پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

آرشیو
از تاريخ:
تا تاریخ:
تعداد نتايج:
1 صفحه

اقدامی جرم در جرم برای شهروندان عادی/ دور زدن قانون برای عبور و مرور؟!

این روزها و با اعلام محدودیت های شبانه که از چندماه پیش اجرایی شده، عده ای از شهروندان اقدام به مخدوش کردن پلاک خودرو برای عبور و مرور در ساعات طرح محدودیت تردد کرونایی می کنند غافل از اینکه طبق قانون، حکم حبس از شش ماه تا 1 سال را به جان می خرند.

فیلتر سفرها فقط برای طبقه ای خاص!؟

یادداشت اختصاصی- مهسا اخلاقی/ در حالی این روزها صحبت از محدودیت سفر می شود که خلاصه طرح های مسئولان مبنی بر سفر با تور و هتل های مدنظرشان، ناعدالتی بین اقشار غنی و اقشار کم در آمد را پر رنگ تر نشان می دهد.

بیت کوین؛ پولی آزاد از هفت دولت

یازده سال پیش واحد پولی پا به عرصه وجود گذاشت که با همه ارزهای رایج دنیا متفاوت بود و یا قواعد بازارهای مالی بیگانه بود و نه به شکل اسکناس و نه به شکل سکه وجود خارجی نداشت این ارز مجازی است که می‌توان با آن خرید و فروش کرد. سفارش آنلاین انجام داد و یا سهام شرکت‌های تجاری را داد و ستد کند. بیت کوین برپایه کدهای رایانه‌ای خلق شد و از قوانین منحصر به فرد خودش تبعیت می‌کرد نه از قوانین وضع شده توسط دولت‌ها بانک ها و صندوق های مالی بزرگ.

نیم نگاهی به بازار مسکن

در حال حاضر ،همه کارشناسان به اوضاع سخت اقتصادی کشور اذعان دارند، اقتصادی که زمان می‌برد تا به شادابی بازگردد. در این اوضاع از اقتصاد مسکن هم نمی توان انتظار اتفاق خارق العاده ای داشت.

اما و اگرهای تشکیل وزارت انرژی

موضوع تشکیل وزارت انرژی زوایای مختلفی داشته و به بررسی‌های زیادی نیازمند است. این موضوع از گذشته مطرح شده و با توجه به ظرفیت‌های دو وزارتخانه و ساختار آن از گذشته، ادغام این دو شرایط سختی دارد.

غرق اجباری سه روستا به بهانه حیات همسایه!

در حالی اخبار مربوط به انتقال آب دریای خزر به شهر رییس جمهور پرور سمنان از دوسال گذشته سر زبان ها بود که حالا منابع محلی مازندران خبر از غرق اجباری سه روستا به بهانه حیات این استان می دهند.

چین؛ تهدید یا پنجره فرصت ها؟!

یادداشت اختصاصی - دکتر زهرا نظری مهر- شاید آن روزی که" ناپلئون پناپارت "در قرن ۱۹ گفت:"چین اژده‌های خفته است و امیدوارم همچنان خفته بماند. "کسی باور نمی‌کرد همان کشور امروز قوی‌ترین و چابک‌ترین اقصاد جهان را دارا باشد.

بانکداری اسلامی از رویا تا واقعیت

سرنخ اصلی در بانکداری اصلی فرار از ربا است یکی از بزرگ ترین گناه کبیره در قرآن تعابیر تند وسختی در موردش آمده است و آلوده بودن به این گناه و دست برنداشتن از آن را معادل اعلان جنگ با خدا دانسته شده است با این حال تعریف دقیق و روشنی از ربا در قرآن وجود ندارد و علی رغم وجود یک تعریف اجماعی بین فقها شاهد این هستیم که یک اختلاف نظر های زیادی در احکام و مصادیق وجود دارد .

سواستفاده سوداگران زمین وقتی ناظران خوابند

کمبود و بالا بودن سهم زمین در قیمت تمام شده مسکن باعث شده تا قیمت زمین در بهار امسال از قیمت مسکن در شهر تهران در حالی فاصله بگیرد که سوداگران مسکن در نبود محدودیت های مالیاتی به راحتی در بازار مسکن جولان می دهند.

تو محافظ منی و من محافظ تو!

در حالی که کرونا این مهمان ناخوانده نامبارک که وقیحانه اگر در توانش باشد یک به یک انسان‌ها را از پای درآورده و و نفس‌ها را به شماره می‌اندازد و این روزها بیش از شش ماه است که جاخوش کرده و قصد رفتن ندارد و هنوز به طور قطع به یقین واکسن و درمانی هم برایش وجود ندارد اما؛ راه حل و چاره دارد و آن راه ساده ماسک زدن است.
دیدنی‌ها
برترین‌های پول نیوز