کد خبر: ۴۵۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۸۸ - ۰۸:۴۶
اين دو خودرو هر دو به موتور 2000سي‌سي مجهز هستند. با اين تفاوت كه مگان با اين موتور توانايي توليد 136اسب بخار قدرت را دارد، اما سراتو با همين حجم موتور مي‌تواند 143 اسب بخار قدرت توليد كند.
اگر شما به دنبال خودرويي با محدوده قيمتي 31 تا 32ميليون تومان هستيد دو خودروي مگان 2000سي‌سي و كياسراتو در مدل دنده اتومات مي‌تواند گزينه مناسبي براي شما باشد.

دنیای اقتصاد _ اين دو خودرو كه يكي به صورت CBU وارد مي‌شود و ديگري به تازگي مونتاژ آن در شركت پارس‌خودرو آغاز شده علاوه بر آنكه از لحاظ قيمتي در يك سطح هستند از لحاظ فني نيز شباهت‌هايي با يكديگر دارند.

شركت پارس خودرو كه در ابتدا مونتاژ مگان 1600سي‌سي در نوع دستي را آغاز كرده بود اواخر سال گذشته مونتاژ مدل 2000سي‌سي اين خودرو را آغاز كرد تا به اين طريق بتواند واردات اين خودرو را در هر دو مدل متوقف كند. از سوي ديگر شركت سايپا اواخر سال گذشته مذاكراتي را با شركت كيا براي مونتاژ سراتو آغاز كرده كه هنوز اين مذاكرات به نتيجه نهايي نرسيده و در صورت اتمام مذاكرات احتمال حضور اين خودرو در خط توليد شركت سايپا بسيار زياد خواهد بود.

اين دو خودرو هر دو به موتور 2000سي‌سي مجهز هستند. با اين تفاوت كه مگان با اين موتور توانايي توليد 136اسب بخار قدرت را دارد، اما سراتو با همين حجم موتور مي‌تواند 143 اسب بخار قدرت توليد كند.

از سوي ديگر شما با مگان مي‌توانيد سرعت 195 كيلومتر در ساعت را تجربه كنيد، در حالي سراتو به شما اين فرصت را مي‌دهد كه تا سقف 205كيلومتر در ساعت پدال گاز را بفشاريد. همچنين با وجود آنكه اين دو خودرو از حجم مشترك موتور بهره مي‌برند، اما كياسراتو براي رسيدن به شتاب صفر تا صد نيازمند 2/9 ثانيه زمان است.

در حالي كه مگان براي رسيدن به اين شتاب به 11ثانيه زمان نياز دارد، اما نگاهي به ميزان مصرف سوخت اين دو خودرو حكايت از آن دارد كه مگان تا حدودي در شرايط بهتري نسبت به سراتو قرار دارد به طوري كه اين خودرو در هر صد كيلومتر 5/7ليتر بنزين مي‌سوزاند، در حالي كه سراتو براي طي كردن اين مسافت نيازمند 8/7ليتر سوخت است.

از لحاظ تجهيزات ايمني نيز دو خودرو داراي ترمز ABS و ايربگ هستند كه اين امكانات موجب مي‌شود هر دو در رده خودروهاي ايمن قرار گيرند. هم اكنون مگان 2000سي‌سي دنده اتومات با قيمت 31ميليون تومان و سراتو دنده اتومات نيز با قيمت 32ميليون تومان در بازار معامله مي‌شود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: