کد خبر: ۳۰۴۳۳۴
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۳۹۸ - ۰۹:۰۹
معاون فرهنگی دانشگاه تهران از افتتاح سینمای دانشگاه تهران تا دو ماه آینده خبر داد.
پول‌نیوز - معاون فرهنگی دانشگاه تهران از افتتاح سینمای دانشگاه تهران تا دو ماه آینده خبر داد و گفت: علاوه بر آن سینمای دیگری با ظرفیت 700 صندلی در بلوار کشاورز شهر تهران خریداری کرده و تا چند ماه آینده در اختیار خانواده دانشگاه قرار می گیرد. دکتر مجید سرسنگی ضمن بیان این مطلب، گزارشی از عملکرد فعالیت های فرهنگی دانشگاه در سال گذشته ارائه داد و گفت: تدوین طرح ها، اساسنامه ها و شیوه نامه های حوزه فرهنگی و اجتماعی با هدف تقویت کمی و کیفی فعالیت های این حوزه در راستای اولویت های سال 97 در دستور کار برنامه های اجرایی قرار گرفت به گونه ای که در حوزه اشتغال و کارآفرینی دانشجویان طرح اولین دوره جشنواره کارآفرینی، ایجاد بازارچه خلاقیت های شغلی دانشجویان، برنامه ریزی برای ایجاد شعبه صنایع فرهنگی و فناوری های نرم در پارک علم و فناوری و برنامه ریزی برای ایجاد مرکز شایستگی های حرفه ای دانشجویان در جهت آماده سازی آن ها برای ورود به کسب و کار را در دانشگاه اجرایی کردیم.

ترویج مسئولیت های اجتماعی و اخلاق حرفه ای، موضوعی مهم و الویتی اساسی
دکتر مجید سرسنگی در ادامه تصریح کرد: در حوزه ترویج مسئولیت های اجتماعی و اخلاق حرفه ای دانشجویان دانشگاه تهران توانستیم، طرح هایی شامل افزایش توانمندی ها و شایستگی های حرفه ای اعضای هیأت علمی و مدیران، طرح گفت و گوی فرهنگی دانشجویان ایران و جهان، شیوه نامه تحقق حقوق شهروندی، تکریم ارباب رجوع و ایجاد میز خدمت در دانشگاه و در نهایت کارگروه ترویج اخلاق حرفه ای در دانشگاه را اجرایی کنیم. به گفته معاون فرهنگی دانشگاه تهران، در حوزه تشکل های دانشجویی اقداماتی نظیر شیوه نامه اجرایی نشریات دانشگاه تهران، طرح دومین دوره مدرسه تابستانی بین المللی، جشنواره روز جهانی علم و نخستین جشنواره بین المللی فیلم دانشجویی ایران را در سال 97 در دانشگاه تهران برگزار شد. دکتر سرسنگی تأکید کرد: به جز برنامه های فوق در حوزه کلان فعالیت های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه تهران اقدامات زیادی نظیر طرح دانشجو خبرنگار، برگزاری سخنرانی های ویژه در دانشگاه تهران، آئین نامه استفاده از تالارهای دانشگاه برای نهادهای داخل و بیرون از دانشگاه، آئین نامه اعطای امتیاز نشریات حرفه ای به نشریات دانشگاهی، اساسنامه باشگاه نخبگان جوان علمی و فرهنگی، اساسنامه تأسیس دانشگاه دانش آموزی، اساسنامه انجمن دانشگاه و اولیای دانشجویان، آئین نامه حمایت از پایان نامه و رساله دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری در حوزه فرهنگی و اجتماعی، آئین نامه اجرایی طرح افزایش توانمندی ها و شایستگی های حرفه ای اعضای هیأت علمی و برخی برنامه های دیگر را در دستور کار قرار دادیم و اجرایی نمودیم.

دانشگاه تهران از چاپ نشریه های دانشگاهی و فعالیت های علمی و اجتماعی حمایت می کند
دکتر مجید سرسنگی همچنین با اشاره از حمایت دانشگاه تهران از چاپ بیش از 200 نشریه دانشگاهی در سال گذشته گفت: تعداد 45 سایت مختلف برای نشریات دانشگاهی طراحی کردیم و در سال گذشته برای 76 نشریه مجوز جدید انتشار و برای 92 نشریه نیز مجوز اعمال تغییرات را صادر کردیم. ضمن اینکه شیوه نامه اجرایی نشریات دانشگاهی نیز در دانشگاه تهران تدوین و بعد از تصویب ابلاغ شد. معاون فرهنگی دانشگاه به فعالیت های دانشگاه در حوزه فعالیت های علمی و دانشجویی نیز اشاره کرد و گفت: در این عرصه از حدود 150 طرح انجمن های علمی-دانشجویی حمایت کردیم و علاوه بر آن انتخابات میان دوره ای 33 انجمن علمی نیز در سال گذشته برگزار شد. دکتر سرسنگی از صدور مجوز برای تأسیس 25 کانون فرهنگی، هنری، اجتماعی و دینی در سال 97 برای دانشگاه تهران خبر داد و گفت: این کانون ها در سال گذشته بیش از 150 برنامه برگزار کردند، ضمن اینکه کانون فرهنگی و اجتماعی دانشجویان بین الملل دانشگاه نیز برای اولین بار تشکیل شد.

آخرین وضعیت افتتاح موزه دانشگاه تهران
وی همچنین به آخرین وضعیت افتتاح سینمای دانشگاه تهران اشاره کرد و گفت: خوشبختانه با توافقی که با جهاد دانشگاهی واحد دانشگاه صورت گرفت، توانستیم تالار ناصرخسرو را تخلیه کنیم و سینمای دانشگاه تهران در این تالار تا حدود دو ماه آینده راه اندازی خواهد شد. در واقع بعد از سال ها تلاش برای راه اندازی سینما که به دلیل عدم وجود فضای کافی به تعویق می افتاد، توانستیم این سالن که حدود 80 صندلی دارد را برای نمایش فیلم در اختیار دانشجویان قرار دهیم. معاون فرهنگی دانشگاه در پایان از برنامه این دانشگاه برای خرید سینمای دیگر در بلوار کشاورز تهران خبر داد و گفت: این سینما دارای 700 صندلی است که خانواده دانشگاه می تواند از این سینما به عنوان سینماتک دانشگاه تهران استفاده کنند. در حال حاضر مسائل حقوقی این سینما حل شده و سرقفلی سالن با اعتبار 2.5 میلیارد تومان خریداری شده که امیدواریم با سرمایه گذاری بخش خصوصی تا چند ماه آینده به بهره برداری برسد.


دانشگاه تهران صاحب سینما می شود


دانشگاه تهران صاحب سینما می شود
منبع: ایسنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: