کد خبر: ۲۸۶۰۴۴
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۵
در مردادماه سال ۱۳۹۷ مجموعا ۳۶ هزار و ۵۴۴ پرواز در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها انجام شده است و ۴ میلیون و ۵۷۴ هزار مسافر و ۴۸ کیلوگرم بار در این فرودگاه‌ها اعزام و پذیرش شده‌اند.
جابجایی 4 میلیون مسافر با هواپیما
پول‌نیوز - با انجام بیش از ۳۶ هزار پرواز در مرداد ماه در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی ایران، بیش از ۴ میلیون مسافر جابجا شده‌اند.

به گزارش گروه حمل و نقل پول‌نیوز، آمار منتشر شده توسط گروه آمار هوانوردی و فرودگاهی شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی ایران نشان می‌دهد در مردادماه سال ۱۳۹۷ مجموعا ۳۶ هزار و ۵۴۴ پرواز در فرودگاه‌های تحت مالکیت شرکت فرودگاه‌ها انجام شده است و ۴ میلیون و ۵۷۴ هزار مسافر و ۴۸ کیلوگرم بار در این فرودگاه‌ها اعزام و پذیرش شده‌اند.

همچنین در مدت مورد اشاره، فرودگاه مهرآباد با ۱۱ هزار و پنج پرواز بیشترین نشست و برخاست را به خود اختصاص داده و با جابه‎جایی نزدیک به یک میلیون و ۲۷۱ هزار مسافر پرترافیک‎ترین فرودگاه بوده است و فرودگاه مشهد با ۶۶۰۱ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش نزدیک به ۹۷۷ هزار مسافر، دومین فرودگاه پر ترافیک کشور و فرودگاه امام خمینی(ره) با ۴۷۳۳ فروند نشست و برخاست و اعزام و پذیرش بیش از ۸۱۳ هزار مسافر در جایگاه سومین فرودگاه کشور قرار دارد.

در زمینه اعزام بار نیز، فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره) با ارسال و پذیرش بیش از ۱۵ میلیون کیلوگرم بار و مرسولات در رتبه نخست قرار دارد و پس از آن فرودگاه مشهد با ارسال و پذیرش ۱۰ میلیون و ۱۵۲ هزار میلیون کیلوگرم بار و مهرآباد با ارسال و پذیرش بیش از هشت میلیون و ۷۶۲ هزار کیلوگرم بار در رتبه‎های بعدی قرار دارند.
برچسب ها: هواپیما ، حمل ونقل ، مسافر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: