کد خبر: ۶۱۹۸۴
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۱ - ۰۳:۱۰
ثبت نام برای شركت در آزمون دوره های كاردانی پیوسته نظام جدید آموزشكده های فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی سال 1391 از طریق پایگاه اینترنتی سازمان سنجش آغاز شد.

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش كشور گفت: ثبت نام آزمون كاردانی پیوسته فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی كه قرار بود فردا، 18 اردیبهشت ماه آغاز شود یك روز زودتر فراهم شده و درحال حاضر امكان ثبت نام متقاضیان شركت در این آزمون وجود دارد.

حسین توكلی افزود: داوطلبان آزمون دوره های كاردانی پیوسته فنی و حرفه ای و غیرانتفاعی تا 25 اردیبهشت ماه فرصت دارند تا با مراجعه به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش به نشانی www.sanjesh.org نسبت به ثبت نام خود اقدام كنند.

به گفته وی دارندگان گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه نظام جدید در یكی از رشته های فنی وحرفه ای و كاردانش و یا دانشجویان شاغل به تحصیل در یكی از رشته های فنی و حرفه ای كاردانی كه حداكثر تا شهریور سال 91 فارغ التحصیل می شوند و دارندگان دیپلم فنی و حرفه ای دوره چهارساله نظام قدیم متوسطه می توانند در آزمون كاردانی پیوسته فنی حرفه ای امسال شركت كنند.

توكلی تاكید كرد: ثبت نام داوطلبان این آزمون منحصرا از طریق شبكه اینترنتی سازمان سنجش صورت می گیرد اما تهیه مدارك ثبت نام به دو شیوه مراجعه به پایگاه اینترنتی سنجش و مراجعه به باجه های پستی امكان پذیر است.

وی هزینه ثبت نام اینترنتی شركت در آزمون كاردانی پیوسته فنی وحرفه ای را 85 هزار ریال ذكر كرد و گفت: داوطلبانی كه مایل به انتخاب رشته های تحصیلی موسسات غیرانتفاعی هستند باید مبلغ 23 هزار ریال دیگر نیز پرداخت كرده و علاقه مندی خود به انتخاب این رشته ها را اعلام كنند.

مشاورعالی سازمان سنجش گفت: هزینه ثبت نام آزمون از طریق باجه های پستی نیز به همین میزان تعیین شده است اما داوطلبان باید مبلغ هفت هزار و 500 ریال نیز بابت هزینه توزیع دفترچه راهنما و كارت اعتباری و مبلغ دو هزار و 500 ریال بابت علاقه مندی به انتخاب رشته های موسسات غیرانتفاعی به باجه های پستی بپردازند.

وی با بیان اینكه تكمیل تقاضانامه الكترونیكی ثبت نام آزمون كاردانی پیوسته فنی وحرفه ای همزمان با انتخاب رشته داوطلبان این آزمون انجام می گیرد، اظهار داشت: هر داوطلب حداكثر می تواند 50 كدرشته محل اعم از دوره های روزانه، شبانه و درصورت علاقه مندی در موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی با توجه به رشته امتحانی خود به ترتیب تقدم علاقه مندی در فرم انتخاب رشته درج كند.

توكلی زمان توزیع اینترنتی كارت ورود به جلسه داوطلبان آزمون كاردانی پیوسته را از روز دوشنبه 30 مرداد تا پنجشنبه دوم شهریور سال 91 اعلام كرد.

مشاورعالی سازمان سنجش درمورد مواد امتحانی آزمون كاردانی پیوسته فنی و حرفه ای و موسسات غیرانتفاعی نیز توضیح داد: آزمون این داوطلبان در هریك از كدرشته های امتحانی شامل درس های عمومی، پایه و اختصاصی است كه سوالات عمومی و پایه به منظور تشخیص میزان آمادگی داوطلبان در درس های مربوطه و در حد اطلاعات علمی كتابهای دوره سه ساله متوسطه شاخه فنی و حرفه ای نظام جدید طرح خواهد شد.

وی اضافه كرد: سوالات اختصاصی آزمون كاردانی پیوسته نیز در حد اطلاعات علمی كتاب های درسی مرتبط در دوره سه ساله متوسطه شاخه فنی و حرفه ای یا كتابها و استانداردهای مهارتی شاخه كار دانش نظام جدید طرح شده است.

آزمون كاردانی پیوسته آموزشكده های فنی و حرفه ای و موسسات غیرانتفاعی سال 91 روز جمعه سوم شهریور ماه برگزار می شود كه آزمون تعدادی از كدرشته های امتحانی در نوبت صبح و تعدادی نیز در نوبت بعدازظهر خواهد بود.

به گفته مشاورعالی سازمان سنجش، گزینش نهایی داوطلبان در هریك از رشته های امتحانی آزمون كاردانی پیوسته براساس نمره كل حاصل از آزمون عمومی، پایه و اختصاصی آن دسته از داوطلبان كه حدنصاب نمره علمی لازم را اخذ كرده باشند با توجه به ضوابط مربوطه انجام خواهد شد.

وی زمان انتشار فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون كاردانی پیوسته را بین 28 تا 30 اردیبهشت ماه 1391 ذكر كرد و گفت: كارنامه نهایی داوطلبان این آزمون نیز در هفته آخر مهرماه بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش استقرار خواهد یافت.
 

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته:
علی دوستی
|
|
۱۵:۱۹ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۰
0
0
با سلام جواب آزمون 1391.6.3چه زمانی میباشد
فاروق
|
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۳
0
0
سلام .چند هزار داوطلب درکاردانی قبول شدند؟
اکرم کریمی نژاد مریان
|
|
۰۹:۳۷ - ۱۳۹۱/۰۶/۲۷
0
0
سلا م خسته نباشید روز دقیق اعلام نتایج آزمون فنی حرفه ای سال 91 سازمان سنجش
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: