پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

مسکن از بازار‌های دیگر تاثیر می‌پذیرد!

یک کارشناس مسکن بیان کرد: قیمت در بازار مسکن از عوامل مختلفی تاثیر می‌گیرد و بلاتکیلفی که امروز در بازار مسکن چه برای خریدار و چه فروشنده وجود دارد می‌بینیم که از سایر بازار‌ها و قیمت‌ها در کشور تاثیر می‌گیرد.

تسهیلات ساخت مسکن تورم‌زا نیست

یکی از مشکلاتی که در سیاست‌گذاری‌های بخش مسکن وجود دارد، این است که دولت نقش دارد و مردم نیز یک چنین گمانی دارند که اگر دولت اراده کند، می‌تواند تغییرات مهمی در بازار ایجاد کند.

ارز ۴۲۰۰ تومانی چطور متولد شد؟

ارز ۴۲۰۰ تومانی یکی از مهم‌ترین و بحث‌برانگیزترین سیاست‌های اتخاذ شده در زمینه اقتصاد کلان بود که با وجود هدف‌گیری حمایت از قدرت خرید خانواده، مشکلات متعددی را برای بخش‌های کلان اقتصاد و بازیگران مختلف اقتصادی ایجاد کرد.

افت شاخص بورس در آخرین روز معاملاتی

در معاملات آخرین روز از هفته شاخص بورس بیش از پنج میلیارد و ۴۰۴ میلیون سهم، حق تقدم و اوراق بهادار به ارزش ۴۱ هزار و ۲۶۲ میلیارد ریال داد و ستد شد همچنین شاخص کل با یک هزار و ۸۲ واحد کاهش به ۳۹۷ هزار و ۲۶۴ واحد رسید.

دلایل صعودی شدن نرخ سود در بازار بین بانکی +پادکست

نرخ بهره بین بانکی به عنوان یکی از انواع نرخ‌های بهره در بازار پول به نرخ‌های سود یا بهره در سایر بازار‌ها جهت می‌دهد که در واقع این نرخ، قیمت ذخایر بانک‌هاست و زمانی که آن‌ها در پایان دوره مالی کوتاه‌مدت اعم از روزانه یا هفتگی، دچار کسری ذخایر می‌شوند، از سایر بانک‌ها در بازار بین بانکی یا از بانک مرکزی استقراض می‌کنند.

رشد اقتصادی چیست و چگونه محقق می‌شود؟

رشد اقتصادی را می‌توان به معنای افزایش ارزش کالاها و خدمات تنظیم‌شده با تورم در طول زمان تعریف کرد. آمارشناسان به‌طور متعارف چنین رشدی را به صورت درصد افزایش تولید ناخالص داخلی حقیقی یا GDP تعریف می‌کنند.

آیا بانک‌های کشور ورشکسته‌اند؟

افزایش سرمایه مکانیسمی برای تامین مالی بانک‌ها است. از افزایش امکانات مالی و توسعه بانک تا جبران سرمایه ازدست‌رفته ناشی از زیان بانک و تهاتر دیون بانک به اشخاص ثالث می‌تواند علل افزایش سرمایه باشد.
با بیمه‌ها