کد خبر: ۲۹۶۵۳۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۰
پول نیوز لیست تازه قیمت‌های خودروهای داخلی را بررسی می‌کند
ایران خودرو در طول این یک سال بارها و بارها از تریبون‌های مختلف اعلام زیان‌دهی کرده و گفته است که با بالارفتن قیمت دلار دیگر امکان فروش خودرو با نرخ‌های قبلی وجود ندارد.
لیست قیمت‌های تازه ایران خودروپول‌نیوز - بالاخره تکلیف ایران خودرو تعیین شد. صبح امروز خودروساز بزرگ لیست قیمت‌های تازه خود را اعلام کرد تا کشمش‌ها بر سر قیمت پایان یابد. ایران خودرو در طول این یک سال بارها و بارها از تریبون‌های مختلف اعلام زیان‌دهی کرده و گفته است که با بالارفتن قیمت دلار دیگر امکان فروش خودرو با نرخ‌های قبلی وجود ندارد.

در لیست جدید ایران خودرو به طور میانگین هر کدام از خودروها بین 10 تا 15 میلیون گران‌تر شده‌اند و به نظر می رسد دیگر نرخ‌های تازه مشمول افزایش قیمت سال 98 نشوند.

فارغ از استدلال زیاندهی یکی دیگر از دلایلی که برای این افزایش قیمت شمرده می‌شود، اختلاف فاحش قیمت کارخانه با بازار آزاد است که موجب ایجاد رانت، فساد و هجوم برای خرید خودروهای کارخانه‌ای شده و باعث شده که تقاضای کاذب در بازار ایجاد و توان تحویل خودرو در موعد مقرر از خودروساز سلب شود. سوال اینجاست که بعد از این افزایش‌های قیمت پی در پی و رسمی آیا مشکل خودروسازان حل خواهد شد؟ آیا بساط تاخیرهای چند ماهه تحویل خودرو جمع خواهد شد؟ آیا روند حذف آپشن‌های خودروهایی تحویلی و کاهش کیفیت محصول خروجی متوقف خواهد شد؟

قیمت‌های تازه از چه قرار است؟

گروه صنعتی ایران خودرو قیمت جدید محصولات پرتیراژ خود را اعلام کرد. پیش از این هم رییس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان اعلام کرده بود که قیمت خودروهای پرتیراژ داخلی نهایی شده و به زودی اعلام خواهد شد.

در لیست جدید پژو پارس دوگانه‌سوز ۵۴ میلیون و ۹۱۴ هزار تومان و پژو ۴۰۵ بنزینیGLXمعادل ۴۲ میلیون و ۸۲۹ هزار تومان، سمندLXسال ۴۳ میلیون و ۵۹۷ هزار تومان، پژو ۲۰۶ تیپ دو ۴۷ میلیون و ۱۷۴ هزار تومان و پژو ۲۰۶ تیپ پنج ۵۴ میلیون و ۵۲۶ هزار تومان قیمت‌گذاری شده‌اند.

همچنین پژو ۲۰۶ صندوق‌دار به۵۵ میلیون و ۵۹۳ هزار تومان، رانا ال‌ایکس به ۵۱ میلیون و ۳۶۳ هزار تومان

h30‌کراس به 76 میلیون تومان رسیده است. نرخ دناپلاس 76 میلیون تومان و تندر 90 اتوماتیک هم نزدیک به 54 میلیون تومان تعیین شده است.

به نظر می‌رسد با وجود اینکه فاصله قیمت بازار با کارخانه هنوز وجود دارد، همچنان تقاضای کاذب در بازار خودرو وجود داشته باشد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: