کد خبر: ۳۰۴۴۸۵
تاریخ انتشار: ۲۶ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۷
وزیر خارجه چین گفت: چین، کره‌جنوبی و ژاپن باید زودتر در مورد ایجاد یک منطقه تجارت آزاد توافق کنند.
پول‌نیوز - وزیر خارجه و رئیس هیأت دولت چین، وانگ یی، در طول مذاکرات بلندپایه اقتصادی با وزیر خارجه ژاپن، تارو کونو، گفت: چین، کره‌جنوبی و ژاپن باید هرچه زودتر در مورد ایجاد یک منطقه تجارت آزاد توافق کنند.

پکن خواهان ایجاد فوری منطقه آزاد تجاری با کره و ژاپن شد

وانگ گفت: ایجاد یک شراکت اقتصادی منطقه‌ای جامع و دستیابی به توافق در مذاکرات برای تأسیس یک منطقه آزاد تجاری بین چین، ژاپن و کره‌جنوبی، در سریع‌ترین زمان ممکن، برای تسریع روند یکپارچه‌سازی اقتصادی شرق آسیا، ضروری است.

کونو هم در مقابل اشاره کرد: با توجه به عدم‌قطعیت‌های فراوانی که در فضای بین‌الملل وجود دارد، ژاپن و چین باید همکاری‌های اقتصادی خود را عمیق‌تر کنند و به طور مشترک از یک مکانیزم تجارت چندجانبه حمایت کنند.

این اظهارات درحالی صورت گرفت که کونو از ۱۳ آوریل در یک دیدار کاری ۳ روزه، با دعوت وانگ، در چین به سر می‌برد. دو وزیر خارجه پنجمین دور مذاکرات اقتصادی رده‌بالای بین دو کشور را برگزار کردند، که در طول آن در مورد روابط دوجانبه چین و ژاپن و همچنین مسائل بین‌المللی و منطقه‌ای با منافع و نگرانی‌های مشترک، بحث شد.

یک روز قبل، نخست‌وزیر چین، لی که‌کیانگ، اعلام کرد که پیش‌بینی می‌شود امسال دومین اقتصاد جهان به نرخ رشد اقتصادی هدف ۶.۵ درصدی خود برسد.
منبع: مهر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: