کد خبر: ۲۹۶۴۳۵
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۷ - ۰۶:۴۴
تنها با ایجاد تغییرات اصلاحی ساده در محیطی که در آن فعالیت دارید، می توان فشار ها و مشکلات را تا حد زیادی کاهش داد. در حقیقت بودجه ای که برای این کار صرف می شود هدر نرفته است.

پول نیوز؛ رکسانادانیالی- از جمله مشکلات عمده ای که بیشتر امروزه با آن رو به رو هستیم بحث هویت بخشی به محیط اختصاصی هر کسب و کار است که متاسفانه کمتر مورد توجه مدیران قرار می گیرد. شاید مهم ترین دلیل این سهل انگاری، ساده بودن بیش از حد این مسئله است چرا که اغلب تصور می شود محیط کار و خصوصیت های آن تاثیر چندانی در پیشرفت کسب و کار و یا درآمد زایی نخواهد داشت! اما این دیدگاه درست نیست و مطالعات بسیاری در حیطه کسب و کار های گوناگون با محدوده فعالیت های مختلف نشان داده اند، توجه به محیط کار و به اصلاح فرهنگ بخشی به آن می تواند عاملی بسیار مهم در راستای ارتقا وضعیت کسب و کار باشد. طی تحقیقی که در سال 2014 به عمل آمد لیستی از 100 کسب و کار برتر منتشر شد که با بررسی شرایط متفاوت هر کدام نکته ای اساسی و مشترک در همه ی آن ها قابل رویت بود. شاید تعجب کنید اما این خصوصیت چیزی نبود جز ایجاد محیطی مبتنی بر اعتماد و دیگر انرژی های مثبت. اما به راستی ایجاد محیطی مناسب و هویت بخشی به آن چه تاثیراتی به دنبال خواهد داشت؟

+ جذب بهتر کارمندان

استعفا و خروج هر یک از کارکنان مفیدی که در یک مجموعه در حال فعالیت اند به خصوص در حیطه کسب و کار، هزینه سنگینی را به مجموعه تحمیل می کند. این خروج نه تنها دانش و مهارت هر فرد را نیز با خود به همراه دارد بلکه هزینه ارزیابی، استخدام، آموزش و انتقال کارمند جدید چیزی در حدود سه برابر میانگین حقوق دریافتی کارمند سابق تمام می شود. بررسی ها از نرخ بسیار پایین این گونه جدا شدن ها در کسب و کار های موفق خبر می دهند و آن را یکی از عوامل موثر پیشرفت می دانند، همچنین فاکتوری که این ریسک را به میزان بالایی کاهش می دهد، ایجاد محیطی دل چسب و آرامش بخش برای کارکنان است که همراه با انتقال حسی از اعتماد و انگیزه به آن ها باشد، به بیان بهتر مدیران باید اندکی ذوق و سلیقه به خرج داده و بتوانند هویت منحصر به فردی را به محیط کسب و کار خود ببخشند.

+ معرفی قوی تر برند

تلاش برای ساخت محیطی مناسب و القای هویت به آن فاکتور رشدی مهم برای برند اختصاصی کسب و کار محسوب می شود. چرا که نه تنها کارکنان از مزایای این محیط بهره مند می شوند بلکه مشتری نیز برداشت مثبتی از کسب و کار شما خواهد داشت و آن را به اطرافیان خود منتقل می کند که نتیجه این موضوع در نهایت رشد و جهانی سازی برند خواهد بود. " آن چه برای مشتری مفید واقع شود برای کارمند نیز مفید خواهد بود و این رابطه دو طرفه است" اگر می خواهید کسب و کاری رو به رو رشد را مدیریت کنید، به محیط کاری خود بیش از پیش اهمیت دهید.

+ ارتقا بازده کاری

از جمله با ارزش ترین نتایجی که هویت بخشی به محیط کسب و کار در پی دارد، انگیزه بیشتر کارمندان و حتی مدیر مجموعه برای پیش برد اهداف کاری خواهد بود. این افزایش در انگیزه بسیار مفید خواهد بود چرا که مسئولیت پذیری و تلاش برای بهبود نیز افزایش می یابد و به وسیله ی آن بازده بالاتری را شاهد خواهیم بود که برای پیشرفت کسب و کار به مراحل بالاتر ضروری است. تنها با توجه به مواردی ساده و فراهم کردن آن می توان این موفقیت را تضمین کرد. اهمیت دادن به محیطی که در آن فعالیت می کنید نشانگر اهمیت به کارکنان و همچنین ارباب رجوع خواهد بود.

با توجه به موارد ذکر شده اکنون به بررسی سه روش خواهیم پرداخت که با کمک آن ها می توان هویت بخشی به محیط کار و فعالیت را به نحو موثری انجام داد.

1.توجه به فیزیک محیط در کنار روح آن

با آن که تلاش برای خلق محیطی مناسب بسیار مهم است اما در کنار آن باید به روح کسب و کار نیز توجه کرد. مقصود از این روح چیست؟ مقصود همان فرهنگ و هویت خاص هر کسب و کار است که بسیار حائز اهمیت بوده و باید از همان ابتدا روشن سازی شود. برای مثال کسب و کار هایی دیده می شوند که در استخدام افراد تنها به مهارت های آن ها دقت می کنند، اما باید توجه داشت که رمز موفقیت اغلب کسب و کار های بزرگ تنها مهارت بیشتر کارکنان مجموعه نیست، مهارت چیزی است که فراگرفته می شود و قابل تمرین است اما فرهنگ فرد قابل تغییر نیست و چنان چه با اهداف و فرهنگ ویژه کار متناقض باشد نتیجه ای جز شکست را در پی نخواهد داشت.

2. هیچ گاه دیر نیست

 اگر از آن دسته مدیرانی هستید که از ابتدای راه اندازی کسب و کار خود، موارد گفته شده را انجام نداده اید از همین حالا شروع کنید. هیچ گاه برای بهبود شرایط دیر نیست. هدف خود را ارتقا فعالیت ها و پیروزی قرار دهید و برای به وقوع پیوستن آن از هیچ تلاشی دریغ نکنید. همانطور که اشاره شد فرهنگ و هویت خاص کسب و کار خود را مشخص کرده و سپس بر اساس آن ها به تغییرات ظاهری محیط کار بپردازید.

3. کارکنان بهترین مرجع شما هستند

بهترین افرادی که می توانند شما را در راستای تغییرات مثبت فضای کاری یاری کنند، یقینا کارمندان هستند. نظرات هر یک را جویا شوید، نکات مناسب را جمع آوری کرده و به یک جمع بندی کلی برسید. تغییراتی که این گونه صورت بگیرد، چون مشارکت اعضا را در خود جای داده است بازخورد بهتری را نیز در پی دارد.

تنها با ایجاد تغییرات اصلاحی ساده در محیطی که در آن فعالیت دارید، می توان فشار ها و مشکلات را تا حد زیادی کاهش داد. در حقیقت بودجه ای که برای این کار صرف می شود به هدر نرفته و از عوامل ضروری پیشرفت و تبدیل شدن به یک کسب و کار سرآمد تلقی می شود. 

برچسب ها: کسب و کار ، پول نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: