپایی این دوره ها در تمامی سازمانها تأکید کرد و گفت: امیدوارم که جامعه ما به یک جامعه امن بدون تلفات در عرصه ترافیک تبدیل شود.

سخنران نخست این همایش، بهزاد مردآزاد ناو، رئیس اداره کل آموزش بود که ضمن تشکر از حضور مدعوین و همکاران در این همایش اظهار داشت: بانک صرف نظر از رسالت در ارائه آموزشهای تخصصی – کاربردی مرتبط با مشاغل کارکنان، وظایفی نیز در قبال سایر جوانب زندگی اجتماعی و فرهنگی همکاران و خانواده هایشان برعهده دارد و در همین راستا، اداره کل آموزش تلاش می کند تا دوره های آموزشی مفید برای همکاران و خانواده های آنها برگزار کند.

این کارگاه آموزشی در قالب جلسه پرسش و پاسخ توسط رئیس منطقه 6 پلیس راهور به پایان رسید.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: