کد خبر: ۲۹۶۶۴۸
تاریخ انتشار: ۲۰ دی ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۱
پول‌نیوز -  این استان از نظر جوان بودن نیز در کشور سرآمد است به طوری که 67 درصد جمعیت آن را افراد زیر 30 سال تشکیل می دهند.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: این استان رتبه نخست پایین ترین سن ازدواج در کشور را به خود اختصاص داده به طوری که میانگین سن ازدواج در میان مردان آن 26 سال و زنان 21 سال است.

رضا راحت دهمرده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: میانگین کشوری سن ازدواج در میان مردان 28 سال و در میان زنان 23.4 سال است.

وی با بیان اینکه کمترین نرخ ثبت طلاق نیز به این استان اختصاص دارد، افزود: در حالی که میانگین نرخ ثبت طلاق در کشور 2.3 در هزار است، سیستان و بلوچستان با 0.7 در هزار دارای کمترین نرخ ثبت طلاق در کشور است.

مدیرکل ثبت احوال سیستان و بلوچستان گفت: این استان از نظر جوان بودن نیز در کشور سرآمد است به طوری که 67 درصد جمعیت آن را افراد زیر 30 سال تشکیل می دهند.

دهمرده گفت: جمعیت سیستان و بلوچستان بر اساس آخرین آمارها 2 میلیون و 919 هزار و 802 نفر است که بیشترین این جمعیت با 51.5 درصد در روستاها ساکن هستند.

وی با اشاره به درصد جمعیت گروه های سنی نسبت به کل جمعیت گفت: کودکان و نوجوانان صفرتا 14 سال 38.3 درصد، جوانان 15 تا 29 سال 28.4 درصد، میانسالان 30 تا 64 سال 30.1 درصد و سالمندان 65 سال به بالا 3.2 درصد جمعیت این استان را شامل می شوند.

 سیستان و بلوچستان از 2 حوزه سیستان در شمال استان شامل شهرستان های زابل، هیرمند، زهک، هامون و نیمروز و بلوچستان در جنوب با شهرستان های خاش، ایرانشهر، سراوان، سیب و سوران، مهرستان، دلگان، فنوج، قصرقند، نیکشهر، سرباز، چابهار و کنارک تشکیل شده است.

شهرستان های زاهدان و میرجاوه نیز در مرکز این استان واقع شده اند.

این استان دارای 20 شهرستان و حدود 9 هزار روستا و آبادی است که 6 هزار و 500 روستای آن دارای سکنه هستند و افزون بر 1200 کیلومتر مرز خشکی با کشورهای پاکستان و افغانستان و 310 کیلومتر مرز دریایی در دریای عمان دارد.
منبع: ایرنا
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: