کد خبر: ۲۳۱۰۴
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۸۹ - ۱۶:۲۳
مودیان مالیاتی می توانند اظهارنامه های مالیاتی خود را به صورت الکترونیک به سازمان امور مالیاتی و ادارات امور مالیاتی ارائه کنند.

پول نیوز - رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور گفت :‌ مودیان مالیاتی ( اشخاص حقیقی و حقوقی) امسال می توانند اظهارنامه های مالیاتی خود را به صورت الکترونیک به سازمان امور مالیاتی و ادارات امور مالیاتی در سراسر کشور ارائه کنند.
 

به گزارش پول نیوز علی عسکری با بیان اینکه مودیان مالیاتی تا پایان تیر فرصت دارند اظهارنامه های خود را به این روش تکمیل و ارائه کنند ؛ افزود :‌ همچنین برای اشخاص حقیقی در شهر تهران و استان تهران اظهارنامه ها را به صورت کاغذی مانند قبل اماده کردیم اما قابلیت این اظهار نامه ها بنحوی است که بوسیله ماشین های کارتخوان خوانده می شود و به اظهارنامه های الکترونیکی تبدیل می شود .

وی گفت : همین امکانات را برای اشخاص حقوقی هم اماده کردیم که اگر به هر دلیلی نتوانند اظهارنامه های خود را بصورت الکترونیکی ارائه کنند ان را روی اظهارنامه های مشخصی که قابل خواندن با ماشین های کارتخوان باشد اظهار کنند ،تا به اظهارنامه های الکترونیکی تبدیل کنیم .

وی افزود : خوشبختانه این کار فراهم شده است و امیدواریم با بسترسازیهای که انجام شده است مودیان مالیاتی بتوانند به راحتی و با فرصت بیشتری اظهارنامه خود را تا پایان تیرماه اماده و اظهار کنند.

وی گفت : قابلیتی که این اظهارنامه ها دارند این است که مودی می تواند فرم اظهارنامه را از روی ماشین بردارد و در فرصتی که دارد انرا تکمیل و مجددا در ماشین بارگذاری و برای سازمان امورمالیاتی و ادارات امور مالیاتی ارسال کند.

وی افزود : قابلیت دیگری که اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی دارد این است که هوشمند است و کسی که انرا تکمیل می کند ماشین ؛ محاسبات را بصورت خودکار انجام می دهد و لازم نیست که همه اطلاعات را مودی پر کند و اگر اطلاعات پایه را مودی به اظهارنامه بدهد ، ماشین این محاسبات را انجام می دهد .

وی گفت : برخی اشتباهات را ضمن تکمیل اظهارنامه به مودی اعلام می شود ، به این صورت که اگر اطلاعات اظهارنامه غلط تکمیل شود و یا در محاسبات ان اشتباهاتی باشد ماشین ، علائم لازم را می دهد تا مودی اطلاعات خود را تصحیح و ارسال کند.

وی با بیان اینکه اظهارنامه مالیاتی الکترونیکی از امروز درپایگاه اطلاع رسانی سازمان امورمالیاتی قرار می گیرد ، افزود : مودیان مالیاتی تا پایان تیرماه فرصت دارند با مراجعه به www.intamedia.ir اظهارنامه های مالیاتی را تکمیل و ارسال کنند که با این روش هم کار مودیان و هم ادارات مالیاتی اسان وسهل تر خواهد شد.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته:
شرکت سیم وکابل کوه نورپاسارگاد
|
|
۱۶:۲۲ - ۱۳۹۰/۰۷/۱۲
0
0
نظری ندارم
صفدر
|
|
۱۰:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۴/۱۵
0
0
ضمن عرض خسته نباشید آرزوی موفقیت در اجرای صحیح و دقیق برای کلیه اقشار جامعه مشمول را دارم .
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: