كدخبر: ۶۳۴۲۴
تاريخ انتشار: ۱۶ خرداد ۱۳۹۱ - ۱۱:۴۰
print نسخه چاپي
send ارسال به دوستان
ثبت نام اشخاص حقوقی برای دریافت شماره اقتصادی تا 18 خرداد 91 ادامه دارد و اگر کسانی به هر دلیل ثبت نام نکنند،از خدمات الکترونیکی مالیاتی و معافیتهای قانونی بی‌بهره می‌شوند،لذا توصیه می‌شود همه شرکتهای فعال اقتصادی در مهلت باقیمانده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.
بر اساس اعلام قبلی سازمان امور مالیاتی کشور، مهلت ثبت نام اشخاص حقوقی برای دریافت کد اقتصادی جدید تا دو روز دیگر به پایان می رسد.

به گزارش فارس، بر اساس اعلام قبلی سازمان امور مالیاتی کشور، ثبت نام از اشخاص حقوقی(شرکتها) برای دریافت کد(شماره) اقتصادی جدید تا دو روز دیگر(18خرداد91) ادامه دارد.

حسین وکیلی معاون مالیاتهای مستقیم سازمان امور مالیاتی کشور پیش از این به فارس گفت: ثبت نام اشخاص حقوقی برای دریافت شماره اقتصادی تا 18 خرداد 91 ادامه دارد و اگر کسانی به هر دلیل ثبت نام نکنند،از خدمات الکترونیکی مالیاتی و معافیتهای قانونی بی‌بهره می‌شوند،لذا توصیه می‌شود همه شرکتهای فعال اقتصادی در مهلت باقیمانده نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

معاون سازمان امور مالیاتی در مورد ثبت نام اشخاص حقیقی برای دریافت شماره اقتصادی گفت: از آخر خرداد تا پایان شهریور زمان ثبت نام اشخاص حقیقی برای دریافت شماره اقتصادی خواهد بود.

وی در مورد افراد حقیقی مشمول ثبت نام گفت: مشمولان بند الف،ب و ج ماده 85 قانون مالیاتهای مستقیم برای دریافت کد اقتصادی باید ثبت نام کنند.

در ضمن اشخاص حقوقی برای دریافت شماره اقتصادی به سامانه الکترونیک WWW.Tax.gov.ir   مراجعه کنند.

سازمان امور مالیاتی کشور در اجرای سیاست دولت جمهوری اسلامی ایران در توسعه خدمات الکترونیکی و در راستای اجرای طرح جامع مالیاتی، هم چنین به منظور تشویق و توسعه خود اظهاری مالیات بر پایه احترام و اعتماد متقابل با استفاده از تجارب حاصله، در نظر دارد نسبت به ثبت نام الکترونیکی مودیان و تخصیص کد اقتصادی به منظور بهره مندی از خدمات الکترونیکی نوین این سازمان اقدام نماید.
نظرات بینندگان:
با سلام
احتراما" بفرمائيد در مرحله ورود اطلاعات هويتي با توجهبه اينكه كد اقتصادي قبلي نداريم چگونه به مرحله بعدي راه پيدا كنيم؟ چرا سيستم ثبت كد اقتصادي قبلي را الزامي مي كند؟
سلام می خواستم بدونم دفتر وکالت جزء اشخاص حقوقی به شمار می آیند یا اشخاص حقیقی ... با تشکر

پاسخ: حقیقی
همه چیز افتضاح بود . از طراحی سایت و سرعت و ....... ! ! انشا ا... سیستم دریافت مالیاتش هم به همین افتضاحیه !
سلام
سیستم کد اقتصادی قبلی را ملزم می کند و به مرحله بعد نمیرود. چیکار کنیم؟؟؟؟؟؟
سلام
من پیش ثبت نام برای دریافت کد اقتصادی جدید رو انجام دادم و رمز عبور و کلمه کاربری برای من صادر شد ولی من رمز عبور و کلمه کاربری را گم کردم برای ادامه کارم باید چه کار کنم؟
با توجه به اعلام ارسال مدارک تا کنون هیچ مدرکی از سازمان مالیاتی کشور ارسال نشده است تا مرحله دوم ثبت نام را انجام دهیم
شرکت تازه تاسیس که کد اقتصادی قبلی ندارد چطورفرم ثبت می شود
باسلام رمز عبور مرحله دوم ثبت نام شرکت امده ولی متاسفانه من گم کرده ام باید چکارکنم؟
با سلام بنده پیش ثبت نام را انجام دادم ولی در رهگیری پیش ثبت نام قید شده که بعلت عدم حضور در آدرس درج شده توسط مامورپست عودت داده شده تکلیف بنده چیست
من در موعد مقرر برای شرکت ثبت نام کردم ولی تا کنون هیچ نامه ای ضمن کد اقتصادی جدید دریافت نکردم و هیچ سایت به خصوصی برای پیگیری پیدا نکردم الان از چه ارگانی باید پیگیری کنم در ضمن حضوری ام مراجعه به اداره مالیات داشتم ولی جوابی نگرفتم
نظرات کاربران:
* نام:
ايميل:
* نظر: