پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

April 2021 11 / يکشنبه ۲۲ فروردين ۱۴۰۰
آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
2 صفحه

مشکلات اصلی بانک ها در شبکه بانکی چیست؟

یک کارشناس مسائل اقتصادی اظهار کرد: از مشکلات اصلی بانک‌ها این است که وقتی کسی برای گرفتن تسهیلات به شعبات بانک‌ها مراجعه می‌کند، آنچه که برای بانک‌ها مهم است اعتبار مشتری و در مرحله بعدی وثایق است. اعتبار مشتری از جنبه اینکه توان بازپرداخت پول را دارد. در حالی که آنچه که باید برای بانک‌ها حائز اهمیت باشد این است که مشتری اصلیت و مدیریت تولید آن بنگاه اقتصادی را دارد یا خیر.

کنترل ترازنامه بانک‌ها چه کمکی به اقتصاد می‌کند؟

عضو هیات علمی گروه اقتصاد دانشگاه تربیت مدرس بیان کرد: اقدامات اخیر بانک مرکزی به معنای آن است که نظارت بیشتری بر شبکه بانکی اعمال می‌شود و طبیعی است که نه تنها بانک‌ها که هر موسسه‌ای که بخواهد فعالیت بانکی و پولی داشته باشد، باید تحت نظارت و کنترل بانک مرکزی اقدام کند.

یک میلیون و 200 هزار دستگاه خودرو نیاز واقعی کشور/ کاهش قیمت به دلیل افزایش تولید بوده است

رئیس انجمن صنایع همگن قطعه‌سازی گفت:« به طور متوسط 21 درصد افزایش تولید خودرو نسبت به سال گذشته صورت گرفته است، البته کارخانه ای مانند ایران خودرو 58 درصد میزان تولیداتش نسبت به سال گذشته رشد داشته و کارخانه سایپا نیز میزان تولیداتش افزایش داشته اما به میزان ایران خودرو نبوده است.»

افت ۷ هزار واحدی شاخص بورس

صبح امروز بار دیگر بازار سرمایه با روندی مثبت کار خود را آغاز کرد، اما همچون روز‌های گذشته با عرضه‌های هماهنگ و سرخپوشی اکثر نماد‌ها همراه شد.

ادغام استارت آپ‌های بیمه‌ای، قدمی مثبت در جهت افزایش ضریب نفوذ بیمه در ایران

مشاور رویداد‌های استارت آپی در کشور بیان کرد: در کشور ما سهم بازار آنلاین از آفلاین بسیار کمتر است اما ادغام استارت آپ‌های بیمه‌ای برای صنعت بیمه قدمی مثبت در جهت افزایش ضریب نفوذ بیمه در ایران به شمار می‌رود.

کاهش ۳۱ هزار و ۶۳۲ واحدی شاخص بورس تهران

شاخص کل بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات امروز گرچه با کاهش 31 هزار و 632 واحد روبرو شد، اما در عین حال ارزش معاملات امروز بورس اوراق و فرابورس به بیش از 21 هزار و 149 میلیارد تومان رسید.

چگونه می‌توانیم در بودجه ۱۴۰۰، کسری بودجه ۵۰ درصدی را کنترل کنیم؟

یک کارشناس اقتصادی و امور راهبردی با بیان اینکه دو رویکرد همیشه رودرروی هم در دولت‌های مختلف قرار گرفته است، بیان کرد: شاهد هستیم که وقتی از رویکرد اصولی علم اقتصاد فاصله بگیریم و به سمت رویکرد اقتصاد دستوری حرکت کنیم، چه پیامد‌هایی متوجه اقتصاد کشور می‌شود.

چرا صندوق‌های سرمایه گذاری در کشور شکل نمی‌گیرد؟

یک کارشناس سیستم بانکی اظهار کرد: دولت باید به عنوان بخش توسعه‌ای مدلی از بانک‌های توسعه‌ای یا تخصصی و یا صندوق‌های حمایتی را برای حمایت از صنایع پر ریسک و البته آینده دار کشور تاسیس کند. البته باید نظارت کامل باشد و جلوی سوء استفاده‌ها گرفته شود.

حذف دامنه نوسان چه تاثیری بر بازار سرمایه خواهد داشت؟

مدیر سرمایه‌گذاری شرکت سرمایه گذاری توسعه معین ملت عنوان کرد: در مقطعی قرار داریم که بازار بسیار بزرگ شده است. یک زمانی ارزش بازار ۲۰ درصد نقدینگی کشور بود، اما در حال حاضر بیش از دو برابر نقدینگی کشور، ارزش بازار سرمایه است. شاید در زمانی که بازار کوچک‌تر بود این محدودیت‌ها توجیه منطقی داشت تا شاهد دستکاری قیمت و نوسانات عجیب نباشیم.

نقش شبکه بانکی در تسهیل امور و بازگشت اقتصاد به دوران پسا کروناچیست؟

استاد اقتصاد دانشگاه اصفهان اظهار کرد: پیشنهاد این است که حمایت‌های شبکه بانکی از کسب و کار‌های آسیب دیده بیشتر وبسته حمایتی دولت گسترده‌تر تعریف شود. برای نمونه پرداخت وام‌های بلاعوض یا پرداخت وام با بهره بسیار پایین به آن دسته از کسب و کار‌هایی که مشمول تمدید باز پرداخت اقساط نیستند، یک نمونه از این اقدامات است.

ضریب نفوذ بیمه در کشور ما روند صعوی را طی می کند

مدیرعامل بیمه پاسارگاد با اشاره به اینکه طی چند سال اخیر، ضریب نفوذ بیمه در کشور ما رشد کرده است، این روند را ناشی از توسعه روزافزون بیمه‌های عمر دانست و گفت: با ادامه روند کنونی در حوزه بیمه‌های عمر، در سال‌های آینده ضریب نفوذ بیشتر هم می‌شود.

در کشور ما میزان نقدینگی بیش از بخش واقعی اقتصاد بوده است/ انضباط پولی و مالی یکی از راهکار‌های مقابله با نقدینگی

یک کارشناس سیستم بانکی اظهار کرد: نقدینگی رابطه مستقیمی با تورم دارد، اما چون نقدینگی دو بخش است که یک بخش آن پول و بخش دیگر آن شبه پول است همواره بخش افزایش پول روی تورم اثر گذار است و باهم رابطه مستقیم دارند.

در کشور ما موانع داخلی از موانع خارجی بیشتر بوده است

یک اقتصاددان با بیان اینکه افزایش نقدینگی باعث تورم می‌شود، عنوان کرد: بخش مولد در ایران با موانع بسیاری برای فعالیت روبه‌رو است که به نظر من تا به حال، موانع داخلی از موانع خارجی بیشتر بوده است؛ طوری که نمی‌توان تولید را به اندازه‌ای افزایش داد که به پای شتاب افزایش نقدینگی برسد.

آیا هزینه افت قیمت خودرو در زمان تصادف قابل دریافت است؟

مدیرکل نظارت بر بیمه های زندگی بیمه مرکزی اظهار کرد: هر بیمه نامه ای معمولاً شامل موضوع بیمه، خطرات یا ریسک های تحت پوشش، شرایط عمومی و اختصاصی و استثنائات، فرانشیز، تخفیفات و... می شود. حالا اینکه در بیمه بدنه خودرو کدام خسارت ها پرداخت می شود بستگی به قرارداد شما با شرکت بیمه دارد.
دیدنی‌ها
برترین‌های پول نیوز