کد خبر: ۳۲۶۵۳
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۸۹ - ۱۴:۱۸
با توجه به ضرورت برنامه‏ريزي براي امور بوميان جزيره كيش و حل مشكلات مربوط به آنان، كميته امور بوميان كيش تشكيل مي‏ شود.
پول‌نیوز - معاون برنامه‏ريزي و هماهنگي امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي گفت: با توجه به ضرورت برنامه‏ريزي براي امور بوميان جزيره كيش و حل مشكلات مربوط به آنان، كميته امور بوميان كيش تشكيل مي‏ شود.  
   
به گزارش پول‌نیوز، سيد محمودرضا حسيني افزود: كميته‏اي مركب از مديرعامل سازمان منطقه آزاد كيش، سه نفر از مديران آن سازمان و دو نفر از مديران مركز امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي ظرف مدت يك ماه نسبت به تدوين آيين‏نامه اجرايي و برگزاري انتخابات نمايندگان بوميان ساكن منطقه آزاد كيش اقدام خواهند كرد.

وي در خصوص روند توسعه صنعت گردشگري در مناطق آزاد كشور گفت: در پي تحولات اخير مديريتي در مناطق آزاد و با توجه به رويكرد و تجربه اين مديران در حوزه گردشگري، اين صنعت رونق چشمگيري در مناطق آزاد داشته است.

معاون برنامه‏ريزي و هماهنگي امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي افزود: روند امور به نحوي است كه در حال حاضر صنعت گردشگري در مناطق آزاد همگام با فعاليت‏هاي تجاري صنعتي و بازرگاني پيش مي‏رود.

حسيني به نقش و سياستگذاري مركز امور مناطق آزاد و ويژه اقتصادي در فعاليت‏هاي مناطق آزاد كشور اشاره كرد و گفت: مديران عامل مناطق آزاد كشور بر اساس سياست‏ها و چارچوب‏هاي مشخصي كه از سوي دولت و مركز مشخص شده است، حركت مي‏كنند و اين مركز از برنامه‏ها، پروژه‏ها و حركت هاي جديد در مناطق آزاد حمايت و استقبال مي‏كند.

معاون برنامه‏ريزي و هماهنگي امور مناطق در خصوص روند تاسيس منطقه آزاد ماكو به عنوان هفتمين منطقه آزاد كشور گفت: قانون تاسيس اين منطقه در مجلس شوراي اسلامي به تصويب رسيده است و منتظر تاييد اساسنامه آن توسط شوراي نگهبان هستيم تا نسبت به راه اندازي آن اقدام كنيم.
 
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: