کد خبر: ۲۷۲۲۹۴
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۶:۳۲
كمپرسي داران امروز در شمال شرق تهران اعتصاب كردند
هر طوري برنامه مي ريزند آخرش فشار روي كاميون دار است. كارفرما و پيمان كار به من مي گويد 30 تن بار بزن. وقتي اعتراض مي كنم كه ظرفيت حمل بار من، 15 تن است قرار داد را فسخ مي كند.
هر سال از سال قبل فقيرتر مي‌شويمپول نيوز- اين بار نوبت كمپرسي دار هاست. اتوبان بابايي تهران امروز ميزبان بيش از 100 دستگاه كمپرسي و ماشين آلات سنگين بود. يكي از آن ها كه تمايلي ندارد نامش فاش شود به پول نيوز مي گويد: هر كس از راه مي رسد به ما مي گويد شما با داد و قال حق تان را پس گرفتيد. كرايه تان زياد شد. اما خانم شما بنويس كه ما با كاميون داران برون شهري فرق داريم. ما خاك و نخاله و ... مي بريم. هر سال كه مي گذرد فقير تر از سال قبل مي شويم و دستمزدمان  و كرايه مان هم هيچ اضافه نشده است.

احمدي يكي ديگر از كاميون داران است. او به پول نيوز مي گويد: يك درد و دو درد نداريم كه. هر طوري برنامه مي ريزند آخرش فشار روي كاميون دار است. كارفرما  و پيمان كار به من مي گويد 30 تن بار بزن. وقتي اعتراض مي كنم كه ظرفيت حمل بار من، 15 تن است قرار داد را فسخ مي كند. آنقدر دست بالاي دست بسيار است و  هشت همه به نه شان گره خورده است كه ما حرف حق هم مي زنيم از گردونه رقابت حذف مي شويم.

فراهاني هم با تاييد حرف هاي هم صنفي خود مي گويد: ما در واقع مجبور به حمل باريم. دستمزد  و نرخ كرايه ما هر سال آنقدر كم اضافه مي شود كه حتي حس نمي كنيم اما لاستيك و قطعات و ... ماشين ما 20 برابر مي شود. گذشت آن زمان كه كاميونداران وپع مالي خوبي داشتند! امروز ته كاسه ما چيزي نمي ماند... هزینه تعویض روغن و فیلتر  كاميون امروز بيش از 400 هزار تومان است. چطور كسي صداي ما را نمي شنود؟

بررسي هاي خبرنگار پول نيوز نشان مي دهد كه معمولا پیمانکاران براساس مترمکعب خاکبرداری را برعهده می گیرند، اما کرایه حمل تُناژ بیشتر  در نهايت نصيب خودشان مي شود.

گفتني است پیش از این با پیمانکاران توافق شده بود حمل بار به صورت سرویسی انجام شود و اتحادیه با نظارت دقیق، با پیمانکاران خاطی برخورد کند اما به دلیل نبود نظارت، مشکلات رانندگان هر روز بیشتر می شو و در هنوز بر همان پاشنه مي چرخد.

فراموش نكنيم كه تحميل بار اضافه به كاميون هاي شهري تصادف هاي مرگبار در سطح شهر را افزايش مي دهد و صحنه اتوبان ها و ... را زشت مي كند. چرا كه خيلي وقت ها با يك ترمز كوچك از اين كاميون ها خاك و نخاله و ... بيرون مي ريزد. اما چرا بايد براي حل صنف هر مشكلي، حتما كارد به استخوان و كار به اعتصاب سراسري برسد؟
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: