کد خبر: ۳۰۱۱۲۵
تاریخ انتشار: ۰۶ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۳:۳۵
مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران:
سه فروند ایرباس ۳۱۹ که به تازگی خریداری شده و امروز وارد ناوگان هواپیمایی هما می‌شود تولید سال ۲۰۰۲ میلادی است و تأمین مالی این هواپیما‌ها از طریق فاینانس که پیش از این تجربه آن را داشتیم، انجام شده است.
ایرباس‌های جدید از طریق فاینانس خریداری شد
پول‌نیوز - مدیرعامل شرکت هواپیمایی ایران: ۳ فروند هواپیمای ایرباس ۳۱۹ که به ناوگان ایران ایر اضافه شد از طریق فاینانس تأمین مالی شده است.

فرزانه شرفبافی در مراسم الحاق سه فروند ایرباس به ناوگان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران که همزمان با جشن پنجاه و هفتمین سال تاسیس هما برگزار شد، افزود: پس از تغییر نگرش در وزارت راه و شهرسازی در تأمین ناوگان هوایی و با حمایت‌های هیئت دولت و سازمان برنامه و بودجه، برنامه توسعه ناوگان هما با الگو‌های متفاوت آغاز شد.

مدیرعامل شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران گفت: سه فروند ایرباس ۳۱۹ که به تازگی خریداری شده و امروز وارد ناوگان هواپیمایی هما می‌شود تولید سال ۲۰۰۲ میلادی است و تأمین مالی این هواپیما‌ها از طریق فاینانس که پیش از این تجربه آن را داشتیم، انجام شده است.

شرفبافی افزود: با ورود این هواپیما‌ها که قادر به پرواز به کشور‌های اروپایی هم هستند، ۳۸۰ صندلی به ناوگان هما افزوده می‌شود و پرواز‌هایی که پیش از این با فوکر ۱۰۰ یا ATR نمی‌توانستیم انجام دهیم با ایرباس‌های برد متوسط انجام خواهیم داد ضمن اینکه ترجیح می‌دهیم در گام نخست افزایش ظرفیت پرواز‌های نوروزی را با این هواپیما‌ها دنبال کنیم.

مدیرعامل ایران ایر در خصوص کاهش تاخیرات پرواز‌های نوروزی گفت: نوروز امسال ما میزان تأخیرات را ۱۲ درصد کاهش دادیم و امسال هم برنامه کاهش تأخیرات در دستور کار است و این در حالیست که سن هواپیما‌های ما یک سال بیشتر شده و امکان تأمین قطعات آن‌ها مشکل‌تر است.
­

در مراسم سالگرد تاسیس هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران همچنین از تمبر یادبود پنجاه و هفتمین سالگرد تاسیس هما با حضور مدیرعامل شرکت پست جمهوری اسلامی ایران رونمایی شد.

در این مراسم همچنین هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران و مرکز تحقیقات زمین و مسکن وزارت راه و شهرسازی قرارداد همکاری علمی و تحقیقاتی امضا کردند.
برچسب ها: ایرباس ، فاینانس ، هواپیما ، هما
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: