کد خبر: ۱۹۶۵۴
تعداد نظرات: ۹ نظر
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۸۹ - ۱۰:۲۰
موسسات مالی و اعتباری با داشتن شعب گسترده در سطح کشور مورد استقبال مردم هستند. شاید در کنار گستردگی شعب این موسسات که غالبا در حال تبدیل به بانک هستند، ارائه خدمات متنوع و تسهیلات متفاوت یکی از عمده‌ترین موارد مربوط به این استقبال باشد.

تسهیلات با سپرده و مختص نبودن به عده‌ای اندک از مشتریان نیز از دیگر مزیت‌های تسهیلات‌دهی موسسات است.

شاید بسیاری از متقاضیان تسهیلات بانك‌ها با مواجه شدن با هفت خوان آنها، به دنبال رفع نیاز مالی خود از طرق دیگری مي‌روند. مردم نیز به جهت پرداخت انواع وام از وام کمک هزینه سفر به اماکن زیارتی گرفته تا خرید وسایل مورد نیازشان به این موسسات سر مي‌زنند.

 با این اوصاف برخی تسهیلات ویژه‌ای که در حال حاضر از طریق موسسات به متقاضیان وام پرداخت مي‌شود و عمدتا مورد استقبال قرار گرفته است، معرفی مي‌شود. سایر موسسات نیز از اردیبهشت ماه به ارائه تسهیلات اقدام مي‌کنند.

موسسه مالی و اعتباری مهر
موسسه مالی و اعتباری مهر با تاکید بر ارائه تسهیلات متنوع بنا به سلیقه مشتریان، اعلام کرده که سازمان‌ها، موسسات و... مي‌توانند با مراجعه به مدیریت‌های اعتبارات و تجهیز منابع موسسه از انواع تسهیلات استفاده کنند.

 اما در عین حال این موسسه با دو طرح میثاق 3 و مهر 2، شرایطی را برای متقاضیان خرد وام بانکی قرار داده است. در طرح میثاق 3، مدت سپرده‌گذاری چهار ماه است و حداقل مبلغ افتتاح حساب یک میلیون ریال مي‌باشد.

مدت اقساط 5/2 برابر هر ماه سپرده‌گذاری است. البته به ازاي بیش از چهار ماه سپرده‌گذاری، یا مبلغ اضافه مي‌شود یا تعداد اقساط آن بیشتر مي‌شود یا میانگینی از مبلغ و قسط لحاظ مي‌شود. سپرده‌گذاران این طرح مي‌توانند از وام ‌قرض‌الحسنه یا تسهیلات عقود اسلامي ‌استفاده کنند. براساس ضوابط کلی طرح و به تناسب میانگین موجودی، متقاضیان مي‌توانند حداکثر تا سقف 50 میلیون ریال وام قرض‌الحسنه مطابق جدول شماره یک دریافت کنند.

اما براساس ضوابط طرح و به تناسب میانگین موجودی، حداکثر تا سقف 70 میلیون ریال تسهیلات در قالب عقود اسلامي‌وبا نرخ شش درصد مطابق جدول شماره دو قابل پرداخت است. سود علی‌الحساب این طرح در صورتی که سپرده‌گذار تمایلی به دریافت وام قرض‌الحسنه یا تسهیلات عقود اسلامي ‌نداشته باشد، در پایان دوره تبديل به سپرده سرمایه‌گذاری کوتاه مدت پشتیبان با نرخ 10 درصد سود علی‌الحساب پرداخت مي‌شود.

طرح مهر 2: در این طرح حداقل میزان سپرده گذاری یک میلیون ریال است. پرداخت سود به صورت روز شمار به میزان حداقل یک و حداکثر هفت درصد به تناسب انتخاب مشتری است. به ازای هر 4ماه سپرده‌گذاری یک برابر میانگین موجودی با اقساط 24ماه تسهیلات پرداخت مي‌شود. به ازای بیش از 4ماه سپرده‌گذاری یا مبلغ تسهیلات یا مدت اقساط آن یا میانگینی از اقساط و مبلغ اضافه مي‌شود.

به ازای هر یک ماه سپرده‌گذاری شش قسط در نظر گرفته مي‌شود و با افزایش مدت سپرده‌گذاری، مدت اقساط حداکثر تا 120 ماه قابل افزایش است. مبلغ تسهیلات برای اشخاص حقیقی و حقوقی حداکثر 500 میلیون ریال است. نرخ سود تسهیلات 13 درصد و با کاهش مبلغ تسهیلات یا اقساط آن توسط متقاضی نرخ سود تا 9 درصد قابل کاهش است.


 

 


موسسه مالی و اعتباری انصار
موسسه مالي و اعتباري انصار طرحی با نام تعاون 2دارد که براساس آن سه برابر موجودی متقاضیان را به صورت تسهیلات به آنها پرداخت مي‌کند. به طور مثال مشتری با سپرده‌گذاری یک میلیون تومان، مي‌تواند سه میلیون تومان وام از این موسسه دریافت کند. این میزان باید در 36 قسط 101 هزار تومان پرداخت شود.

مدت بازپرداخت این تسهیلات بسته به نظر مشتری و وام، تا 60 ماه است. این وام تا سقف سه میلیون تومان به ارائه یک ضامن، تا سقف هفت میلیون تومان دو ضامن و تا سقف 10میلیون تومان سه ضامن نیاز دارد.

متقاضي تسهیلات بالاتر از 10 میلیون تومان باید وثیقه ملکی به ارزش 130 درصد اصل و فرع وام را به عنوان ضمانت بازپرداخت در اختیار موسسه قرار دهد.

موسسه مالی و اعتباری عسگریه
موسسه مالی و اعتباری عسگریه تسهیلاتی را به مردم ارائه مي‌دهد که شامل 90 درصد از سپرده‌ای است که مشتری در موسسه سپرده‌گذاری کرده است. به عنوان نمونه متقاضی وامي ‌که به میزان یک میلیون تومان در موسسه سپرده‌گذاری مي‌کند مي‌تواند 900 هزار تومان تسهیلات دریافت کند. نرخ سود این تسهیلات، نرخ سود سپرده به اضافه سه درصد حق‌الوکاله است که مشتری باید بپردازد. به این ترتیب ضامنی برای دریافت این تسهیلات اخذ نمي‌شود.

مدت بازپرداخت این تسهیلات نیز همان دوره سپرده‌گذاری است .اگر سپرده پنج ساله باشد، مدت باز پرداخت تسهیلات نیز پنج سال خواهد بود. در دوره سپرده‌گذاری نیز سود به سپرده تعلق خواهد گرفت. این تسهیلات برای آن دسته از سرمایه‌گذارانی است که اصل سرمایه خود را نیاز دارند و در قبال آن سود دریافت خواهند کرد و در عین حال تسهیلات مورد نیازشان را مي‌گیرند.

نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۶
انتشار یافته: ۹
سید حسن حسینیان
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۲:۴۷ - ۱۳۹۱/۰۲/۰۶
2
1
باسلام واحترام .
نسبت به اطلاعاتی که در این صفحه درج نموده‌اید .
بعرض شما عزیزان میرساندجداولی کاملتر و گویاتر در زمینه های پس انداز جهت آتی فرزندان . جداول حقوق مادام‌العمر و انواع جداول مخصوص وام به متقاضیان تهیه نمود که در صورت تمایل موسسات مالی واعتباری یا صندوق های قرض الحسنه با عقد قرارداد در اختیار آنها با قید ضمانت پیاده شدن به آنها داده خواهد شد.
با تشکر و احترام سید حسن حسینیان
مهدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۰۴ - ۱۳۹۱/۰۷/۰۵
4
0
خوب
masoomeh
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۴:۲۱ - ۱۳۹۱/۱۰/۱۳
2
3
سلام درمورد تسهیلات موسسه مالی اعتباری عسکریه که مربوط به 90درصدسپرده میباشدبیشترتوضیح دهیدمثلا مقدارقسط واینکه چه مدت پس ازافتتاح حساب این وام ارایه میشود
مجتبی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۰:۵۹ - ۱۳۹۱/۱۰/۲۲
1
0
با سلام
وام 90 درصدی نیاز به زمان ندارد بلکه همان روز پرداخت می شود
حسین
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۵۶ - ۱۳۹۱/۱۱/۰۸
0
1
بی فایده است
محمد
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۵:۵۳ - ۱۳۹۲/۰۳/۲۳
1
1
اگه وام از سپرده گرفتیم آیا سود سپرده در صورت بالا رفتن سود متغیر خواهد بود یا تا زمانی که بدهی داریم سود سپرده تغییر نخواهد کرد
saeidi
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۱:۰۳ - ۱۳۹۲/۰۶/۱۰
1
0
باسلام میشه شرایط تسهیلاتو موسسات لطف کنین
امیدی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۲۵ - ۱۳۹۳/۰۹/۲۰
1
0
باسلام ببخشید من 15میلیون سرمایه دارم میدانم سرمایه زیادی نیست که بتوان سرمایه گذاری آنچنانی انجام داد. به این خاطرنیاز به راهنمایی دارم اینکه در چه موسسه یا بانکی بگذارم که افزایش یابد.وام های باسود کم از کجا میتوان گرفت وام های قرض الحسنه از کجا میتوان گرفت و یا سهام روبه رشد از کجا میتوان گرفت؟ باتشکر از صبرو حوصله شما در پاسخ گویی
مدیر پایگاه سلام
برخی از بانک‌های خصوصی در اعطای سود بر مبنای شرایط سپرده‌گذاری پیشتاز هستند که شناسایی آن‌ها کار دشواری نیست
وام‌های قرض‌الحسنه با سود ناچیز را می‌توانید از بانک‌های قرض‌الحسنه مهر ایران و قرض‌الحسنه رسالت براساس شرایط اعلام‌شده آن‌ها اخذ کنید
سهام گروه‌های شیمیایی، مالی و خودرویی رشد بهتری دارند ولی در شرایط حاضر به طور کلی سرمایه‌گذاری در بورس توصیه نمی‌شود. 
سلام لطف کنید بفرمایید سقف وام 90درصدی چقدر است وایا زن خانه دار میتواند بگیرد یا نه ممنون از شما
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۹:۰۴ - ۱۳۹۴/۰۳/۱۸
1
0
بسیار روش خوبی است چونکه بانکها شرایط سختی دارند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: