کد خبر: ۵۷۰۵۵
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۰ - ۱۰:۰۱
حسینی افزود: مقدار ارز مسافرتی هم اكنون هزار دلار در سال می باشد كه پس از بررسی های كارشناسی احتمال افزایش یا اینكه به طور مكرر در طول سال پرداخت گردد نیز وجود دارد .
ایرنا: وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: از این پس، ارز مسافرتی به صورت الكترونیكی به مسافران ارائه خواهد شد.
   
 سید 'شمس الدین حسینی' چهارشنبه شب از نحوه ارائه ارز به مسافران در فرودگاه امام خمینی(ره) بازدید به عمل آورد و توصیه های لازم را به مسوولان ذی ربط یادآور شد.

وی در پاسخ به سوالیدر خصوص نحوه پرداخت ارز مسافرتی ، اظهار داشت: مسافرانی كه عازم كشورهای خارجی هستند به هنگام خروج از كشور با ارائه فیش پرداختی ریالی خود در فرودگاه ارز دریافت خواهند كرد .

حسینی افزود: مقدار ارز مسافرتی هم اكنون هزار دلار در سال می باشد كه پس از بررسی های كارشناسی احتمال افزایش یا اینكه به طور مكرر در طول سال پرداخت گردد نیز وجود دارد .

وزیر اقتصادی و دارایی افزود: افرادی كه از كشور خارج می شوند از طریق سیستم شتاب داخل شهر یا در فرودگاه هزینه را پرداخت و به هنگام خروج ارز خود را دریافت و از كشور خارج خواهند شد.

وی با بیان اینكه كسانی كه وارد كشور می شوند مجاز هستند تا پنج هزار دلار به همراه خود داشته باشند، تصریح كرد: در صورتیكه ارز همراه مسافران ورودی بیش از پنج هزار دلار باشد بایستی باقی مانده ارز خود را با گشایش حساب ارزی و اظهار نامه نویسی اعلام نمایند و در صورت خروج مجدد از كشور ارز اظهار شده به وی عودت داده می شود.

حسینی با اشاره به اینكه از این طریق از آشفتگی در بازار ارز پیشگیری می شود، گفت: ممكن است در ابتدای كار، كاستی های باشد اما با بررسی و برنامه ریزی لازم این مشكلات مرتفع و سیستم به طور خودكار اقدام خواهد كرد .

وزیر امور اقتصادی و دارایی در خصوص ارز تخصیصی به دانشجویان شاغل به تحصیل در خارج از كشور نیز اظهار داشت: ارز اختصاص یافته به آنان در حال حاضر مبلغ مشخصی است اما با بررسی های كارشناسی كارگروه های در وزارت امور اقتصادی و دارایی و وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری احتمال تغییر در میزان ارز دانشجویان وجود دارد.

مدیرعامل بانك ملی، رییس كل گمركات كشور و سایر مسوولان وزارت امور اقتصادی و دارایی، سید شمس الدین حسینی را در این بازدید همراهی می كردند.

 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: