کد خبر: ۲۹۲۵۰۰
تاریخ انتشار: ۱۴ آذر ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۸
یکی از کارهای جدید یوریس که اخیرا به نمایش گذاشته شده، کفش هایی است که او با کفپوش موکت مانند خودرو تولید کرده است.

پول نیوز؛ رکسانادانیالی- یوریس دِ گروت یک طراح مطرح هلندی است که علاقه ویژه ای به استفاده از مواد نامتعارف در تولید کالاهای متفاوت دارد. وی همچنین توجه ویژه ای به ایجاد ارتباط میان صنعت و هنر نشان می دهد. این رویکرد موجب شده تا حاصل تلاش های گروت در کارگاه هنری خود؛ محصولاتی خلاقانه یا بهتر بگوئیم غافلگیرانه باشد!

یکی از کارهای جدید یوریس که اخیرا به نمایش گذاشته شده، کفش هایی است که او با کفپوش موکت مانند خودرو تولید کرده است. این کفش ها نه تنها ظاهر متفاوتی دارند بلکه در نوع خود نیز یک اولین محسوب می شوند زیرا تاکنون کسی از موکت کفپوش خودرو مورد مشابه ای را رونمایی نکرده است.

از دیگر مواد بکار رفته در این محصول باید به نخ های تقویت شده برای دوخت، لایه هایی از فیلم مخصوص برای افزایش مقاومت در برابر آب و همچنین کفی ایی ویی اِی اشاره کرد.

فرایند قالبگیری و تولید این محصول نیز در نوع خود قابل توجه و البته نه چندان پیچیده است. همانطور که در تصاویر می بینید این کفش ها بصورت یک تکه قالبگیری می شوند و در همان زمان با استفاده از سشوار صنعتی حرارت داده می شوند تا شکل قالب را در خود حفظ کنند.

همانطور که مشاهده می کنید برای اتصال رویه به زیره کفش نیز از تکنیک دوخت مشابه لبه های بخش جداشونده کفپوش(زیرپایی) خودرو استفاده شده است.

در ادامه تصاویری از کفش های خلاقانه طراح هلندی را مشاهده می کنید.


برچسب ها: کفش ، طراح ، کفپوش ، پول نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: