کد خبر: ۶۰۲۵۳
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۳۹۱ - ۰۳:۴۴
پول‌نیوز، ابوالفضل بهمنی* - در سال های اخیر موضوع سرمایه گذاری در بورس و شركت هایی كه سهامشان از طریق بورس واگذار می شود به گوش اکثر افراد جامعه رسیده و این سوال برای بسیاری از سرمایه گذاران ایجاد شده كه چگونه می توان در این بازار فعالیت كرد.
 
اگرچه به افرادی كه منابع مازاد دارند توصیه می شود كه برای استفاده بهتر از فرصت ها در بازار سهام سرمایه گذاری كنند، اما برای این منظور، بهترین راه، این است كه به نهادهایی مراجعه كنند كه سازمان بورس و اوراق بهادار آنها را مورد تایید قرار داده است.
 
در سال های قبل، سرمایه گذاران مبتدی به تالارهای مناطق در شهرستان ها یا ساختمان بورس مراجعه كرده و با هر فردی كه مواجه می شدند اقدام به مشورت می كردند و این امكان وجود داشت كه راهنمایی صحیحی صورت نگرفته باشد.
 
شركت های مشاور سرمایه گذاری از نهادهایی هستند كه مقررات ویژه ای برای آنها گذاشته شده است و تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می كنند.

این نهادها دارای نیروی انسانی و نرم افزارهای تخصصی و مناسب هستند، از همین رو یكی از نهادهای قابل اطمینانی به شمار می روند كه افراد می توانند پیش از سرمایه گذاری به آنها مراجعه كنند.

شركت های سبدگردان نیز از نهادهای مالی جدید هستند كه سرمایه گذاران می توانند هم به این نهادهای مالی مراجعه كرده و هم دارایی خود را در اختیار آنها قرار دهند.
 
شركت های مشاور سرمایه گذاری به سرمایه گذاران مشاوره می دهند، اما سرمایه گذاران می توانند دارایی های خود را در اختیار شركت های سبدگردان قرار دهند تا داد و ستد برای آنها انجام شود.

صندوق های سرمایه گذاری هم یك روش غیرمستقیم و مطمئن سرمایه گذاری محسوب می شوند كه سال هاست در بازار سرمایه فعال بوده و عملكرد مثبتی را از خود نشان داده اند. بنابراین سرمایه گذاران بالقوه یا حتی بالفعل از این طریق می توانند وارد بازار سهام شوند.

از آن جا که این نهادها تحت نظارت سازمان بورس و اوراق بهادار فعالیت می كنند، افراد می توانند با رغبت و اطمینان خاطر به این نهادها مراجعه كرده و اقدام به خرید و فروش سهام كنند.
 
*وکیل دادگستری
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته:
farshad
|
|
۱۹:۵۸ - ۱۳۹۲/۰۲/۲۰
0
0
ممنون از راهنماییتون.برای شروع یک سرمایه گذاری خوب است.ولی آخرش اگه توضیح بیشتری باشه در باره ی این شرکت هاتی سبد گردان ها خیلی بهتر بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: