کد خبر: ۷۳۳۲۶
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۱ - ۱۱:۲۹
قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در ستاد بزرگداشت مقام معلم، از ابلاغ شیوه‌نامه انتخاب معلمان نمونه به ادارات‌کل آموزش و پرورش کشور خبر داد.
به گزارش فارس ، اسدالله اسدی گرمارودی قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در ستاد بزرگداشت مقام معلم از ابلاغ شیوه نامه انتخاب معلمان نمونه در سال 92ـ91 به ادارات کل آموزش و پرورش سراسر کشور از سوی دبیرخانه این ستاد، خبر داد.

وی با اشاره به جایگاه رفیع معلمان در منظر دین و فرهنگ ملی کشور، اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش، معلم را مهمترین مولفه تحول بنیادین در نظام تعلیم و تربیت می‌داند.

اسدی گرمارودی تصریح کرد: اگر در آموزش و پرورش و به تبع آن در کشور به دنبال تحول هستیم باید مقام معلم و علم را تکریم کنیم.

وی با اشاره به برخی تغییرات شیوه نامه انتصاب معلمان نمونه نسبت به سال گذشته، افزود: با تشکیل 65 جلسه کارشناسی با تمام حوزه‌های وزارتخانه، ادارات‌کل و بخش‌های مرتبط در سه قلمرو دانش، ارزش و مهارت و برای 28 گروه معلمان، سقف یک‌هزار امتیاز برای انتخاب معلم نمونه تعیین شد.

قائم مقام وزیر آموزش و پرورش در ستاد بزرگداشت مقام معلم با بیان اینکه معلمان در سه سطح شهرستان، استان و کشور به عنوان نمونه برگزیده می‌شوند، ادامه داد: کسب حداقل 150 امتیاز برای معلمان نمونه در شهرستان، 250 امتیاز برای نمونه استانی و 300 امتیاز برای نمونه کشوری الزامی است و چنانچه فردی در هر گروه فاقد این میزان از ارزیابی نشود، به عنوان معلم نمونه معرفی نخواهد شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: