کد خبر: ۲۹۶۶۷۱
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۹
احداث  15 هزار مسکن مشارکتی در پرند از سال آیندهپول‌نیوز - مدیرعامل شرکت عمران شهرهای جدید با بیان اینکه احداث ۱۵هزار مسکن مشارکتی از سوی سرمایه‌گذاران در شهر جدید پرند از سال آینده شروع می‌شود گفت:توافقات نهايی برای فعالسازی پروژه مترو تهران - پرند درحال انجام است.

حبیب‌اله طاهرخانی در جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه‌های عمرانی شهر جدید پرند که امروز با حضور وزیر راه و شهرسازی در پرند برگزار شد گفت: در حال حاضر آمادگی همکاری شهرداری و تأمین اعتبار با تهاتر اراضی شرکت برای فعالسازی پروژه مترو تهران - پرند را داریم و درحال حاضر توافقات نهایی درحال انجام است و امید داریم عملیات اجرایی ایستگاه متروی پرند هرچه سریعتر توسط پیمانکار مجددا آغاز شود.

طاهرخانی افزود: تلاش داریم دسترسی جدیدی از آزادراه آبیک- چرمشهر از جنوب پرند به این شهر ایجاد شود که درحال حاضر وضعیت دسترسی‌های پرند با اقداماتی که در دسترسی‌های عمومی و بزرگراهی برای چشم‌انداز ٦٠٠ هزار نفری این شهر جدید خوب است، مورد توجه قرار دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به سهم ١٥ هزار واحدی شهر جدید پرند در رویکرد تولید و عرضه ٢٠٠ هزار واحد مسکونی در سطح شهرهای جدید کشور خاطر نشان کرد: در این طرح ایجاد شرایط خانه‌دار شدن برای اقشار متوسط جامعه است که عملیات آماده‌سازی بخشی از آن در سایت ٨٨ هکتاری پرند در ماه‌های اخیر آغاز شده است.

به گفته طاهرخانی این پروژه با بهر‌ه‌گیری از ٢ روش مشارکتی و محله‌سازی انجام خواهد شد و بقیه پروژه طی سال آتی آغاز و در مرحله اجرا قرار خواهد گرفت.

معاون وزیر راه و شهرسازی ادامه داد: پرند با توجه به موفقیت استراتژیک در دسترسی‌هایی که دارد از لحاظ ایمنی در زلزله با هیچ یک از گسل‌ها تداخلی ندارد بنابراین این موفقیت منحصر به فردی برای این شهر جدید است که قطعا می‌تواند به عنوان پشتیبان مدیریت بحران برای تهران در مواقع اضطراری عمل کند.
منبع: فارس
برچسب ها: مسکن مهر ، پرند ، پول نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: