کد خبر: ۲۶۸۷۸۶
تاریخ انتشار: ۱۱ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۵:۱۶
انتقادات تند و صریح رییس کمیسیون گردشگری اتاق ایران
شما به من بگویید با هزار یورو یک توریست ایرانی چند شب می تواند در خارج از ایران دوام بیاورد؟ این سقف هزار یورو را چه کسی بر چه اساسی تعیین کرده است؟
اینقدر تیشه بر ریشه گردشگری نزنید!پول نیوز - احمد اصغری قاجاری رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران به پول نیوز گفت: هر جا کم می آوریم حرف از توسعه گردشگری می‌زنیم اما تنها کاری که برای رشد این حوزه انجام می‌دهیم تیشه بر ریشه آن زدن است.

او با اشاره به اینکه دو نوع گردشگر خروجی و ورودی داریم؛ گفت: گردشگر ورودی که با این بازار ارز متلاشی تکلیفش مشخص است. سردرگم و آشفته از این سوی شهر به آن سوی شهر دنبال چنج کردن دلارهایش است. گردشگر خارجی را هم که هر روز یک سنگ تازه جلوی پایش می اندازیم.

اصغری قاجاری با انتقاد از اظهارات ولی اله سیف درباره سفر کردن بیش از حد ایرانی ها گفت: من نمی دانم رییس کل بانک مرکزی چگونه به این نتیجه رسیده است اما با این سیاست‌های تازه به زودی گردشگری کشور زمین می خورد. از سویی می‌گویند گردشگری باید جایگزین نفت شود و از سوی دیگر ؟...

این فعال حوزه گردشگری ادامه داد: شما به من بگویید با هزار یورو یک توریست ایرانی چند شب می تواند در خارج از ایران دوام بیاورد؟ این سقف هزار یورو را چه کسی بر چه اساسی تعیین کرده است؟ مردم با دلهره و هزار اما و اگر باید از کشور خارج شوند. کسی که این قانون را تصویب و تحمیل کرده حتی نمی‌داند که با هزار یورو جتی نمی توان در یک کشور معمولی اقامتی طولانی داشت.

او با انتقاد از تک نرخی شدن یک شبه ارز افرود: همه ما از منتقدین ارز دو نرخی بودیم اما آیا نباید پیش از این اقدام عجولانه برنامه درستی ریخته می‌شد و منابع لازم فراهم می‌گشت؟

رییس کمیسیون گردشگری اتاق بازرگانی ایران گفت: کشور ما دریایی از پتانسیل گردشگری است. هم برای گردشگر مذهبی جا دارد هم برای گردشگر سلامت هم برای گردشگر تفریحی و تاریخی. ما از این پتانسیل‌ها چه استفاده‌ایی کرده‌ایم؟ جز آنکه مانع پیشرفت بخش خصوصی هم شدیم!
برچسب ها: گردشگری ، پول نیوز
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر: