کد خبر: ۲۹۱۰۸۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۵
معاون مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی از تعامل‌ دريايي با 36 كشور جهان خبر داد
امروز ما تنها كشور در خاورميانه هستيم كه عضو انجمن پیانک يا انجمن زيرساخت‌هاي حمل و نقل آبي با 133 سال قدمت هستيم
تسليم تحريم‌ها نمي‌شويمپول‌نیوز - سيزدهمين همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (آیکوپماس 2018)، در ايران در تاريخ 5 تا 7 آذر برگزار مي‌شود. به گزارش خبرنگار پول نيوز، اين همایش كه فضايي برای تبادل تجربیات 36 كشور با ايران است، به ارتقاء پایه علمی صنعت در این حوزه کمک می‌کند.

محمدرضا الهیار معاون مهندسی سازمان بنادر و دریانوردی ساعاتي پيش در جمع خبرنگاران اعلام كرد: این همایش كه از سال 1369 آغاز به کار کرد، هر دو سال یکبار تکرار می‌شود و امسال سيزدهمين دوره برگزاري را تجربه مي‌كند.

او ادامه داد: همچنين در حاشیه اين همایش بنا داريم كه يك نمایشگاه جانبی برگزار كنيم كه شرکت‌های داخلی و خارجی توانمندی خود را در آن ارائه دهند. نمايشگاهي كه ميزبان تجهیزات و فناوری های دریایی و سازه های مختلف از سراسر جهان خواهد بود.

الهيار در پاسخ به اين پرسش كه آيا تحريم‌هاي آمريكا مي‌تواند خللي در برگزاري اين همايش يا همايش‌هاي اين چنيني خللي ايجاد كند، گفت: در سیزدهمین همایش سواحل، بنادر و سازه های دریایی شرکت های اروپایی تولیدکننده سازه های دریایی علی رغم تحریم ها به ارائه دستاوردهای خود خواهند پرداخت و خللي در روند ارائه مقالات و برگزاري همايش ايجاد نخواهد شد.

معاون مهندسی سازمان بنادر با تاکید بر اینکه ایران باید طراحی سازه های خود را با تکیه بر وجوه فرهنگی و اقلیمی خود داشته باشد گفت: پیش از این در سازه ها از استانداردهای کشورهایی چون ژاپن و آمریکا استفاده می شد که بعدا، مهندسان ایرانی ضوابط و استانداردهای لازم را تدوین کردند و سازمان برنامه و بودجه آن را برای لازم الاجرا بودن تصویب کرد. از طرفي ایران سومین کشوری است كه از نرم افزار شبيه سازي دريا فارسي يا پ.ام.او ديناميك استفاده مي‌كند. مي‌توان گفت كه امروز دستاوردهای خوبی در این بخش به دست آمده که نمونه بارز اقتصاد مقاومتی است چراکه در این همایش طرح ها و ایده های دانش بنیان ها مربوط به تجهیزات و سازه های بندری هم رونمایی خواهد شد و وابستگي ما را به كشورهاي خارجي كمتر خواهد كرد.

الهيار در ادامه افزود: امروز ما تنها كشور در خاورميانه هستيم كه عضو انجمن پیانک يا انجمن زيرساخت‌هاي حمل و نقل آبي با 133 سال قدمت هستيم. چرا كه عضويت در اين انجمن مشکل است. اين انجمن راهنماها و دستورالعمل‌هاي حرفه اي و مختلفي در حوزه تخصصی مهندسی دریایی ارائه مي‌دهد و در بلژيك تاسيس شده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: