کد خبر: ۷۸۹۶۵
تاریخ انتشار: ۰۷ اسفند ۱۳۹۱ - ۱۴:۴۳
همایش سراسری مدیران مالی و بودجه بانک مهر اقتصاد با حضور مدیر عامل بانک به مدت دو روز در مرکز آموزش حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد.
پول‌نیوز- همایش سراسری مدیران مالی و بودجه بانک مهر اقتصاد با حضور مدیر عامل بانک به مدت دو روز در مرکز آموزش حضرت عبدالعظیم(ع) برگزار شد.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، دکتر نتاج – مدیر عامل بانک – در این همایش با بیان اینکه هنر مدیران مالی، مدیریت هزینه هاست، اظهار کرد: توجه به سود آوری در فعالیت سازمانی عاملی است که موجب تداوم حیات سازمانها می شود و این از وظایف مهم مدیران مالی است که با برآورد هزینه ها و محاسبه خروجی ها در یک فعالیت اقتصادی، به سازمان اطمینان خاطر دهند که هزینه های صرف شده آورده قابل قبولی به همراه داشته است.

نتاج با تاکید بر اینکه باید با شناسایی مسئله، جمع آوری اطلاعات و ارائه راهکار بهینه تا جایی که می توانید تصمیم سازی کنید، خاطر نشان کرد: حسابداران مدیریت، خودشان به نوعی مدیر محسوب می شوند و باید خود را از سطح دفتر داری به حسابداری ارتقاء دهند چرا که با دسترسی به اطلاعات و جمع بندی آن به سود و زیان کل مجموعه اشراف کامل دارند و تصمیم ساز اصلی مدیریت بشمار می روند.

مدیر عامل بانک مهر اقتصاد، معوقات را از مهم ترین تله های نقدینگی در بنگاه های اقتصادی به ویژه بانکها عنوان کرد و ادامه داد: باید با شناسایی فرصت ها و فعالیت های کاهنده بازدهی از موقعیت ها بهترین استفاده را نمود و نیروی انسانی را به سمتی هدایت کرد که از انجام فعالیت های فاقد ارزش افزوده منفک شوند.  

وی با بیان اینکه باید با نگاه اقتصادی کارها را مدیریت کرد و این نگرش هیچ گونه منافاتی با بانکداری بدون ربا ندارد، تصریح کرد: بانکداری بدون ربا صرفاً قرض الحسنه نیست، بلکه بانک به عنوان امانت دار و یا وکیل سپرده گذار در این مدل بانکی محسوب می شود، بنا بر این باید منابع را به گونه ای مدیریت و به سمتی هدایت کند تا سودآوری آن تضمین شده و به تبع آن خواسته سپرده گذاران تامین شود.

نتاج با تاکید بر اهمیت اقتصاد در زندگی فردی و اجتماعی، ابراز داشت: رسیدن به نظام اقتصاد اسلامی نیازمند تلاش است و مشکلات همواره وجود دارند بنا بر این هنر آن است که در عرصه ماند و با شجاعت و نشاط، مشکلات را کنترل و مدیریت نمود چرا که اگر در اقتصاد به اهداف خود نائل شویم و به سر منزل مقصود برسیم غلبه بر سایر مشکلات اجتماعیمان نیز تسهیل خواهد شد.

وی دارایی های بانک مهر اقتصاد را 24 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و افزود: از این میزان 2 هزار میلیارد تومان به عنوان سپرده قانونی نزد بانک مرکزی ذخیره شده است و 14 هزار و پانصد میلیارد آن را در قالب انواع تسهیلات به مشتریان پرداخت کرده ایم، 3 هزار میلیارد این دارایی ها را سهام شرکت ها تشکیل می دهد و هزار و پانصد میلیارد هم ارزش املاک و مستغلات بانک در سراسر کشور است و 3 هزار میلیارد تومان باقیمانده نیز به منظور تجهیز نقدینگی خزانه به کار گرفته شده است.

مدیر عامل بانک مهر اقتصاد در پایان خطاب به مدیران مالی سراسر کشور، گفت: باید از حوزه های مختلف دانش حسابداری و دستاوردهای جدید آن با رویکرد مساله یابی و حل مسائل بهره برداری نمایید و خود را فقط محدود به وظایف سازمانی نکنید چرا که انجام صرف فعالیتهای اداری و تشکیلاتی انسان را فرسوده خواهد کرد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: