کد خبر: ۲۹۶۶۶۵
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
پول‌نیوز - هر نفر در سال گذشته روزانه ۱۰۸ ریال سهم پرداخت صندوق صدقات داشته است.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور گفت: در سال گذشته ۱۵۰ هزار نفر از سیستم تحت پوشش کمیته امداد خارج شدند.

علیرضا عسگریان در جمع خبرنگاران اظهارکرد: بسیاری از صندوق‌های صدقات کشوری به جهت کمک به مددجویان استفاده می‌شود؛ به طوریکه طی هفت ماهه امسال نسبت به هفت ماهه سال گذشته، ۳۵ درصد رشد کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه در سال گذشته هدفگذاری در جمع آوری کمک های مردمی از طریق صندوق های صدقات برابر با ۳۲۰ میلیارد تومان بوده است، گفت: هر نفر در سال گذشته روزانه ۱۰۸ ریال سهم پرداخت صندوق صدقات داشته است.

معاون توسعه مشارکت های مردمی کمیته امداد کشور با بیان اینکه این افزایش نشان می دهد که مردم درک عمیقی نسبت به شرایط فعلی دارند، ادامه داد: درآمدهای زکات بیشتر مربوط به تابستان است و بقیه جمع آوری درآمدهای کمیته امداد مربوط به شش ماهه دوم سال است.

عسگریان خاطرنشان کرد: جشن نیکوکاری امسال جشن نیکوکاری ویژه ای است که می خواهیم در سطح گسترده، وارد خانواده ها شویم و شادی را در مدارس ایجاد کنیم.

وی ادامه داد: امیدواریم ۵۰ درصد منابعمان را در سال جاری افزایش دهیم زیرا این موضوع برای بسیاری خانواده ها اهمیت دارد تا آنها بتوانند سال جدید را راحت تر آغاز کنند.

معاون توسعه مشارکت‌های مردمی کمیته امداد کشور با بیان اینکه ۹۰ درصد گوشت‌های نذری عید قربان در اختیار محرومان قرار گرفت، تصریح کرد: در سال جاری تعداد قربانیان بیش از ۵۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت و امیدواریم مردم درک درستی در این زمینه داشته باشند و این کمک ها شیب گسترده تری را داشته باشد.

عسگریان افزود: در استان اصفهان از نظر مبالغ (افزایش درآمدها، زکات، صدقات و مبتنی بر نیاز) شامل جهیزیه و خرید سایر اقلام رتبه اصفهان در میانه جدول قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه در زمینه صدقات سیستان و بلوچستان جزء سه استان اول کشور است، اظهار کرد: معدل این استان در زمینه صدقات بین یک تا پنج است. به طور کلی کشور پنج استان برتر دارد که این استان‌ها، استان‌های اصلی در دریافت صدقات هستند که به ترتیب شامل تهران، خراسان رضوی، اصفهان، فارس و تبریز است.
منبع: ایسنا
برچسب ها: کمیته امداد
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: